.22 LR püssid

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas honkomees »

peepk kirjutas:duv-il jutt õige sest olen mitmeid relvi,eriti vanu näind kus raud seest mustade ringidega ja just sellepärast et kinnijäänud kuulile teine kuul järgi lastakse...mugavusest ja oma rumalusest.Ühel nuial neid musti rõngaid lugesin suisa 8.
võistlustel olla see teise pauguga kuuli rauast välja laskmine täiesti tavaline, lausa nõutud .... parem võistlus (biatlon) kehvema tulemusega lõpetada kui pooleli jätta
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas peepk »

Noh oma isiklikku toru ikke hoiad sest raud ikkagi rikutud alatiseks kui ei ole vardamees,see 8 ringiga oli toz8 aga peenemal raual loed väljast mitu paisumiskohta või tunned sõrmede vahelt rauda läbi tõmmates.Võib olla jah mõnel vennal sponsori ostetud torusi virnade viisi kapi taga ja värsked padrunid ikka laetud nii et kuuli ikka raua otsast kaugemale lükkavad mitte et jõud poole raua peal raugeb.Mul raamatus pilt kus revolver millest trummel kiiruga tühjaks lastud ja kõik kuulid esimese rauasuudmesse jäänud kuuli taga ilusti reas,raud ikka lõhki aga laskja polla märgandki .Toru siis cal 38Colt police 1926 a mudel.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas baddmann »

peepk kirjutas:...Mul raamatus pilt kus revolver millest trummel kiiruga tühjaks lastud ja kõik kuulid esimese rauasuudmesse jäänud kuuli taga ilusti reas,raud ikka lõhki aga laskja polla märgandki .Toru siis cal 38Colt police 1926 a mudel.


Sellest ei maksa järeldada, et 38Spl mingi eriti lahja laeng on padruni poolest, lihtsalt revolver on juba oma olemuselt nii hõre laskesüsteem, et rõhk pääseb kõrvalt välja väga lihtsalt.

BM
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

Unustasin lisada, et olen vasakukäeline. Uurisin nüüd täpsemalt Rugeri, CZ-i ning Marlini poltlukuga relvi. Paistab, et vasakukäelistele on mõelnud ainult CZ (on olemas 452-2E ZKM LH Lux ning lühema toruga 452 LH American). Ruger langeb üleüldse ära, sest tema poltlukuga relvad on liiga kallid mu jaoks (USA-s on soovitatav hind 600+ dollarit).

Uku
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=e ... duct_id=86

Mida sellest Tuula tehase toodangust arvata? Võrreldes näiteks CZ-ga?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas baddmann »

UkuK kirjutas:http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=28&product_id=86

Mida sellest Tuula tehase toodangust arvata? Võrreldes näiteks CZ-ga?


Veidi rohkem infot tootjalt siin: http://www.tulatoz.ru/en/toz78.html

Üldiselt ma ei oska vene JAHIotstarbelistest väikesekaliibrilistest küll midagi muud öelda, et päris spordi jaoks nad ei ole õiged relvad. Mul endal on see Sinu viidatud CZ relv, küll paremakäelise oma. Korralik, midagi halba ei oska öelda. Samas sporditegemiseks n.ö edasijõudnute klassis ta mingi tippmudel küll ei ole. Vene relvade "hea" omadus käesoleva teema kontekstis on pigem see, et sportrelva võid kätte saada lääne omadega võrreldes odava hinnaga - tõsi, kasutatult, ent mitte lõpuni kulunult.

BM
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas duv »

Suurema täpsuse tagaajamisel peaks magasiniga relval ju sama probleem olema, mis poolautomaadil, et magasinist laadimisel kuuli serva hööveldab. 22LR-il ju see viga, et padrunipesa pea samas mõõdus, mis rauaõõs ilma vindita, kuul jälle pehmest tinast, millele kergelt armid peale tulevad. Koolis sõjalise vanamees igatahes käskis TOZ-12 iga padruni eraldi sõrmedega rauda toppida, mittel ihtsalt padruni avasse panna ja luku kinni lükata. Andke andeks kui eksin, et tänapäeva relvadel see etteandmis mehhanism juba nii täiuslik ja täpne, mis seda probleemi ei tekita. Tegelikult see probleem olemas isegi mõnedel täiskaliiber relva omanikel poolmantel kuulidega, millel tina otsast välja ulatub ja mitmete laadimiste tulemusel see ots lõpuks lötsi läheb.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

duv kirjutas:Suurema täpsuse tagaajamisel peaks magasiniga relval ju sama probleem olema, mis poolautomaadil, et magasinist laadimisel kuuli serva hööveldab. 22LR-il ju see viga, et padrunipesa pea samas mõõdus, mis rauaõõs ilma vindita, kuul jälle pehmest tinast, millele kergelt armid peale tulevad. Koolis sõjalise vanamees igatahes käskis TOZ-12 iga padruni eraldi sõrmedega rauda toppida, mittel ihtsalt padruni avasse panna ja luku kinni lükata. Andke andeks kui eksin, et tänapäeva relvadel see etteandmis mehhanism juba nii täiuslik ja täpne, mis seda probleemi ei tekita. Tegelikult see probleem olemas isegi mõnedel täiskaliiber relva omanikel poolmantel kuulidega, millel tina otsast välja ulatub ja mitmete laadimiste tulemusel see ots lõpuks lötsi läheb.


