Ben`s 100

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Ben`s 100

Postitus Postitas unt »

Olen nüüd ka seda Bens`i oma 10nel korral kasutanud. Sain pudelikese kätte just siis kui sääskede suur hulk peale ägedaid vihmasid äkki vähenes. Aga, et ma ei salli ka seda, kui kasvõi üks sääsk kõrva ääres piniseb, siis ikka kasutasin ka neil õhtutel tõrjet.
Mina ütleksin, et on küll tõhus vahend. Neil õhtutel kui sääski oli vähem, oli toime ikka kohe päris hea. Praktiliselt jäeti mind seal puki otsas kohe täitsa rahule.
Eile õhtul läksin jälle nisupõllu ja niidetud heinamaa piirile siga passima. Kuna peremees oli niidetud põllult heinarullid ära vedanud, siis ei jäänud muud üle kui heita nisu äärde pikali. Ja see, mis minu ümber toimus, oli hullumaja. Sääski hetkelt nii palju, et ei saanud püssi laadida. Sõna otseses mõttes olid suu ja silmad sääski paksult täis. Otsisin siis kähku Ben`si välja ja ise mõtlesin, et nüüd on õige hetk seda vahendit kohe täiega testida. Pihustasin teist siis sõrmeotstele ja määrisin näo, kõrvad, kaela ja käed kokku. Tulemuseks oli see, et . . . mõjus! :D Sääsepilv jäi minu ümbere sagima, aga minu peale ükski ei roninud. Umbes tunni aja möödudes hakkasid üksikud sääsed aga leidma näolt ja kaelalt ilmselt neid kohti, mis ei saanud Ben`siga otseselt "üle pintseldatud". Aga need olid siiski üksikud isendid. Ja selline seis ei muutunud ka järgneva tunni-kahe jooksul.
10-et tundi pole senini vaja läinud. Seega ei oska ka öelda, kuidas Ben`si toime peale 3 tunnist passimist vähenema hakkab. Aga vähemalt see kolm tundi, mis ma sääski peletada tahtsin - selle kolme tunni jooksul oli Bens täiesti oma ülesannete kõrgusel. Ja kui nüüd võrrelda igasuguseid lõhnastatud vahendeid Ben`siga, nagu Autan ja Off ja ma ei tea mis veel, siis tundub Bens neist ikka veidi üle olevat küll - nii toime kohapealt kui ka mittehaisemise kohapealt.
Aga mis minule meeldiks, oleks see, et see vahend oleks rulliga pudelis. Tegemist ikka väga sellise õlika vedelikuga ja kui teda otse nahale pihustada, siis on vahendi kulu mõttetult suur ja näole ikka otse ei pihusta ka. Kui jälle sõrmeotstele pihustada, siis on pärast käed selle õliga koos. Pühin küll tavaliselt mingi salvrätiga sõrmed pärast üle, aga ikka on vastik võileiba süüa - päris tugev ebameeldiv maitse kandub sinna üle. Ja püss muutub ka käes libedaks.
Vot sellised kogemused siis Ben`sist.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Ben`s 100

Postitus Postitas baddmann »

Mina tegin nii:

1. pritsisin vahendit pudelist ühele käeseljale (kuni 3 piserdust). Seejärel hõõrusin käeselgi omavahel, nii et ka teine käeselg sai vahendiga piisavalt kokku (ka sõrmede pealisküljed);

2. pritsisin veel veidi vahendit pudelist käeseljale (vastavalt vajadusel) ning nüüd, kandes eelnevalt samamoodi vahendit ühelt käeseljalt teisele käeseljale, määrisin käeselgadega (et sõrmede sisepinnad vahendiga kokku ei saaks) kõrvadele, põskedele, näole jms vajalikesse kohtadesse.

Peopesad ja sõrmede "tööpinnad" jm jäävad sel moel BEN-sist enamvähem puutumata, aga sinna sääsk väga hästi ligi ei pääse. Käeseljaga tõrjevahendi kandmine näole ja kõrvadele jm meenutab veidi seda toimingut, kuidas kass oma käppadega end n.ö peseb.

