Jahirelv

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

Gamol ainult vedrukad ongi ja korduvalt öeldud, et see kiirus üksi ei näita midagi...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

:D ma niisama,ilmselt lähemalt mingi looma laskmiseks mõeldud!! 8) ja hind ilmselt ka kindlasti 10000eek..... :mrgreen:
marduraator
Postitusi: 9
Liitunud: L Sept 29, 2007 5:25 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas marduraator »

Tegemist on ilmselt Gamo Hunter extreme püssiga. 500 m/s on mõõdetud ainult Gamo Raptor kullatud kuuliga. See kuul pidavat andma 25% kiirusele lisa, aga mille arvelt? Eks ikka kuuli massi arvelt. see kuulike kaalub kõigest 5 graani.Püss http://www.pyramydair.com/p/gamo-hunter ... ifle.shtml ja kuulid http://www.gamousa.com/Catalog.aspx?Product=79
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

jukujuku kirjutas::D ma niisama,ilmselt lähemalt mingi looma laskmiseks mõeldud!! 8) ja hind ilmselt ka kindlasti 10000eek..... :mrgreen:

Ja ühes Gamo reklaamklipis lasti selle püssi´ja kuulidega metssiga maha :D paistis nii 15-20 meetrit olevat. Hinda Eestis ei tea, aga Soomes 450euri.Kui kasutada raskeid kuule siis saab 100meetril põdrale iga kell pihta :mrgreen:
marduraator
Postitusi: 9
Liitunud: L Sept 29, 2007 5:25 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas marduraator »

Evanixilt on tulemas kolm uut pcp relva. Esimene on blizzard, mis on müügil juba soome lehel http://www.mwm-trading.com/AirRifles.html. Seda on kahes variandis bolt action ja side lever. Teiste kahe relva andmeid veel teada ei ole või millised nad välja nägema hakkavad. Ainult relvade nimed Polarfox ja Arisu Ühtegi pilti mul leida ei õnnestunud. Blizzardi võimsuseks on märgitud kuni 50 j seda siis kaliibriga 177. Samuti ei ole märgitud laskude arvu, palju ühe täitmisega sooritada saab. Poltlukuga arizzu näeb minu arust täitsa soliidne välja kuidi arvan, et vanatüüpi vinnastamine on kiirem.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

marduraator kirjutas:Evanixilt on tulemas kolm uut pcp relva. Esimene on blizzard, mis on müügil juba soome lehel http://www.mwm-trading.com/AirRifles.html. Seda on kahes variandis bolt action ja side lever. Teiste kahe relva andmeid veel teada ei ole või millised nad välja nägema hakkavad. Ainult relvade nimed Polarfox ja Arisu Ühtegi pilti mul leida ei õnnestunud. Blizzardi võimsuseks on märgitud kuni 50 j seda siis kaliibriga 177. Samuti ei ole märgitud laskude arvu, palju ühe täitmisega sooritada saab. Poltlukuga arizzu näeb minu arust täitsa soliidne välja kuidi arvan, et vanatüüpi vinnastamine on kiirem.

Evanix Hunting Master uus mudel on igatahes poolautomaat ja pidi maksma ainult 95 euri rohkem kui tavaline :)
50 jouli 4,5mm on hea "mündipurustamis" võimsus :D Kuigi uue Rabbit Magnum II 1,02g kuuliga ilmselt paras kasutada.Sellel kuulil ballistiline kofitsent pidi olema lausa 0,049 mis jätab peaaegu kõik 5,5mm kuulid ka seljataha oma energia säilitamise ja tuulekindluse kohapealt :D Nägin kuskil 160m tulemust, oli päris hea, kui pildi leian panen ka üles.Laskude arv sellise võimsusega ilmselt palju üle 10-15 pole.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Jahirelv

Postitus Postitas sada »

