Jahisaapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
mossy
Postitusi: 5
Liitunud: E Dets 15, 2008 12:48 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas mossy »

Gore-texi jaoks on olemas Matkaspordis nikwax tooted. Jube kallis muidugi miski 200+ krooni per pesu. Ja Nokia kummikuid peaks ka sealt saama. Vähemalt kui mina seal töötasin siis veel oli..

Goretex ei ole muidugi kaugelt enam kõige kõvem sõna mis saada on. Endal on Event materjalist alpinisti jope mille hingavus on ikka märgatavalt parem. Goretexil see jama, et enne kui veeaur läbib materjali peab ta kondenseeruma goretexi pinnale. Test ka tehtud goretex ja event riide vahel. Tõmmati mõlemad klaasi keeva vee peale ja näha oli kohe kuidas Evendist pani nagu naksti läbi ja goretexilt tilkus muist tagasi. A noh see selleks vähe teemast mööda :D
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Järsku teeks õige nii , et läheks kuhugile saepoodi ja küsiks talviseid ja suviseid tööjalatseid (mitte neid metallninadega , kuigi sobivad ka nood - eriti ajumehele ja koeramehele) ja vaataks siis , mida pakutakse - seal on ilmselt hinna-kvaliteedi suhe optimaalselt paigas. Vähemalt oli siis , kui aastaid tagasi endale saemehe varustust ostsin ja sellega siiani mööda metsi ja tihti ka tavaelus toimetan ....
Edu igal juhul kõigile
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas duma »

Kas mitte need saemehe jalatsid liiga jäigad ei ole? Kardan et väsitavad jalad ära kui pikemalt käia nendega?
duo on parem
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tänase päeva seisu ei tea , kuid 4 aastat tagasi sain saepoest vinged kummikud (talvised ja eemaldatava voodriga , -30kraadi - eraldi vooder oli toona müügil - ostsin voodreid 10 paari ) ja miskid saapad kõrgema sääreosaga ja nööridega (kummikud on ka ülaosast nööritavad)...
Mõlemad eksemplarid pole jäigad ega ka lumises/jäises oksarisus kolamiseks libedad . Pisut ehk jäigemad on nood saapad , kuid vett ja muud vedelat pläga peavad paremini, kui kunagised ''Camelbuutsid'' !!! Firma pole meeles (ärge peksa tehke !!! ) ja osttsekk on ka kadunud , nagu avastasin ennist otsides ...
Peaks poodi uuesti külastama ja saapad kaasa võtma - müüja on endine (vähemalt viimati oli , kui saele lafeti ja ketid ostsin sügisel ) - tal noorem pea - ehk mäletab ja võib ju olla , et on saada nii kummikuid , kui saapaid siiani (või on tellitavad ehk ... !?)
Annan teada , millised on tulemused ja ka tootjafirma , juhul , kui saan targemaks sest markeering puudub nii kummikutel , kui saabastel (selgus uurimisel , sest sisepõhjades ja sisekülgedel on sildid rohkem , kui kulunud ja väljas puuduvad igasugu sellised tähised !)...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

duma kirjutas:Kas mitte need saemehe jalatsid liiga jäigad ei ole? Kardan et väsitavad jalad ära kui pikemalt käia nendega?

Ma sain väga soodsalt saepoest Husqvarna saapad ja nüüdseks nendega hooaja pea maha käinud. Mina olen väga rahul. Tugev korralik saabas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:
duma kirjutas:Kas mitte need saemehe jalatsid liiga jäigad ei ole? Kardan et väsitavad jalad ära kui pikemalt käia nendega?

Ma sain väga soodsalt saepoest Husqvarna saapad ja nüüdseks nendega hooaja pea maha käinud. Mina olen väga rahul. Tugev korralik saabas.


Mõtled neid Vibrami tallaga ca2 tonniseid? Olen isegi vaadand.....
http://www.husqvarna.ee/node1821.aspx?cid=139
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

Just neid jah, ainult et mina sain nad 1 kiloga kätte. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Joosep Käba »

1 kilo on hea hind. Mulle pakuti mõned sotid kallimalt. Letihind oli 2 kilo. :D
Tundus ka tõsine. Meeldis sääre kõrgus. Jahipoes saab nii kõrged 4 kiloga. Kaup jäi ära hetkel ainult selle pärast, kuna olin just värsked saapad soetanud. Aga mine sa tea....... :M

Kuidas niiskust peavad?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

Hetkel ei kurda millegi üle. Talveks panin sisse paksud sisetallad ja ikka elu nagu hernes. Ma muidu suht külmakartliku jalaga, aga sedasi kannatab ees seista. Algul tundusid mulle ka jäigad, aga peale paari korda määrimist ja metsas käimist jalas sama mõnusad, kui Meindlid mille ülemine serv hüppeliigesest 5 cm kõrgemal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas sooviku »

Hea küll,nahast saapad veel aga terve saemehe varustusega jahil käia :lol: :lol: .Olen üle kolmekümne aasta metsas töötanud ja sellest umbes kakskümmend turvavarustust kandnud.Ei kujuta küll ette,et paneks need kobakad turvakummikud ja kohmakad,paksud turvapüksid veel jahile jalga.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal ka saemehe turvakummikud (turvanina ja ketikaitsmega) olemas, aga jahile nendega tõesti ei tõtta. Liiga rasked ja kohmakad. Muidugi kui ise sae taga roheline olla ja ketiga paar korda saapaninas ära käia, saad aru, milleks sellised asjad loodud, aga see teine teema. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas rixa »

No kui te oleks lugenud, mis nende saabaste jurues kirjas, siis ....

"...Saapal puudub metallist ninaosa või saekaitse, mis teeb neist mugavad vabaajajalatsid."
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas tony »

Hmmm..,päris huvitav oleks nende turvapükstega metsas käia,siis pole vaja ju enam kulti karta :lol:
lanza
Postitusi: 3
Liitunud: R Jaan 02, 2009 3:12 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas lanza »

tartu lõunakeskuse jahipaunas on 100% veekindlad mad-i saapad
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas TankistUr »

Ise olen kandnud soome, taani, eesti nahksaapaid. Merilöviga on nad head olnd köik. Saaapa valikul lähtunud eelköige sellest, kuidas saapa liist oma jalaga sobib, et saabas oleks jalas nagu "kinnas käes".
Nokia kummikud aka "Turbo" on tuttavad ja pöhjendatud yle sääre lumes.
Sidemeid ei ole ise kasutanud saabastes, kummikutes, kuid tean paljusid kes kasutavad.
Ise lahendasin, laiskusest, niiskumise kysimuse sellega, et kui märg vöi lumine, kummikusse vöi saaapasse, aga tegin lihtsalt ajalehest sellise 5- 6 mm paksu sisetalla. Voldid kokku ja surad saapasse. Pool päeva peab igal juhul vastu. Lisaks ajaleht seljakotis, saab tuld teha, puu taga käia ja uued tallad valmis vorpida kui vaja. Toimib hästi. Kui muud käe all ei satu olema, soovitan proovida. Jalg kuiv kogu aeg, paberist talla välja vötad- märg narts, kogu niiskuse sinna sisse korjanud.
Gore saapaid ei ole proovind, sest kui täisnahast saapad läksid aastaga läbi, siis tundus et gore ei saa kauem vastu pidada. Ehk eksisin. Parim saabas oli taani täisnahk söjaväesaabas, pidas vastu kolm aastat, "tartu alpid" kaks aastat.
Vasta