IZ-18 MH?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Laanekas
Postitusi: 20
Liitunud: T Veebr 21, 2006 8:19 pm

IZ-18 MH?

Postitus Postitas Laanekas »

Käisin mööda poode ning uurisin selle relva kohta, kuna tahaks oma poolautomaatse Remingtoni (30 06) kõrvale saada püssi, millega oleks hea hiilimisjahis käia. Remingtonil nimelt see viga, et kui täismantel rauas ja siga ette satub, siis poolmantliks käratult ümber vahetamine on võimatu.
Rahalised võimalused midagi väga kallist lubada ei võimalda. Ühes kohas räägiti, et need kes kasutavad IZ-18 MH ei nurise- teises kohas aga öeldi, et meie saasta ei müü. Võta siis nüüd kinni mis see tõsi on- ehk aitate?!

Viide relvale:

http://www.jahipaun.ee/index.php?linkid=3&cat=1&tooted_id=95
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hiilimisjahiks ok, püss on kerge. Laseb ka suht normaalselt, jahi jaoks kindlasti. Probleemiks võib olla see, et kui maru vaikselt püssi kinni paned, siis annab tõrke (omal kogemusi). Pidi olema suht tüüpviga, et korralikult (st, siis üsna valju klõpsuga) tuleb kinni tõmmata. Alati seda ei ole, aga korra on olnud laskekatsel, 2 korda tiirus, 2 korda jahil. Öeldakse, et tuleb avamishoob korralikult üle vajutada (suunaga püssist eemale). Mul pole abiks olnud, üks sokk jäi laskmata, seisis mingi 20 m eemal ja mina muudkui avasin ja sulgesin püssi ja tegin igast vigureid, kui sokk minema astus (täiesti), siis viimase katse tulemust proovisin ka, ja oh seda imet, täiesti töötas. Nii, et igasuguseid asju võib juhtuda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Hiilimisjahiks väga hea just oma kerguse tõttu. Vahetasin selle püssi "raudkangi" vastu ja ausalt mõtlen sellele relvale, kui olen ennast sättinud pikemale rännakule.
Vaata ka:
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... light=iz18
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Laanekas
Postitusi: 20
Liitunud: T Veebr 21, 2006 8:19 pm

Postitus Postitas Laanekas »

Näikse, et enamus paistab asjaga rahul olevat, nüüd veel see küsimus- kas eelistada 308Win või 7,62x54R? nagu juba mainitud on endal kokkupuude ainult 30 06 kaliibriga :oops:
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

No mina eelistaksin kindlasti 308win enamikele eesti loomadele kui 7,62x54R.
Julged teha, julge tunnistada!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tiide kirjutas:No mina eelistaksin kindlasti 308win enamikele eesti loomadele kui 7,62x54R.


Mnjah.

Vene vint kui randiga padrun on muidugi lahtimurtavas relvas vähemalt ühe eelisega - soonega padrunile seatud püssil on vähemasti teoreetiline võimalus kestatõmmitsa vedru ja hoidiku kulumiseks, randiga padrunil seda viga vedru osas olla ei saa. 54R on ka mõneti tugevam padrun (laengu poolest siis), samas jällegi suhteliselt kerge Iž18 ei pruugi teda päris hästi "välja kanda". Lisaks, kui peaksid iselaadimisest huvituma, siis 308 kaliibrile kuule veidi rohkem leidub.

BM
tommionu
Postitusi: 5
Liitunud: T Jaan 16, 2007 4:52 pm

Postitus Postitas tommionu »

Mul on 308 juba neljas aasta ja üldidelt olen rahul. Kinni käib väga vaikselt
ja kui kangi pöidlaga natuke veel pressida , siis tõrkeid kohe kindlasti pole. Ainus puudus on , et ajujahil tahaks kätte midagi , kust rohkem laske annaks välja meelitada. See on ka põhjus, miks plaanin maha müüja. Äkki ostad ära?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

tommionu kirjutas:...Ainus puudus on , et ajujahil tahaks kätte midagi , kust rohkem laske annaks välja meelitada. ...



OT:

Muideks, 3 siga ajujahis ühest 11 liikmelisest karjast lastud sama relvaga. Annab rohkem laske välja meelitada küll, kui tahta ja kiirelt laadida ;)

BM
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

baddmann kirjutas:
Tiide kirjutas:No mina eelistaksin kindlasti 308win enamikele eesti loomadele kui 7,62x54R.


Mnjah.

Vene vint kui randiga padrun on muidugi lahtimurtavas relvas vähemalt ühe eelisega - soonega padrunile seatud püssil on vähemasti teoreetiline võimalus kestatõmmitsa vedru ja hoidiku kulumiseks, randiga padrunil seda viga vedru osas olla ei saa. 54R on ka mõneti tugevam padrun (laengu poolest siis), samas jällegi suhteliselt kerge Iž18 ei pruugi teda päris hästi "välja kanda". Lisaks, kui peaksid iselaadimisest huvituma, siis 308 kaliibrile kuule veidi rohkem leidub.