Siin pildil on siis 160meetrit spordikaga ja 4,5mm Rabbit Magnum II kuuliga Umarex Airmagnumiga, mis on ise suruõhupeale ümber ehitatud parim tulemus .Spordikas jäi isegi veits alla :D
Teema ise siin http://airgun.org.ua/forum/viewtopic.ph ... c&start=15
Manused
304c4986c9d6.jpg
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Kuidas on lood kokkumurtava täpsusega,kui püss u.10000 laksu teinud? Relvad muidugi erinevad,aga see liigend kulub ju ära ja kui optika peal,siis mõne aja pärast hakkab täpsus kannatama..
Kuidas kogemused on sellega,kas hakkab kuhugi vasakule-paremale vägapalju laskma? :lol:
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

jukujuku kirjutas:Kuidas on lood kokkumurtava täpsusega,kui püss u.10000 laksu teinud? Relvad muidugi erinevad,aga see liigend kulub ju ära ja kui optika peal,siis mõne aja pärast hakkab täpsus kannatama..
Kuidas kogemused on sellega,kas hakkab kuhugi vasakule-paremale vägapalju laskma? :lol:

Mis siin keerulist? Kui kulumise tõttu tabamispunkt muutub, kohendad optikat. Kui optika reguleerimise võimalused on ammendunud, kasuta reguleeritavad kinnitusjalgu. Kui aga liigend on nii kulunud, et logiseb, siis vaheta see välja või viska püss minema, sest täpselt sa sellega nagunii ei lase... Päris nii pole see ühegi püssi puhul, et paned optika peale, lased sisse ja siis elu lõpuni hooleta. Tabamispunkti muutumist mõjutab kasvõi juba temperatuurgi. Nt FT proffidel on parallaksirattal 2-3 skaalat eri temperatuuride tarvis. Mdx Dianade puhul olen kuulund väidet, et nende puhul pahatihti esinev "barrel droop" ongi tehase poolt ette nähtud omadus (st, kasutamise käigus kuludes "droop" tasapisi kaob).

Kui aga kulumist kardad võid ju alati hankida fiksaruaga püssi. Valikut peaks ju olema...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
jukujuku
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 23, 2008 12:33 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas jukujuku »

Seda muidugi,et ajajooksul täpsus muutub,aga huvitab see et mis umbkaudu laskude arv olla võiks(suurusjärk-5000,või 15000lasku)pooleksmurtaval,et hakkab juba kõrvale laskma. Pooleksmurtavate omanikke väga palju ja kindlasti mingi keskmine laskude arv olemas ju!!!
Kindlasti ei mõtle ma 500-1000eek.püsse,vaid hinnaklass 1500-5000eek. :D
Isakass
Postitusi: 5
Liitunud: E Okt 27, 2008 8:24 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Isakass »

Tere.
Loen teemat ja muhvigi ei jaga.Kas on üldse olemaski vedrukaid,mis 160-200meetri pealt kuulid 10cm ringi saadavad ja veel sellise jõuga mis jahipidamiseks vaja?Küllap vist ikkagi on,aga mis on hind. Ja on see üleüldse vajalik?
Lihtsam ju 22kal. võtta ja tuld.Kuna aga süües tõuseb ju isu,siis juba korralik vint,paberid korda ja jahile.Vedrukas aga hoovis käe sooja hoidmiseks hea küll.Ise pole küll jahimees ja väljendusviis võib spetsidele naljakas tunduda,no see selleks.See rohkem minu mõttekiiks.
Omal Crossmani Benjamin ja ise rahul.Hoovis nii 25-30 meetrit ja suurest eterniidist läbi.
Aga nüüd lugedes kahtlus hinges,kas ikka sai omal ajal õieti tehtud?Pole nagu lugend ka,et oleks päris maha tehtud.Mida spetsid arvavad?Hea meelega loeks arutlusi.
Tänud.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

jukujuku kirjutas:Seda muidugi,et ajajooksul täpsus muutub,aga huvitab see et mis umbkaudu laskude arv olla võiks(suurusjärk-5000,või 15000lasku)pooleksmurtaval,et hakkab juba kõrvale laskma. Pooleksmurtavate omanikke väga palju ja kindlasti mingi keskmine laskude arv olemas ju!!!
Kindlasti ei mõtle ma 500-1000eek.püsse,vaid hinnaklass 1500-5000eek. :D