Kusjuures, Jahipaunas on IZ-18, mis maksab vist 2500 krooni. Kahjuks on ta .222 Remington, ma ei tohi sellist 18-aastaselt omada.

Uku
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas remington »

Minul TOZ-78-01 ja väga rahul.Ostsin Kaupo soovitusel Trapperist purgi padruneid(5ootk) MAGAZINE .22 Liivakoti pealt lastes jookseb kuul kuuli, aga püss ise kergevõitu kuigi tasakaalus.Peab hakkama kaba ja lae sisse lisaraskusi panema kui viitsimist on.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas kaarelj »

UkuK kirjutas:
duv kirjutas:Suurema täpsuse tagaajamisel peaks magasiniga relval ju sama probleem olema, mis poolautomaadil, et magasinist laadimisel kuuli serva hööveldab. 22LR-il ju see viga, et padrunipesa pea samas mõõdus, mis rauaõõs ilma vindita, kuul jälle pehmest tinast, millele kergelt armid peale tulevad. Koolis sõjalise vanamees igatahes käskis TOZ-12 iga padruni eraldi sõrmedega rauda toppida, mittel ihtsalt padruni avasse panna ja luku kinni lükata. Andke andeks kui eksin, et tänapäeva relvadel see etteandmis mehhanism juba nii täiuslik ja täpne, mis seda probleemi ei tekita. Tegelikult see probleem olemas isegi mõnedel täiskaliiber relva omanikel poolmantel kuulidega, millel tina otsast välja ulatub ja mitmete laadimiste tulemusel see ots lõpuks lötsi läheb.


Kusjuures, Jahipaunas on IZ-18, mis maksab vist 2500 krooni. Kahjuks on ta .222 Remington, ma ei tohi sellist 18-aastaselt omada.

Uku


Et mismõttes, oled 18 ja ei tohi omada, ei viitsi relvaseadust uurima hakata aga minuteada 18 aastane isik võib igasugust tsiviilkäibes lubatud tulirelva omada, või panen ma täitsa puusse. Ma sinu asemel vaataksin selle IZ-18-le suurema kaliibriga toru, saad kaugemale lasta ja jahis on ka universaalsem, aga no seda teeksin mina ;)
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas mustlesk »

§ 29. Eesti kodanikule lubatud relvad

(1) Eesti kodanik võib soetada, omada ja vallata järgmisi relvi:

1) vähemalt 18-aastane isik – sporditulirelva, pneumo-, heit- ja külmrelva, välja arvatud kumminui, vastava spordialaga tegelemiseks, jahitulirelva jahipidamiseks, gaasirelva ja sileraudset püssi turvalisuse tagamiseks (enese ja vara kaitseks);

Mitte keegi ei keela sul ka jämedamat kaliibrit soetada.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

Tuleb välja, et ma olen koguaeg vana relvaseadust vaadanud. Kui kirjutad neti otsingusse "Relvaseadus", viskab selle automaatselt ette.

(3) Jahitulirelv on põhiliselt jahipidamiseks ettenähtud sileraudne, vintraudne või kombineeritud püss, millel on kergesti lülitatav kaitseriiv. Jahitulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et tal on jahitunnistus.

Ma ikkagi ei tohi IZ-18 omada, kui mul pole jahitunnistust (vintpüss ikkagi). Ilma jahitunnistuseta võin omada sileraudset püssi kodu kaitseks. Jahtimine pole mul eesmärgiks, soov on võistlustel ning lasketiirus oma oskusi parandada. Kuid sellest pole midagi, .22 LR on vaieldamatult ikkagi kõige soodsam pidada, ka ostuhind ei murra konti. Ma lähen vaatan CZ 452 Lux'i ning CZ 452 Americani üle, kui Tallinnasse satun.

Uku
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Seadus ju ei välista jahirelva soetamist otstarbega -sport! Ilmselt selleks pead küll möllima /taotlema litsentsi mingist laskespordi liidust! Aga kindlasti on 22LR odavaim tulirelv harjutamiseks,samas vist nõutakse ka selle soetamisel laskuri litsentsi,kui otstarve on sport!
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas villuvih »

duv kirjutas:Suurema täpsuse tagaajamisel peaks magasiniga relval ju sama probleem olema, mis poolautomaadil, et magasinist laadimisel kuuli serva hööveldab. 22LR-il ju see viga, et padrunipesa pea samas mõõdus, mis rauaõõs ilma vindita, kuul jälle pehmest tinast, millele kergelt armid peale tulevad.

Salvest laadides pole küll ebatäpsust täheldanud. Rohkem tekitab 22LR puhul probleeme tuul. Väiksem tuuleiilgi tekitab märklehte pa*anduse.
Soovitan minna vaatama TOZ-i ja Zastavat. Hinnad head ja püssid korralikud.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

kult kirjutas:Seadus ju ei välista jahirelva soetamist otstarbega -sport! Ilmselt selleks pead küll möllima /taotlema litsentsi mingist laskespordi liidust! Aga kindlasti on 22LR odavaim tulirelv harjutamiseks,samas vist nõutakse ka selle soetamisel laskuri litsentsi,kui otstarve on sport!


Ma astun suvel IPSC liikmeks, siis võin võistlustel käia nii .22 LR-i kui ka Glock 17/STI Spartan püstoliga (oleneb, kumma ma soetan). IPSC liikmetele tehakse tihtipeale relvakauplustes soodustusi ka, nii laskemoona kui relva enda hinna pealt. IPSC-s saab peaaegu et kõigega võistlemas käia.
Uku
Vasta