Ja ikkagi tuleb pärast jahti kodus olla parajalt ettevaalik, et tõrjevahendi näolt mahapesemise käigus seda silma ei satuks. Mul on ikka igal korral veidi kibedust silma sattunud, meeldiv see ei ole ja peab veelgi ettevaatlikum olema.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ben`s 100

Postitus Postitas jorr »

Offist ehk niipalju,et õhtul pukis olles kunagi, sai teda just ekstra katsetatud sääskede peal.Õige sääseaeg algab nii kümne-üheteist paiku.Et siga oodates aega oli,lasin offiga üksikuid lendavaid sääski ja need kadusid minema.Siis määrisin püssi käepideme offiga kokku,et näha,kas sääsele meeldib?Läks ehk paar minutit,kui sääsk oli tagasi ja millegipärast ründas just kokkumääritud kohta püssipäral.Siit järeldus,et off mõjub küll,kuid kauaks?
Selle BEN,S 100-jaga sellist jama ei olnud.Aga jah,tahab näo kokkumäärimist,käed muidugi ka ja silmade ümbrusega peab ettevaatlik olema.
noorus on ilus aeg
koll

Re: Ben`s 100

Postitus Postitas koll »

Proovitud.. ja saab ka minu valikus nr.1 tõrjevahend olema, tõsiselt hea ja praktiliselt lõhnatu abivahend.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Ben`s 100

Postitus Postitas Joosep Käba »

baddmann kirjutas:Mina tegin nii:

1. pritsisin vahendit pudelist ühele käeseljale (kuni 3 piserdust). Seejärel hõõrusin käeselgi omavahel, nii et ka teine käeselg sai vahendiga piisavalt kokku (ka sõrmede pealisküljed);

2. pritsisin veel veidi vahendit pudelist käeseljale (vastavalt vajadusel) ning nüüd, kandes eelnevalt samamoodi vahendit ühelt käeseljalt teisele käeseljale, määrisin käeselgadega (et sõrmede sisepinnad vahendiga kokku ei saaks) kõrvadele, põskedele, näole jms vajalikesse kohtadesse.

Peopesad ja sõrmede "tööpinnad" jm jäävad sel moel BEN-sist enamvähem puutumata, aga sinna sääsk väga hästi ligi ei pääse. Käeseljaga tõrjevahendi kandmine näole ja kõrvadele jm meenutab veidi seda toimingut, kuidas kass oma käppadega end n.ö peseb.

Ja ikkagi tuleb pärast jahti kodus olla parajalt ettevaalik, et tõrjevahendi näolt mahapesemise käigus seda silma ei satuks. Mul on ikka igal korral veidi kibedust silma sattunud, meeldiv see ei ole ja peab veelgi ettevaatlikum olema.


BM


Toiminud täpselt sama moodi kui BM ja koju jõudes püüad ikka meeles pidada, et ennem maha pesed kui miskit muud toimetust teeb. Kuni 3 piserduse asemel olen ühe teinud ja siiani tundub et piisab sellestki.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ben`s 100

Postitus Postitas jorr »

Üks piserdus aitab jah,kuid kui oled sellise kuuma ilmaga kobrast vaatamas.Hein-võserik rinnuni ja kell alles nii kaheksa paiku.Üle näo valguv higi toob kohati selle sääsemürgi näolt maha ja mutukad juba seda kohta ründavadki.Sellepärast kannan metsaski seda sääsemüripudelit kaasas ja saab vajadusel kohe tarvitada.Kas siis üks-kaks või kolm korda,peaasi,et aitab.Ja viimasel korral,peale teist tarvitust, ma ei teadnudki,et metsas mingid mutugad on,kuigi jalas olevate pükste ümber ikka sääski lendas.
noorus on ilus aeg
Vasta