Viktoriini küsimusi

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas tarkmees »

Arvan et padruni sisediameetrile vastav puupulk millel siis vastavalt rohu kaalule kõrgus ehk noaga lõigatud sälk peale märgitud,kasutati ka otsastlaetava dosaatoriga rohusarve ,või noh katse eksituse meetodit et kui kõva mees kui kaua püsti püsib,see viimane muidugi nali.Ja kui vana wärk ja must rohi siis suurt täpsust taga ajada kümnendik täpsusega pole nii oluline,nii et puupulk ajab asja ära õige püssirohusamba kõrguse määramisel .
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Sileraudse puhul ilmselt annab algse rohukoguse, mida võtta laengus kasutusele ja padrunisse valada - kaliibri mõõt millimeetrites, seda suitsuta rohu puhul. Suitsuga rohtu pole kasutanud sileda laadimisel ja pole aimugi kuidas siis käituda.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas honkomees »

uugamets on õigel teel
Sileraudse puhul ilmselt annab algse rohukoguse, mida võtta laengus kasutusele ja padrunisse valada - kaliibri mõõt millimeetrites, seda suitsuta rohu puhul.
, aga kuidas seda praktiliselt teostada, milliste käepäraste vahenditega...
tarkmehe meetodit
Arvan et padruni sisediameetrile vastav puupulk millel siis vastavalt rohu kaalule kõrgus ehk noaga lõigatud sälk peale märgitud
saab siis kasutada, kui oled juba õige rohukoguse kindlaks teinud, seega on lihtsalt tegemist ühe mõõdutopsiku variandiga
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas jorr »

Ise neid palju laadinud aga ka ei oska täpselt vastata.Ehk siis üks kolmandik kesta pikkusest?
noorus on ilus aeg
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas tarkmees »

Ükskõik kuidas seda kogust kunagi määrati,ise mingil juhul tundmatu toruga mingi x rohuga katsetama ei hakka ja jätagi oma teada,muidu mõni kange katsetaja tahab selle kahtlase teooria õigsuses oma naha peal veenduda.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas honkomees »

tarkmees kirjutas:...jätagi oma teada,muidu mõni kange katsetaja tahab selle kahtlase teooria õigsuses oma naha peal veenduda.

noh, tänapäeval ju kaalud ja manuaalid olemas, aga kas siis vanarahvatarkused arstimisest seepärast peaksid teadmata olema, et tänapäevased arstirohud olemas on...

Kuna vist vastust ei tule, pole guugeldatav :mrgreen: siis lühike seletus ja ÄRGE SEDA ISE TEHKE
püssitoru otsani lükati tropp, siis võeti tikuga toru siseläbimõõt, küünega hoiti mõõtu ja lükati tropp kaliibri jagu tikuga sisse tagasi. See toruotsa tekkinud tühik oligi rohu algmõõt (selleks et ikka ellu jääda), mida hakati sisselaskmisega paika ajama.
muidugi on tänapäeval hulga püssirohusorte, mille näitajad erinevad vanadest Medvedist ja Sokolist.

P.S. Võib-olla küsiks sama ka haavlikoguse määramise kohta ...

Aga UUGAMETS, kõige lähemal olnu, esita küsimus!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Küsimus võib olla mõneti ootamatu - kuid siiski on huvitav :M

Kui vanaks elab ronk ?

Vihjeks nii palju, et ajaloost on kaks tähelepanekut - vaba linnuna ja ka piiratud vabaduses elavana ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas honkomees »

ei tea, kindlasti väga kaua, sest heraldikas on kaaren pikaealisuse sümboliks ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Beretta »

Jim Crow nimeline ronk elas Londoni Toweris 44 aastaseks
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Suund on õige Beretta - kuid need kirja pandud ülestähendused on sügavamal Inglismaa ajaloos ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas rajaleidja »

Mina olen kuulnud utoopilist 100 aasta varianti ühel kokkutuleku viktoriinil.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Inglismaa õukonna kroonikud on nende lindude kohta ülestähendusi teinud ja ütlen veel nii palju vihjeks, et peale ühe linna pääsemist (pääsemine toimus just tänu ronkadele) kuulutati ronk ka pühaks linnuks
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas tarkmees »

140a
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tarkmees on ühele variandile päris ligidal :D
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas sammal.habe »

teaduslikud allikad (Boarman, W., B. Heinrich. 1999. Corvus corax: Common Raven. The Birds of North America, 476: 1-32)
väidavad et vabas looduses on kindlaks tehtud eluiga 13 aastat ja 4 kuud.
Londoni Toweri ronkade asjus on Beretta juba vastuse andnud.

pühaks linnuks on ronk või kaaren olnud nii muinaspõhjas (Odini Huginn ja Muninn), kreekas (Apollo ronk)... druiidid, havailased ja põhja-ameerika indiaanlased takkapihta. jne.
Vasta