optika tikka popularile

2004. aasta teemad
Suletud
ann135
Postitusi: 1
Liitunud: K Sept 15, 2004 7:39 pm

optika tikka popularile

Postitus Postitas ann135 »

kas keegi oskab soovitada head optikat ja odavalt püss tikka popularile 308 vin 7,62 kal?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

täiesti olemas mõlemad varjandid on olemas odavat ja on olemas head optikat ,kahjuks ei eksisteeri need asjad omavahel koos.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Tuleb meelde vene vanasõna:djozevo i horozo ne bõvaet. Ehk sama mis külaline ütles.
Ise lähtuks sellest, mis jahti tuleb pidada. Endal Tikka Master 30.06
optika Bushnel 3-9x40 (müüdi mõned aastad tagasi Küti äris paketina) käinud kolm hooaega ja OK. Ei ole eriti pealt ära läinud. Sokku ja rebast lasta hea. Ajujahis põtra või siga tahaks suurendust 1,5 ; suurendusega 3 see häda, et eriti seajahis, kus lähedalt lasta tuleb, on terve optika siga täis. Ja punatäpist oleks kah abi- just hämaras. Sõbral on Sako 30.06 peal Zeis 1,5-6x40 ja rebasejahis kurdab, et tahaks vähe suuremat kui 6xkorda.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:Tuleb meelde vene vanasõna:djozevo i horozo ne bõvaet. Ehk sama mis külaline ütles.
Ise lähtuks sellest, mis jahti tuleb pidada. Endal Tikka Master 30.06
optika Bushnel 3-9x40 (müüdi mõned aastad tagasi Küti äris paketina) käinud kolm hooaega ja OK. Ei ole eriti pealt ära läinud. Sokku ja rebast lasta hea. Ajujahis põtra või siga tahaks suurendust 1,5 ; suurendusega 3 see häda, et eriti seajahis, kus lähedalt lasta tuleb, on terve optika siga täis. Ja punatäpist oleks kah abi- just hämaras. Sõbral on Sako 30.06 peal Zeis 1,5-6x40 ja rebasejahis kurdab, et tahaks vähe suuremat kui 6xkorda.

Mul seesama odav optika ja ka ei kurda. Ajujahis ma õnneks vindiga ei käi, siledaga ja koeraga alati ajus sees.
...aga 30-06-ga rebasejahti pidada, no kuulge, sealt jäävad vaid räbalad järgi. Ise lasen .308-ga ka ainult hävitamiseks, nahast pole juttugi.

Samas on 1,5-6x40 ajujahis kütiliinil olemiseks väga mõistlik, hiilimisjahil saab enamasti ka hakkama, eriti metsas ja võsavahel, lagedatel põldudel on muidugist raske, selle optikaga üle 100 m lasta on raskevõitu, siis peab hea binokkel ka kaasas olema, et looma enne uurida. Olen ise 9x 200 m vaadanud et kits ja kui alles end keerab, siis näed et on mingid sarvejupatsid kah, 6x nagu hiilides mul tavaliselt peal on, ei olnud üldse näha!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

...aga 30-06-ga rebasejahti pidada, no kuulge, sealt jäävad vaid räbalad järgi.

30-06 saab ka väga edukalt jänest lasta. Koera eest muidugi. :D Korralik täismantel, ilus väike auguke, vudib võibolla isegi veel 10-20m ja siis potti!
30-06 soovitan kõigile jänesejahimeestele. :wink:
Suletud