Tikka relva valik

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Sipelgapoiss
Postitusi: 11
Liitunud: K Jaan 07, 2009 12:20 pm

Tikka relva valik

Postitus Postitas Sipelgapoiss »

Ajakiri Jahimees pakub heade hindadega Tikka relvi. Nt: Tikka T3 Lite 30-06 ja Tikka T3 Battue Lite 30-06 ning Tikka T3 Varmint 30-06. Mida arvate neist?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas hendrik »

Sipelgapoiss kirjutas:Ajakiri Jahimees pakub heade hindadega Tikka relvi. Nt: Tikka T3 Lite 30-06 ja Tikka T3 Battue Lite 30-06 ning Tikka T3 Varmint 30-06. Mida arvate neist?


Relvad on kõik head, täpsemalt proovi ikka tundega katsudes mida sul vaja, mitte netipoodi vahtides.
Ajakiri Eesti Jahimees ja netipood Jahimees.ee on ka iseenesest täiesti erinevad asjad.
pontsik
Postitusi: 16
Liitunud: E Veebr 09, 2009 4:38 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas pontsik »

Ise olin paar kuud tagasi sama dilemma ees, lõpuks ostsin CZ-550 ja olen siiani väga rahul. Tikka ei istunud nii-hästi õlga kui CZ. Eks käi ja proovi mõlemaid ikka. Edu!
koll

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas koll »

Kole värk selle CZ'tiga, lukk käib lahti nii raskelt, et esimese hooga hakkasin mingit jubinat otsima mida alla suruda, et lukk lahti tuleks, aga oh imet käibki sunnik nii raskelt. Seal ka lõppes minu CZ'ti ostuhuvi. Pigem ikka Tikka või siis Remington, sellel viimasel liigub lukk nagu kulda ja mis saakski olla ümberlaadimise juures tähtsam libedast luku käigust !? Aga proovi muidugi enamus selle hinnaklassi püsse läbi. Veel üks soovitus, kui hakkad optikaga laskma siis ei tohiks olla relvaraual kirpe ja sälke sihtimiseks, kui need on peal siis on püssi laad tehtud optikata laskmiseks ja kui nüüd paned sellisele optika peale pead hakkama midagi põse alla aretama, et silm optikasse tõuseks, see jälle lisa kulu ja jant. Lase püssile optika pele panna ja proovi siis.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas vallo »

No ma nüüd kohe natuke vaidleks nii cz luku koha pealt. Ei ole see miski kivide kangutamine. Kui on korralikul hooldatud relv ei ole miskit jama selle luku kinni minekuga, mehed selle jutuga võte kuu peale sõita. Tõsi luku ja lukukoja vaheline lõtk jätab mõneti soovida. See pära jutt on kah natuke kahtlane , mul on tehase varjandis kirp-sälk , samuti madalate jalgadega optika 52 mm läätsega , nii madalal kui saab , ei ole miskit kõõritamist , ega kaelavenitust.
Ma saaks aru kui Arles või Priit või kes iganes laskur räägiks , seda juttu , et võistlustel s..tt .
See stoori on vähe ülepaisutatud ma arvan.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas Kellamees »

Oma postitusega toetan Kolli. Olen küll käes hoidnud ainult kolme CZ'ti (kõik erinevates kaliibrites 223, 308, 300 win mag) ja seega ei tohiks veel üldistada. Kuid ei saa välja toomata jätta nende kõigi kolme relva luku ebamugavat sulgemist. Just see lõtk, mis on eriti tuntav luku kõige lahtisemas asendis on minu arust süüdi raskes ümber laadimises. Nende kolme relva kiituseks pean aga vajalikuks mainida nende raudasid, mis kõigil kolmel relval paistavad olema vägagi head.
Et nüüd Tikka teemasse sobida, siis suurimaks puuduseks pean Tikka juures kaba mõõtmeid. Tundub, et neid tehakse meestele/naistele kelle pikkus jääb alla 175cm.

Valik nende kahe vahel on lihtne. Kui oled "ühe lasu" jahimees, siis on CZ vägagi hea. Kui tunned, et vaja lasta mitu kiirelt ja järjest, siis pigem Tikka (lase teha kaba enda mõõtude järgi).
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas 22LR »

Olen 2-e CZ relva omanik ja kumbagi neist Tikka vastu ei vahetaks.Pole selle lukuga mingeid probleeme olnud,ainult korralikku puhastamist ja õlitamist vajavad .Lastud probleemideta ka kiire ümberlaadimisega .Või on mul tõesti nendega vedanud? :D
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas Kellamees »

Võimalik, et tegu on harjumisega ja/või treenitusega. Olles nende relvade igapäevane kasutaja õpid relval olevat viga kompenseerima. Esmakasutaja (või lihtsalt näppija nagu mina) on tõenäoliselt pisut pirtsakam või siis tundlikum.
Nagu ka eelnevas postituses mainisin piirdub minu kogemus ainult kolme relvaga. Seega ei ole tegu lõpliku ja vaieldamatu hinnanguga.
Nendest proovitud relvadest kahe relva omanik ei ole samuti minu arvamusega nõus. Sellest võiks arvata, et ebamugavus ümberlaadimisel on ületatav harjutamise või harjumisega.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas honkomees »

Kellamees kirjutas:Võimalik, et tegu on harjumisega ja/või treenitusega. ...Nendest proovitud relvadest kahe relva omanik ei ole samuti minu arvamusega nõus. Sellest võiks arvata, et ebamugavus ümberlaadimisel on ületatav harjutamise või harjumisega.

