Verekoer

2004. aasta teemad
Suletud
marks
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 9:02 am

Verekoer

Postitus Postitas marks »

Tervist.

Peale laupäevast põdrajahti kerkis üles küsimus, või õigemini vajadus koerajärgi kes ajaks ka haavatud looma jälgi vere järgi.
Meil mitu laikat aga ükski neist ei tunnista vere lõhna.Kui loom liigub, huvi ja hääl olemas. Niipea kui loom haavatud ja veri taga -huvi kadunud :( ja mütta siis ise soos kuni loom käes.Vahi igat oksa ja leheliblet nii,et silm peas pungis. Siit siis abipalve kallid kolleegid ja metsavennad milline koer oleks pare(i)m metsas. Saaks järmiseks aastaks omale tubli abimehe kasvatada.

Lugupidamisega
Margus
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Väega imelikud penid :shock: Meil ikka vastupidi, paugu peale tormab kohale ja siis eriline valu peale, minu laika jätab haavatu jälitamise mingi aja pärast järele aga meil teine laika ajab haavatut lõputult, on ajanud nii 12 tundi jutti läbi mitme naabersektsiooni maa. Mõnikord on otsaga ka venemaale ja lätimaale jõudnud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

honkomees kirjutas: Mõnikord on otsaga ka venemaale ja lätimaale jõudnud

Teemast küll väljas, aga kuidas sa nad siis kätte oled saanud? Ise tulevad tagasi?
Ja ega aastaga arvatavasti tublit verekoera ei kasvata. Loodetavasti saab keegi paremat nõu anda kui mina (mul endal pole koera).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Nagu öeldud, pole see minu peni. Aga kätte saab ikka nii et sõidad teisele poole piiri ja pärid kõigi käest. Nii koera peremees, meie esimees ka tegi, õnneks on ikka paljudel meestel viisad olemas. Aga seepärast päris piiri ääres ta oma peniga jahti ei tahagi minna, käime minu omaga kes nii kaugele ei lähe
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

Miks siis takse ei kasutata minul on selliseks juhuks taks kelle lahti lasen või lähen kellegiga koos ja koer on rihma otsas ja kui looma näen vastavalt vajadusele kas lasen lahti või mitte .minu taks ajab hästi vere jälge ainukene mure on selles kui lahti lasta siis kui loom surnud siis puudub tal huvi häält teha ,aga kui koos laikadega lasta metsa siis on kuulda kus urin seal koerad .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mul sama mure, taks võtab vere jälge usinalt aga lahti lasta ei saa , kuna ei tee häält kui surnud looma juurde saab, vaid hakkab teda hoopis kakkuma.Kui looma ise ära näen lasen küll lahti siis on taksil rõõm suurem.
Kas tuleb jaht???
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Oma kogemustest oskan saksa jahiterjerit kiita.Verejälge ajab suurepäraselt.
Egas elevant pole siga!
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

saarlane kirjutas:Oma kogemustest oskan saksa jahiterjerit kiita.Verejälge ajab suurepäraselt.

Saksa jahiterjer ajab kõike-mardikast kuni karuni.
Verejälge ajab reeglina niikaua,kui näiteks jänes ta eest läbi lipsab.
Samas üksi käies on temaga metsas huvitav-tema ajab kitse või rebast aga sina lased"kõlajäneseid" Mets pidevalt kisa täis.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

võta iiri punane setter. Linnukoera nina on verepeale hea ja kui oskad õpetada (sunnid) toob ehk pardigi veest. Lihtne õpetada, surnud-haavatud looma juures haugub, naisel-lastel ilusast koerast heameel, õpid ise olude sunnil linnujahi (põldpüü, faasan, metskurvits) selgeks ja diivan alati hõivatud :lol: Esimesed kaks aastat on raske pärast harjud ära :lol:
Suletud