9,3x62

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

9,3x62

Postitus Postitas Olavi Kool »

Siin foorumis mitme erineva teema all lahatud 9,3x62 moona ja mõnes kohas emotsioonid meestel lakke läinud. Nüüd tükk aega möödas ja mehed saanud oma relvadega pikemalt metsas käia, ehk keegi pajatab oma kogemusi kaugemalt laskmise kohta ja ka väiksemate ulukite nagu kits küttimisest nimetatud mõõdus padruniga. Nimelt sõber tahab osta endale sellist riista nagu Sauer 202 Forest kal 9,3x62, mis iseeneset kindlasti hea ja kindel relv aga temal kindel tahtmine siis 308kal relv ära müüa ja edasi toimetada ainult uue püssiga. Nimetatud isend on suht lühikese rauaga ja kerge relv. Kas on otstarbekas jätta ainsaks vintrelvaks? Minul oma arvamus olemas aga tahaks ka teisi kuulda.
naised saunas rääkisid
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas peepk »

Kui see 9,3 kerge ja raud lühike siis arvan et enne ärgu oma 308 müügu kui pole seda KERGE raua ja kõlava nimega uut püssi proovind.Kui harjund vana toruga kaugelt laskma siis see kerge püss võib pettumuse valmistada ja uurigu võimalust püssi enne ostu kuskil lasta -katsetada.Võib olla Valge ronk pajatab,tal just värske vaarmint rauaga 9,3-ne mis 200 m sisse lastud.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen lasknud 4-5 erineva püssiga. Ärge arvake, et tegu on 308 Win-ga! Mütakas on suht äge! Kehasse jookseb ka päris intensiivselt, ärge esimeseks püssiks võtke! :roll: :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Minul Benelli nüüdseks olnud 2 hooaega- siiani ei ütle ühtegi halba sõna. Selge see, et temaga nii kaugelt ei õngitse, kui näiteks 308-ga, kuid kas seda üldse vaja on...
Mina lasin endal optika sisse 100 m peale. Jahikaaslane-Kaupo kasvu, kuid tüki maad "kondisem" kasutab ka juba 3-t aastat (küll 9,3*74) 1-lasulist Blaserit. Tema lasi endal optika sisse 150 m peale. Minu pilgu läbi on jämedama ja aeglasema lennukiirusega kuuli nn. vigastused väiksemad kui peenemate kaliibrite puhul. Loomulikult sõltub kõik ka tabamiskohast ja laskekaugusest. Selge see, et selle kaliibriga 250 m pealt kitse õngitsemine on lauslollus kui optika on näiteks 100 m peale sisse lastud. Aga viljapõllust või kartulivarte vahelt siga lasta (y) , võsatunud metsalagendikult ajujahis siga samuti.
Relv on 22 tollise raua pikkusega ja ilma optikata suht kerge kaaluga.
Samas olles ise "kärbse kaaluga 150 kg" ei avalda ma samuti soovi selle kaliibriga tiirus üle 10 paugu järjest lasta. Mitte, et õlg sinine oleks aga 6,5 varmintraud on lihtsalt tiirus meeldivam- alates padruni maksumusest lõpetades ka praktiliselt 22 LR-ga võrdse tagasilöögiga. Minu pilgu läbi on 9,3-l tagasilöök sama, mis 12 cal sileraudsel, milline on laetud suuruluki laskmiseks mõeldud kuuliga. Spordipauk ja haavlipauk on 12 cal väga pehme. Huvitav veel, et minu arvates on 15 gr kuuliga padruni tagasilöök suurem kui 18.5 gr kuuliga padrunil. Reaalses jahisituatsioonis ei ole kordagi tekkinud tõrget tagasilöögikartusest.
ikka lõbusalt
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Olavi Kool »

tänan vastamast, sõber sinna 40 ja peale ning vene ajal pikalt tegelenud laskespordiga, tagasilöök pole temale probleem aga just kauged lasud kuidas õnnestuvad oli tema mure.
naised saunas rääkisid
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

150m on langus talutav(u.10cm) siis kukub juba kolinaga.18,5 oryx 200m 20cm 250m 41cm.Aga jõudu jätkub veel küll ja küll.
jahismurf
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Priidik Õun »

Tabeli järgi otsustades lendavad .308win-i raskemad- ja 9,3x62 kergemad kuulid suht sarnase kaarega.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Heino »