BM


Laengu tugevus (võimsus?) ei ole iseendast oluline kategooria. Kipun arvama, et kuuli kineetilise energia poolest on 308Win=7,62x54R või isegi 308 on kohati võimsam.

Padrunivalik poodides on tugevalt 308 Win kasuks! Kuulivalik ise laadijale ka! Pigem võiks öelda, et laadimiseks 7,62X54 R kuulide valik (diam .311) väga niru kui mitte olematu!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

baddmann kirjutas:
Tiide kirjutas:No mina eelistaksin kindlasti 308win enamikele eesti loomadele kui 7,62x54R.


Mnjah.

.... 54R on ka mõneti tugevam padrun (laengu poolest siis), samas jällegi suhteliselt kerge Iž18 ei pruugi teda päris hästi "välja kanda". Lisaks, kui peaksid iselaadimisest huvituma, siis 308 kaliibrile kuule veidi rohkem leidub.

BM


Tegelikult olen proovinud .30-06 Spr versiooni aga see oli liig "välja kandmise osas". Samas pikema rauaga (mingi 700mm) 9.3x74R oli igati talutav. Tootmises on ka 7.62x53R püsse. Mis tublile padrunilaadijale lisarõõmu valmistab. Kas Eestisse mõni neist on jõudnud, vot ei tea. Loodetavasti keegi ei hakka taas siin väitma, et 53R ja 54R täitsa yks ja seesama :cry:
Selle püssi kauaaegse omanikuna tahan märkida, et temaga ei tohi mittekunagi tühjalt plõksida. Ma ei pööranud esialgu sellekohasele märkusele/hoiatusele tex. passpordis yltse tähelepanu. Kui olin vahetanud ei tea mitmenda lööknõela ja rike lukusüsteemis (järjest sagedasemad tõrked) luges relvasepppp mulle mitu kurja sõna sellel teemal ja nüüd töötab taas laitmatult. Ainult kaua ta ei kesta. Mingi 2500 lasu järel hakkas vintraud järgi andma...Arvatavasti kaovad (kahjuks) need püssid ajapikku jahimeeste õlgadelt nagu kunagi mehukatti. Aga mõnus, ootad ära uue palgapäeva ja ostad möödaminnes uue püssi, nagu supermarketist autole uue filtri või talvel klaasipesuvedelikku :wink:
Kasutaja avatar
Laanekas
Postitusi: 20
Liitunud: T Veebr 21, 2006 8:19 pm

Postitus Postitas Laanekas »

Niisiis relv ostetud, õlga istub ta mulle isegi üllatavalt hästi, põsetoe järgi vajadust nagu ei tunnegi, samas kabale peab ilmselt pikenduse panema. Nagu vene asjadega ikka, tuleb enne kasutamist veidi töödelda, niimelt oli laesäär nii tihkelt vastu rauda, et paber ei läinud vahele, aga see tehti poes ära. Kaliibriks valisin siis 308 win ja tuleval nädalavahetusel lähen käin temaga ka tiirust läbi.
Tänud kõigile, kes aitasid ;)
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: IZ-18 MH?

Postitus Postitas halfling »

Tervist ei hakka uut temat tegema, kuna jutt samast rauast, aga probleem suht lihtne ja konkreetne. Kas kellelgi on infot selle kohta kas moni jahipood müüb neile varuosi ka (vaja pååstikukaitset) voi on kellelgi niisama üle, ehk saaks kaubale. Ilma nagu ei ole våga hea.
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: IZ-18 MH?

Postitus Postitas jagwelt »

Päästiku kaitset üle ei ole a terve püss on küll üle :lol:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: IZ-18 MH?

Postitus Postitas halfling »

Aga nende poe asjade kohta ei tea siis keegi midagi v?
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re:

Postitus Postitas laffaa »

Laanekas kirjutas:Niisiis relv ostetud, õlga istub ta mulle isegi üllatavalt hästi, põsetoe järgi vajadust nagu ei tunnegi, samas kabale peab ilmselt pikenduse panema. Nagu vene asjadega ikka, tuleb enne kasutamist veidi töödelda, niimelt oli laesäär nii tihkelt vastu rauda, et paber ei läinud vahele, aga see tehti poes ära. Kaliibriks valisin siis 308 win ja tuleval nädalavahetusel lähen käin temaga ka tiirust läbi.
Tänud kõigile, kes aitasid ;)

Räägi millisest poest ostsid ja kaua ootama pidid ennem, kui kätte said?
Ma olen juba 2,5 kuud ootanud, aga relvast pole ikka kippu ega kõppu. Kui poest küsin lükatakse tähtaega jälle paar nädalat edasi.On see normaalne? :roll: ,
koopaorav
Vasta