jah, inime harjub kõigega, isegi poomisnööriga pidavat harjuma, ainult algul siplevat ...
ise luku poolest eelistaks Tikkat, võin ka öelda, et see on mul ainus relv, mis kordagi pole relvameistri juurde sattunud. Brnol, mis kah CZ kaubamärk, nt oli päästemehhanismis uuest pääst mingi rauapuru, mis ei lasknud ühekorra pauku teha, kui kult koeraga kuuse all kakles
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas duv »

Tikka igati hea relv,meie klimaatilistele tingimustele igati kohane ei mädane ega idane ja täpsus ka vähemalt jahi tarbeks igati hea. Sõbral Tikka 30-06 juba üle 10 aasta (Popular vist), puhastab kord paar aastas, talvel käib autosse välja, siis topib lastud higise relva kotti ja koju kappi. Tarvitatud ka igat liiki padruneid (v.a. need värvitud teraskestaga Partisanid) ka Sellier&Bellot pole seda rauda rooste ajanud. Juba täiesti heledaks kulunud nii raud, kui pära, lasknud ka oma paar tuhat pauku, aga täpsus ikka hea 100 pealt auto katuselt 5-e cm ring pole mingi probleem. Selle aja jooksul ainult ühel korral on olnud juhus, kui avatud lukuga seljas kandes murdus luku tõkke tihvt, mille tagajärjel lukk koos tõkke ja vedruga küljest pudenes. Õnneks sai detektori abil kõik vidinad rohu seest kätte, tihvti natuke edasi löödud ja relv jälle korda saadud.
NB! See ei ole soovitus oma relvaga lohakalt ringi käia, vaid kogemus elust enesest, mis on antud relva kasutamisel saadud ja mis annab aimu Tikka sobivusest meie niiskesse kliimasse. Ei oska ka öelda kas uued mudelid sama heast terasest tehtud on, et sellist ümberkäimist kannatavad.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas pajero »


NB! See ei ole soovitus oma relvaga lohakalt ringi käia, vaid kogemus elust enesest, mis on antud relva kasutamisel saadud ja mis annab aimu Tikka sobivusest meie niiskesse kliimasse. Ei oska ka öelda kas uued mudelid sama heast terasest tehtud on, et sellist ümberkäimist kannatavad.

samas 4 aastat vana Tikka M695 natuke vihma ja kui kohe õli ei pane on roostetäppid peal
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas duv »

pajero kirjutas:

NB! See ei ole soovitus oma relvaga lohakalt ringi käia, vaid kogemus elust enesest, mis on antud relva kasutamisel saadud ja mis annab aimu Tikka sobivusest meie niiskesse kliimasse. Ei oska ka öelda kas uued mudelid sama heast terasest tehtud on, et sellist ümberkäimist kannatavad.

samas 4 aastat vana Tikka M695 natuke vihma ja kui kohe õli ei pane on roostetäppid peal
Eks väljast poolt ikka natuke läheb, aga kas rauaõõs siis ka rooste kisub? Mul omal isegi IZ-18 isegi ei kannatunud peale lasku puhastamatta jätta, no hädapärast paar päeva, kui lihtsalt jaht pikemaks kujunes ja jahimajas tingimused kehvad. Finnklassic, aga kippus nii seest, kui väljast rooste. Teise mehe Tikkal aga raud täiesti korras, vahel, kui vahendid kaasas teen talle vase eemaldajaga puhastuse, raud läigib ja nii ligikaudu poole aasta pärast teen jälle ja häda ei kedagi. Väljast nagu ka kirjutasin on küll täiesti ront, aga laskekõlbulik. Nagu juba kirjutasin ei soovita kellelegi oma relvaga korrosioonikindluse katseid teha, aga samas kui tingimused kehvad metsas või niiskes jahimajas, kui pole võimalik igakord peale jahti koju minna püssi kuivatama, noh siis tuleb ikka ette, et kipub rooste ja eriti hull, kui see juhtub rauas sees.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas pajero »

seest ei juhtu midagi.sisse ju vesi ei satu kui just kraavist läbi ei lohista ja enamjaolt toruots allpool.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas duv »

pajero kirjutas:seest ei juhtu midagi.sisse ju vesi ei satu kui just kraavist läbi ei lohista ja enamjaolt toruots allpool.

Ega niisama ei juhtugi peale lasku ikka hakkavad juhtuma need pahad protsessid ja niiskus tuleb ka läbi ussi m...i kasvõi sinna püssirohu tahma sisse olenemata sellest mispidi toru on. See ots allpool ka halb variant suvel niisutab siis kastene hein ilusti raua suuet nii väljast ja väheke ka seest poolt. Talvel võib aga hoopis tõsisem koll lumehangest rauda pugeda. Ise püüan üksi ikka nii õlale panna, et pära ees poolpõiki peaegu horisontaalis, veidi kallutatud raua otsaga alla poole käsi üle rihma asendit fikseerimas. Loomulikult ei ole olemas ühte ideaalset asendit relva kandmiseks vaid see tuleb valida vastavalt olukorrale.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tikka relva valik

Postitus Postitas Joosep Käba »

Otsing: tikka, andis üle viiesaja vastuse. Siin lehel on seda kaubamärki ribadeni lahatud. Kui mehel ikka tõsine huvi eeldaks vähe aja pärast konkreetsemaid veel vastuseta jäänud küsimusi. :wink:
duv jutule mõeldes siis ikka on nähtud neid pealt roostes popularisi ja masterisi. Samas on nähtud ka 10 ja rohkem aastat pea igapäevases kasutuses old Tikkaid mis ei hiilga ühegi roostetäpiga ei pealt ei seest.
Püssid ja metall tõesti erinevalt roostetamisele alluvad aga mu meelest näitab roostetamine rohkemgi veel omaniku kohta kui terase kohta. :lol:
Vasta