Jaht hagijaga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas sooviku »

Ei,aga sakslastega küll. :D Kisa oli mets täis,kui jänest taga ajasid.Pääses,lontrus,kavaldas koerad üle.Kahju,et fotokat kaasas polnud(nagu ikka :) ).Oleks toreda pildi saanud,kuidas kaks jahiterjerit sebivad jälge harutada ja rebane istub ning jälgib mängu teises põllu servas.
Naine võib olla,koer peab olema!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Silverx »

tundub et rebuskitel on mingi pulmaeelne kogunemine juba...liikusid päev otsa ringi mitmekesi ka neis tükkides kus just jahti peeti
aga tulemustest,kavaldas kurivaim koerad üle
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Täna ilus vaikne ilm ja värske lumi.Jälgi ei olnud,lumi tuli vastu hommikut.Koer ajas rebast ja jänest.Jänes tegi väga väikesed ringid.Tuli kaks korda ühele kütile peale ja oli õnne, seekord laskjal.
kuro
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Feen »

Hetkel on ühest küljest maru hea, vaatad põllus rebast, liigub tükki, paned koera sappa, mehed muidugi enne ette ja aidaa. Niisama saab ka kenasti luuert teha, või, "kindlates" tükkides kohe mehed ette ja koer peale. See siis + poolelt, paha lugu on suht palju ja suht vesist lund. Kui nt rebane laskmata jääb ja koer pikalt kaasa läheb, siis ongi jahipäevaga kõik, kui pole varukoerasid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahtur
Postitusi: 13
Liitunud: T Dets 20, 2005 3:37 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas jahtur »

andrus kirjutas:Andke nüüd mehed nõu, mida teha hagijaga kes peale jahti enam kätte ei anna.Vahest saab teise autosse kui mõnda aega eest ära sõita siis teed tagant kuudi lahti ja tuleb peale aga enamus aja tuleb teist ikka oodata millal tema suvatseb tulla.


Sa tee hagiale ise tüng ja ära tee välja et ta autosse ei tule. Jäta talle auto asemele tema autos olemise küljealune ja sõida minema. Paari tunni pärast tule tagasi ja ma arvan et ta saab aru, et kui on aeg autosse tulla siis peab ka tulema. Autosse tulemisel muidugi kiita ja veelparem kui oma lõunaportsust võileibki. Ohutuse mõttes võiks koeral siiski olla helkurribaga kaelarihm ja telefoni number kaelarihmal.

... muidugi kui ma loen et sul koer käib taga kuudis... ehk ma saan aru et kastikal on see plastst kuut peal ja koer on tavaliselt seal, siis ma tegelt ei imesta miks ta sinna minna ei taha. Mul tuttava koer sai ka talvel sellises kuudis reisida ja nüüd, kui see auto õue peale sõidab, siis koer läheb paanikasse..
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kakuke »

Just, seda mitmel pool tähele pandud ,et koerad ei taha kätte anda ja autosse tulla, kui peavad kuudis reisima. Kui ise oled kuudis kunagi sõitnud siis tead, mida koer seal läbi tegema peab. Külm, libe kuut mis taob igate pidi. Need mured on kadunud, kui koer autos sees reisima hakanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas andrus »

Kuut on küll polsterdatud ja pehme matt maas nii,et väga palju ta ei tohiks müriseda.Eelmise hagijaga seda muret ei olnud.Ja eelmisel autol oli kuut sama moodi polsterdatud.
jahismurf
jahtur
Postitusi: 13
Liitunud: T Dets 20, 2005 3:37 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas jahtur »

No siis proovi see "tüng" ära. Ja kui autosse saad, siis kiida ja anna maiust. Sellega võib muidugi kaasneda see, et hagias hakkab iga natukese aja tagant kontrollimas käima, kas sa oled kohal või teed jälle tünga.
Mul on nii, et kui hagias pärast jälje kaotamist mind otsima tuleb või "kontrollimas" käib ja kui siis ütled, et tänaseks aitab ja hakkame koju minema, siis algul nats pettunud moega on aga tuleb ilusti auto juurde ja ronib oma kohale.
Zake
Postitusi: 37
Liitunud: E Veebr 09, 2009 8:04 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Zake »

uuriks elektrilise kaelarihme kohta,on keegi proovinud/kuis tulemused?
jahtur
Postitusi: 13
Liitunud: T Dets 20, 2005 3:37 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas jahtur »

Kui minu hagijas väiksem oli siis plaanisin ka kaelarihma. Tookord jäi hinna ja saadvuse taha ning praegu ei kahetse. Hagijas, vähemalt eestlane, tahab hullult kannatust ja järjepidevust.
Mina soovitan, et ära võta kaelarihma, vaid proovi ikka koeraga ühine keel leida :wink:
Zake
Postitusi: 37
Liitunud: E Veebr 09, 2009 8:04 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Zake »

to jahtur mis valemiga said siis koeralt kitseneeduse maha????
jahtur
Postitusi: 13
Liitunud: T Dets 20, 2005 3:37 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas jahtur »

Kaikaga :wink:
Mitte küll otseselt aga karistamist ja sakutamist sai küll. Mul ta hakkas noorest peast ka lammaste vastu huvi tundma ja lammaste pealt oli teda lihtsam kätte saada ning siis oli karistus omal kohal.
Ja jahil käies ikka õhutasin teda jänese ja rebase jälje peale. Ja kui käpalist juba võttis, siis lumega sai ise jälgi mööda järgi mindud ja üsna tihti sai haakide harutamisel abiks oldud.
Ilmselt koer nägi et ma huvitun ainult käpalistest ja nii ta kitsest loobuski.
Ei saa muidugi öelda et ta üldse kitse ei vaataks. Paar minutit läheb kisaga järgi ja siis tuleb ikka tagasi.
Lammaste peale sai koer kõva ketuka ja pärast seda lambaid tema jaoks nagu poleksi olemas.
Zake
Postitusi: 37
Liitunud: E Veebr 09, 2009 8:04 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Zake »

siis on sul vedanud et säärase hea iseloomuga koer sattus..
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Täna ilus jahipäev.Värsked jäljed ja loomad olid palju liikunud.Väga palju oli nugise jälgi.Lasime kaks jänest. Ühel jänesel oli küljel vana vigastus ja asemele kasvanud uus nahk, mida kattis umbes 2 mm pikkune tihe tume karv.Laik oli peopesast veidi väiksem.
kuro
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Ilusamat ilma hagijajahiks ei oska tahta.Mõned kraadid külma,värske lumi,tuuletu ja soe päike. Täna üks jänes ja rebane. Kahjuks üks nädalavahetus on veel jäänud.Panen paar pilti ka,üks neist jänesest,millest eelmises postituses kirjutasin.
Manused
pilt_2.JPG
pilt_1.JPG
kuro
Vasta