Oman täna sellist "tööristade komplekti" 223 Rem, 308 WIN, 300 WIN Mag, cal 12. Olen erinevatel jahtidel vaadanud ja suhelnud teemaks oleva kaliibri osas ning mulle tundub, et järgmine ost on just see samune 9,3x62. Tema kasutus minu jaoks oleks puhtalt ajujaht põdrale, hirvele ja metsseale. 300 jääks varitsusjahiks kus tuleb vahel pukist 300 m peale lasta. 9,3x62 töötab kuidagi eriti hästi põdra ja hirve puhul ning ega seal talle ka vastuvaidlemist ei ole. Jämedam kuul annab rohkem "võsakindlust". Ma mõtisklen siin et võtaks full stock'i ja peale 1,5-5x suurendusega optika. Tagasilöök on minu arust suht sama 300 WIN Mag'ga. Vähemalt tiirus lastes tundub nii, jahisituatsioonis ma 300 tagasilööki ei tunne :-), tiirus ei taha kummagagi palju lasta. Samas väiksemat looma, põrsas ja kits lõhub hullu moodi. Mina soovitaks teda ikkagi teiseks relvaks 308 WIN kõrvale ja eelkõige ajujahti ning kui on varitsus ja hiilimine hirvele ning põdrale.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sõber kasutab R93 klaiibreid 30-06 ja 9,3x63. Suure looma jaht algab meil siajahiga viljapõllust ja sellest ajast jääb temal peenem toru tolmama kappi. Kõik elukad saab lastud. Poolmantleid kasutab Mega 18,5g kui mäletan. Kitse lõhub vähe kui õiget kohta tabada. Üle 150m pidavat rebast keeruline lasta olema .........
aivara
Postitusi: 37
Liitunud: L Apr 02, 2005 10:38 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivara »

9,3x62 kasutusel olnud ca 3 aastat. Põhiliselt viljapõllus ja võsasemate kütiliinidega ajujahtidel. Ekspansiivsuse kohta ei saa ühtegi paha sõna öelda, samuti ei ole hullu ka tagasilöögiga.Ainsaks vintrelvaks seda siiski ei soovita, seda just kuuli suht ümmarguse lennutrajektoori tõttu.
Kui keegi kavatseb selle kaliibri moona ise laadima hakata, siis niipalju infoks, et 18,5 grammine TSX on selle kaliibri jaoks problemaatiline. Sain selle jooksma väga hea tihedusega, kuid need 2 kuuli, mis sea seest kätte sain(distants ca 80-90 meetrit), olid avanenud minimaalselt, isegi max laenguga ja isegi selgroopauguga. Rohkem jahil seda kasutanud ei ole ja ülejäänud tagavarast sai kõige kallim tiirumoon :) Ilmselt jääb kiirust väheseks. 16,2 grammi TSX seevastu avaneb 3,73 gr laenguga (VV N140) suurepäraselt.
Lasuvigastuste kohta ütlen ausalt, et erilist vahet nt 7 mm rem mag`iga ei ole täheldanud. 9,3-ga on olnud paar juhust, kus Vulkani on konditabamusega tükkideks löönud. Siis oli küll s.tt ja sulepuru taga.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

Võib olla küll juhuse mäng aga 9,3 ja vulkan.........võtta polnud mitte midagi.Sisse minek väike välja tulek väike aga sees mis sees oli..... :oops:
jahismurf
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kivikas »

vene mehed hakkavad selle kaliibri erinevate kuulide testimisel juba väikese uurimustöö mahuni jõudma. kel vene keel lobedalt läheb, võib siit uurida siis :http://talks.guns.ru/forummessage/2/502407.html
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kirp »

On keegi 17,5 g Naturalist selle kaliibriga proovinud? Kuul tundub nii pikk, et ise ei saa küll aru, kuidas see veel rohu peale ära mahub. Kas kiirust jagub, et vase laiali lööks?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Otsisin foorumist infot 9,3x62 Husqvarna kohta, aga kas ei ole või ei leidnud. Kas kellelgi on kogemusi antud relvaga? Waldu kodukal pilt ka üleval.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Sõber kasutab Husqwarnat 6,5*55, milline on kah Waldu käest ostetud. Tema on ise rahul. On üks kindlama käega kütte. Seetõttu arvan, et relvana on ta OK. Mitu tuttavat ostsid kah alguses neid vanu rootsi püsse kui muud vintraudsed kallid olid ning saada polnud. Seal arsenalis oli ka 9,3*57 (võin kaliibriga eksida, kuid Waldu müüb moona ja püsse siiani). Ka need on olnud normaalse jooksuga. Lihtsalt moona valik on suhteliselt väike. Seetõttu 9,3*62 on parem.
ikka lõbusalt
Vasta