Ära pane pahaks, aga Su küsimus on umbes samast klassist nagu "kui kiiresti saab uuest autost romu". Ole nüüd meheks ja vasta sellele (b)

Eks see kulumine ole tootjati erinev, sõltub kasutatud materjalidest, konstuktsioonist... Aga ka omanikust. Üldiselt pole ma kusagil sellist statistikat näinud, et keskmiselt xxx lasu pärast muutub lahtimurtdav vedrukas romuks. Kahtlen, kas sellist statistikat üldse eksisteerib. Küll soovitan mudeli osas, mida hankida plaanid teha internetis väike otsing ja uurida, mis kasutajad maailmas arvavad. Nt siinsamas foorumis on sada kommenteerinud oma Gamo Shadow 1000 vastupidavust viewtopic.php?p=38172#p38172 Ehk on abiks...

Isakass kirjutas:Omal Crossmani Benjamin ja ise rahul.Hoovis nii 25-30 meetrit ja suurest eterniidist läbi. Aga nüüd lugedes kahtlus hinges,kas ikka sai omal ajal õieti tehtud?Pole nagu lugend ka,et oleks päris maha tehtud.Mida spetsid arvavad?Hea meelega loeks arutlusi.
Tänud.

Kui viitsid, tee uus teema ja räägi algatuseks oma püssist pikemalt. Eks siis saab sinna ka arvamusi küsida-koguda (y)

Benji Disco on tootena suunatud just esmakordselt eelaatevate maailma sisenejatele, olles mõeldud oma taskukohase hinnaga meelitama seniseid vedrukate "kliente". Vähemalt on see nii Disco koduturul. Meil on hinnad vähe teised ja erilisest "säästupüssist" enam rääkida ei saa. Mis ei tähenda sugugi, et tegu oleks kehva valikuga. Kui Benji Sinu vajadused katab, siis on ju kõik OK.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Isakass
Postitusi: 5
Liitunud: E Okt 27, 2008 8:24 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Isakass »

Kena pühapäeva.
Nojah,tee uus teema.Kardan,oskusi jääb vajaka.Esialgu üritan lugeda ja see ,et kirjutan on eneseületamine.
Benjamin saab nüüd sügisel neljaseks.Seoses elukoha muutusega sai muretsetud.Õige tiitel on Grossman Benjamin Le Gacy.Sai vist kirjapilt õieti.Oli City Sec-is viimane.Suudmekiirus 305ms.Läksin küll noolima nobedamat ja võimsamat,aga tulin ära sellega.Oli kah viimane.
Kasutan ka mõnikord vene optikat PU 4 kordne suurendus.Selline silm käis sõja läbi,kannatas Mossini ekstreemsused väljaja ja tundub õhukale kah sobivat.Tuhatkond lasku ei ole vanakest veel õhtule saatnud.Olgugi et õhukas taob kahtepidi.Ilmselt selleaja komtroll ja oht kahjurluse eest 25+5 saada sundis ka kvaliteeti tootma.
Nojah nüüd uues elukohas on ka sõstrad põõsas alles ja tundub,et lennatakse kaarega ringi.,,Vabandan, seda Te nüüd vaevalt lugeda tahtsite.,,Nojah,minu mõttes teeb oma töö ära ja kass kah mõnikord õnnelik
Ja olekski vist lühidalt kõik.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Delta »

Assa nuga, nüüd läksin ise alt :oops: Ma mõtlesin miskipärast automaatselt, et kui Crosman Benjamin, siis tegu Benjamin Discoveryga. Aga näe, hoopis Benjamin Legacy - lahtimurtav vedrukas. Njah, minu vabandused. :P
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Isakass
Postitusi: 5
Liitunud: E Okt 27, 2008 8:24 pm

Re: Jahirelv

Postitus Postitas Isakass »

No härrased,aga teie arvamust mööda Benjamin Legaci head ja vead?
Kindlasti on spetsidel miskit öelda.
Tänu.
Vasta