Sako S.Hammerhead 9,7 või 11,7 - kummaga on õigem...

2004. aasta teemad
Suletud
Kütipoiss

Sako S.Hammerhead 9,7 või 11,7 - kummaga on õigem...

Postitus Postitas Kütipoiss »

...uut püssi sisse lasta? Samuti huvitaks Teie kogemus, et kas 8 gr. täismantel ikka jookseb 100 m pealt enam-vähem ühte auku?
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ei jookse ühte auku! 9,7 või 11,7 on üks igavene küsimus, sõltub ka kaliibrist ja vindisammust (twist) tollides. Mis sul need on?
Kütipoiss

Postitus Postitas Kütipoiss »

Raud on Sako ja 30-06. Vindisammu kahjuks ei tea.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Hmm... Ma ei ole küll suur asjatundja, aga puht loogiliselt näib küsimuses vastuolu olevat ja vastus ette teada. Kergete kuulide mõte ju ongi pikem distants ja lamedam=ühtlasem lennutrajektoor, võrreldes rasketega. Mismoodi siis ühte auku peaks lendama :!: :?: :roll: . Päris läheda maa pealt, siis küll... Või paneb minu talupojaloogika siinkohal puusse :?:
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kütipoiss kirjutas:Raud on Sako ja 30-06. Vindisammu kahjuks ei tea.


twist on 11
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, uutel Sako püssidel on twist 11". Laseb täpselt nii 9,7g kui ka 11,7 g kuulidega. Nüanss seisneb selles, et kergema kuuliga on veidi mugavam tulistada, relva tagasilöök on lühem ja kergem. Suure looma jahis "töötab" raske kuul jälle veidi paremini, nii, et valik on sinu!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ma sain aru, et kütipoiss küsis kas 8 gr täismantel jookseb 9,7 gr poolmantliga sakol ühte auku, nagu väidab tootja tabel?
Arvan, et seda saab ikka kindlalt teada "metodom nautšnogo tõka" st katsega
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No ühte auku ei jookse nad kohe kindlasti mitte,see on tabelistki näha,aga jahitingimustes püssi uuesti sisse lasta pole küll tarvis.See cm-ike ,mis 250m peal vahe on,ei tasu küll optika krudimist.Kui nüüd 11,7 ja 14,3 Hammerhead ning see 8g Gamehead välja jätta,siis võib ilma optika krudimiseta kõigi ülejäänutega küttida.Sisse lase ikka selle 8g Speedheadiga ,siis pole teise moona kasutamisel kõikumine nii tunda ja oled happy :D .See muidugi puht minu isiklik arvamus.
Kütipoiss

Postitus Postitas Kütipoiss »

Suured tänud kõigile! Talupojaloogikast ei tea ma õnneks midagi, aga lasin püssi 9,7 gr. peale sisse ja asi väga Ok! 11,7 gr. tagasilöök on küll tõesti pika maa taha laskmiseks väga (loe: liiga) tugev ja vahe täiesti tuntav. Eks tuleb siis nüüd loota suure looma puhul enda osavusele ja lask õigesse kohta teha...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

trucker kirjutas:No ühte auku ei jookse nad kohe kindlasti mitte,see on tabelistki näha,aga jahitingimustes püssi uuesti sisse lasta pole küll tarvis.See cm-ike ,mis 250m peal vahe on,ei tasu küll optika krudimist.Kui nüüd 11,7 ja 14,3 Hammerhead ning see 8g Gamehead välja jätta,siis võib ilma optika krudimiseta kõigi ülejäänutega küttida.Sisse lase ikka selle 8g Speedheadiga ,siis pole teise moona kasutamisel kõikumine nii tunda ja oled happy :D .See muidugi puht minu isiklik arvamus.

Täiesti pääliku seisukohaga nõus :!: ja :D
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Suletud