Paralleelrelvaluba

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
maailm
Postitusi: 10
Liitunud: N Apr 17, 2008 10:55 am

Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas maailm »

Sooviks siis teada saada mida peab mu isa kirjutama kui malähen paralleelrelvaluba taotlema sinna avalusse kus ta näitab et on nõus oma relvad ka minu vastutusele andma. politsei öeldi küll aga kõik ei jäänud meelde. meelde jäi ainult ei relvaloa number, kehtivus relva nimed vist ja palju muudki veel (kui kellegil on selline avaldus kuskil käepärast siis soovik linki)

ETTE TÄNADES!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas kakuke »

Läheb politseisse ja seal teeb selle avalduse ära. Küll seal öeldakse, et mida ja kuhu kirjutada. Ma kunagi tegin sellise asja ja siis käis see nii. Neil oli seal mingi oma alus selleks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
maailm
Postitusi: 10
Liitunud: N Apr 17, 2008 10:55 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas maailm »

selle ma täitsin ära aga isale öeldi et peab avalduse tegema et lubam mul relvi kasutada või midagi sellist?
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Eraser »

Avalduse vormi kohta saab kah relvaseadusest ühtteist kui õieti mäletan.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas annaliisa »

mina käisin koos isaga ja mölemad täitsime lehti kui ma öigesti mäletan... nii mina, et soovin paraluba ja tema, et tema lubab seda...
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
maailm
Postitusi: 10
Liitunud: N Apr 17, 2008 10:55 am

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas maailm »

annaliisa kirjutas:mina käisin koos isaga ja mölemad täitsime lehti kui ma öigesti mäletan... nii mina, et soovin paraluba ja tema, et tema lubab seda...


täpselt seda avaldust mul vaja ongi et mu isa lubab oma relvi kasutada
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas annaliisa »

siis minge koos politseisse ja seal saab täita ju :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
suslik
Postitusi: 6
Liitunud: E Apr 26, 2004 3:06 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas suslik »

Pole seal keerulist midagi.
Las isa kirjutab lihtsa nõusoleku.

Mina see ja see, isikukoodiga see, relvaloa nr see, elukoht see avaldan nõusolekut väljastada raralleelrelvaluba minule kuuluvale relvale see, relva nr see, kaliiber see, isikule see ja see, isikukoodiga see, elukohaga see!

Igale poole kus on sõna see pane vastav number või nimi. Alkiri alla ja peakski valmis olema.

Eile ise viisin ühe sellise avalduse politseisse ja võeti vastu!
Kõike paremat
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas raindrenkhan »

Tere
Ei ole leidnud relvaseadusest vajaliku infot paralleelrelvaloa kohta. Tekkis küsimus, et kui elan relvaomanikuga ühe katuse all, et kas peab siis koostama temaga vastuvõtu- ja hoiuleandmise akti iga kord kui relva võtan. Või ei ole seda tarvis teha. Kuidas paralleelrelvaomanikud taolisele küsimusele vastaksid?
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas kaarelj »

Pm minule seletati politseis asi nii, et kui jahti lähed, pole vaja akti koostada, kui aga pikemaks ajaks plaanid relva kuhugi kaasa võtta, peab relvaomanikul olema dokument mis tõendab relva asumist teise inimese valduses vms, st et kui relvaomanikku tullakse kontrollima peab tal olema võimalus tõendada kus tema relv asub.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas raindrenkhan »

Suured tänud :D
Vähemalt on mingine selgus olemas :D
Aga on paralleelrelvaloaga veel mingeid piiranguid?
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas kakuke »

Nii kui teise relvaloaga mingi kala on, st see peatatakse või lõpeb kehtivus, nii peatub ka paralleelrelvaluba.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas annaliisa »

kaarelj kirjutas:Pm minule seletati politseis asi nii, et kui jahti lähed, pole vaja akti koostada, kui aga pikemaks ajaks plaanid relva kuhugi kaasa võtta, peab relvaomanikul olema dokument mis tõendab relva asumist teise inimese valduses vms, st et kui relvaomanikku tullakse kontrollima peab tal olema võimalus tõendada kus tema relv asub.

mina sain aru,et kui koos jahti minna, pole papreid vaja, aga muidu ikka peab olemas olema...
http://www.jahindusinfo.ee/?page=209
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin relvaseadust:
(5) Relva andmisel paralleelrelvaloa omaja valdusse koostatakse akt relva üleandmise-vastuvõtmise kohta, näidates selles relva vastuvõtmise koha, kuupäeva ja kellaaja. Akt koostatakse kahes eksemplaris, millest üks jääb relva üleandjale, teine vastuvõtjale. Relva tagastamisel omanikule koostatakse analoogne akt.

See jutt nagu siin on:
Pm minule seletati politseis asi nii, et kui jahti lähed, pole vaja akti koostada, kui aga pikemaks ajaks plaanid relva kuhugi kaasa võtta, peab relvaomanikul olema dokument mis tõendab relva asumist teise inimese valduses vms, st et kui relvaomanikku tullakse kontrollima peab tal olema võimalus tõendada kus tema relv asub.

ei kõlba kassi saba alla ka mitte. See politseinikku kes nii seletas- kas on :L või siis mida ise rohkem usun- ei saanud kaarelj asjast sotti.
Põhimõte on lihtne- kui tekib vajadus kontrollida relva asukohta, siis seda tehakse selle akti alusel aga mitte kellegi ütluste alusel- relv on "viidud jahti" :lol: ja ei tea kuhu peale jahi või tiiru sa ikka oma jahirelva kaasa võtad- kas külabaari või :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Paralleelrelvaluba

Postitus Postitas Raud »

§ 45. Relva ja laskemoona hoidmise üldnõuded

(5) Relva ja laskemoona ajutine hoiuleandmine relvaluba omavale isikule vormistatakse üleandmise-vastuvõtmise aktiga, mis koostatakse kahes eksemplaris, millest üks jääb hoiuleandjale ja teine hoiulevõtjale. Relvaluba omavale teisele isikule võib relva anda ajutisele hoiule kuni üheks ööpäevaks käesoleva seaduse § 46 lõigetes 3, 4 ja 7 sätestatud tingimustel.

Ma usun, et lihtsam on teha parallelrelvaluba, mis kehtib niikaua kui kehtib sinu relvaluba või kui relva omanik otsustab paralleelrelvaloa tühistada.
Vasta