Viktoriini küsimusi

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas enkidu »

Kärp on vanade eestlaste puidust lühem sõjanui. Kasutati nii löömiseks kui ka mingil määral vist viskamiseks. Tehti vist tavaliselt tamme või saare (raskemast ja kõvemast puidust) noorema puu juurepoolsest otsast.

ps ahjaa algselt vist jäeti ka paar teravamat juureotsa pea külge ja hiljem pandi ka mõni raudoga sinna sisse, et löök mõjusam oleks.
Viimati muutis enkidu, T Mai 26, 2009 2:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Kolevoll »

Õige vastus tuli küll kiirelt. Kärp on jah sõjarelv, mida jahipidamiseks pisut ebamugav kasutada. Eks kärbiasjanduse tundja küsib ka uue küsimuse.
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas enkidu »

Meil elav kühmnokkluik erineb teistest luikedest ühe huvitava omaduse poolest (peale nokal asetseva kühmu muidugi). Seda omadust on ka teised rahvad tähele pannud ja kühmnokkluigele ka selle järgi nime pannud.
Nimetage see erilisus ja lisage sellest erilisusest tulnud võõrkeelne nimetus (koos tõlkega).
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas rajaleidja »

Kas mitte kühmnokk ei ole teistega võrreldes kõige tasasem. Ehk siis lobiseb kõige vähem.
Inglise keeles peaks ta olema Mute swan. Tõlkes kühmnokk-luik :wink: . Sõna-sõnalt tõlgituna siis tumm luik.
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas enkidu »

Täpne vastus. (y)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas rajaleidja »

Küsigu järgmine küsimus keegi teine. Pole hetkel midagi head küsida.
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas rõba »

no tere, üle pika aja!

näed sa, selline lugu mul pajatada on - tulin talvel jahist. ähkides-puhkides käbi lume.
mäletad ju küll, kui palju lund meil viimati oli! 2 kährikut saagina kaenlas. teine
teiselpool,nagu sõber goga arbuusidega tibilissi turult.

polndki palju enam rühkida jäänd, kui mait mul vasta sattus. see sama noor inspekturi-poiss.
koolid lõpetand ja säädused kõik pääs ja puha. teretas viisakalt, aga kätt ei pakkund!
pelgas vist kähriku haisu. jah, tean isegi neid eide sajatusi, kui ukselinkist
lõhnad külge jäävad. takseeris siis mait-poiss mu jahivarandust ja muidugi pärima, et
kust ja kuda ja millal ja millega ma need kährikud küttisin.

ma muidugi ausalt kõik ära rääkima pidin, et oma metsast ja nii ja naa..., kuid süda aimas halba,
kui nägin maidul põski erutusest punetama tõusmas. mäletan, et küsis veel kord üle - onu ivan,
kas nii nad kätte saidgi? jah, nii sama saingi! ja eila veel teist kaks lisaks. ilmad ju praegast
säänsed hääd!

kerge erutus hääles lõhestas vaikuse maidu käsk - õhka mul näkku! kas oled sa kaine?
polnd mul karta miskit - terve päev ju metsa mööda läntsind ja hommikune õllelonkski ammu
ihust lännu. jah, kaine oled sa küll, aga kas paberid korras ka on? päris noorsand. no mudugi
arvas, et nüid saab vargal sabast kinni. a vot tutkit brat! paberimajandus mul 5+.
täidan alati kõik korralikult ära ja rohkemgi veel. see ka eide süü! hakkas kord mul jahilkäikudes
kahtlema. nüid alati hea takkajärgi tõestada, kus ikkagi olin.

tuled homme kantoorasse! seal otsustame, kui suure trahvi saad! paberid seniks mu taskusse
jäävad! oli inspekturi-poiss nüid kuri. taipasin veel küsida, et mis väärat teind ma olen? kui
vastuseks tuli soravalt - lubamatud jahipidamisviisi kasutamine kährikujahil!

seepärast küsin ka sinult - kas sina said aru, millist jahipidamisviisi ma siis kasutasin?

tervitades,
ivan
iga kord ei näkka!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Metslane »

Eks sa vana mehena tead hästi, et rauad ka kähriku kinni võtavad. Assa mait aga teadis, et raudadega kähra puutuda ei või.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas rõba »

ei, raudu mul polnd! ja paelu ka mitte!
ja auku ma'i kaeva, ja iselaskjatki hoopiski mitte!
iga kord ei näkka!
matadoor
Postitusi: 29
Liitunud: P Mai 10, 2009 7:21 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas matadoor »

:M eks Sa teda niisama kaikkaga materdasid
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Raud »

Kaevasid uru lahti ja ei ajanud pärast kinni? :lol: Jutt on hea (y)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas honkomees »

Vaevalt et keset karmi talve nüüd kaevama hakkas, ma toetan seda materdamise teooriat ainlt selle erisusega, et paljaste kätega püüdis kinni - sügavas lumes ju kährik ka aeglane ja kiire poiss rõba jõudis järgi küll. Ja käed pole jahipidamisriistade nimekirjas mitte ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas rõba »

kes see ullike nüid kährikut keset talve kaevama hakkab?
ja polnd ka "paljastes kätes" maidu jaoks miskit hullu, vaid hoopis...
eks proovib veel!
iga kord ei näkka!
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas Raud »

Nuga?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas peepk »

koeraga millel paberid puudusid või siis mingi gaasiga ehk ,või kahvaga.
Vasta