sileraudne lühemaks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

sileraudne lühemaks

Postitus Postitas TOZike »

... et kas on keegi oma püssile käe külge pannud selleks, et võsavahel paremini liikuda.(Käin põhiliselt koertega ajamas ja pikk raud väga tülikas, jääb okstesse kinni). Nagu ma aru saan on see lubatud, aga tarvis politseist luba võtta. Mõtlesin miinimum pikkusele saagida- kas on mõte asjal- kuidas lasketulemusi mõjutab?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas Pauli »

Esteks - mida sa miinimumpikkuse all mõtled? Teiseks - omal olemas kogemused ühe IŽ-58-ga, millel tšokid olid maha lõigatud. Sellest 5 cm lühendamisest piisas, et relva tasakaalust välja viia - viskas nii meeletult üles, et kahte lasku järjest sooritada oli pea võimatu (oma panuse andis tõsi küll, ebasobiv kaba). Mõni teine relvamudel käitub kahtlemata teistmoodi. Laskeomaduste koha pealt - tšokkide eemaldamine jätab sulle silinderrauad, seega kuuliga lastes võiks asi isegi paraneda. Haavliga lastes, ... saad kaarraja püssi.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas AndresR »

Ma saan siin teemaalgataja jutust aru,et mingist 5 cm pole juttu.Tundub et tal soov niiöelda toru kabaküljest maha saagida :D Sellise relva täpsusest pole küll midagi rääkida. Kui käib koertega metsas ja plaan koerast lahti saada siis võibolla küll. Tõsiselt loodan et antud kärbikul pole muud tumedat eesmärki ja omanik soovib ta tõesti ajusse kaasa võtta. Sealgi ainult vajadusel taevasse lasta . Igatahes mina ei poolda sellist tegevust ja kahtlen tõsiselt selle relva kasulikuses.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas aivar00 »

relvaseadusest:
§ 12. Tulirelvade liigitamine

(1) Tulirelvade liigid pikkuse ja relvaraua pikkuse järgi on:
1) püss - tulirelv, mille üldpikkus on üle 600 mm ja relvaraua (relvaraudade) pikkus üle 300 mm;

Milleks sulle seda kärbikut vaja on? Huvitav kuidas see pikem püss sind metsas ajus olles segab- kui nii, siis jäta ta üldse maha. Aga kärbikuga metsa- siis mata oma koerad kohe maha. Üks jahikaaslane, kes on "eluaegne" koerte fänn ja ajaja olnud muretses endale plastiklaega lühikese rauaga Tikka. Tema meelest kõige parem ajumehe püss. Ja oma kahe laikaga ajades kui ikka seakari ette jääb, siis 1-2 põrsast laseb ajus maha ja mõni sureb pussi läbi. Ülejäänud jooksevad kütiliinile ette...
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas valdo »

Püssi pooleks saagimine pole vist jah, just kõige arukam lahendus.
Mõned vintraudsed relvad peaks olema ju lühema toruga - ehk leiad sealt omale sobivama eksemplari.
Või kui pika toruga püss kohe üldse ei sobi, siis võib ju mõelda ka püstoli peale üleüldse :D Hea lühike ja kannatab ka saapasäärde lükata kui tarvis. :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas rajaleidja »

Mitte ainult vintraudseid ei leia lühema rauaga. Liigub ka lühikse rauaga siledaid.
Ja lühema rauaga püss metsas ikka tunduvalt mugavam, kui pikk kaigas.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas ninja »

Lõika ikka padrunipesa eest maha,,,hea tasku varjant... :wink:
või kanna relva kahes tükis metsas, looma nähes paned kokku :V
Parim varjant oleks aga siin http://www.baikalcanada.com/shot_guns_43K.htm
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas peepk »

Ja Kui raud piisavalt lühike ,jõuab kiirem vend suitsule kah tule otsa imeda kui tulelont sealt rauast välja kargab,nali naljaks aga kui püsse mitu siis sae või diagonaalis et kehva lasu puhul see terav äär nagu oda enesekaitseks vihaseks saanud seale koha kätte näitamiseks.Venelastel vägev 2 osaline film lausa kus kukkedega 16 tuula püssist see põue või tasku versioon tehti ,filmi nimi oli BRAT. Lõpetuseks et kui püssist kahju pole või tsokid venind ja haavlid laiali pillub siis kaotada pole midagi ja löö saag või relakas sisse aga võta noh 5 sendi kaupa ja proovi lasta iga korra järel,ise küll püssi ei rikuks.See alguse jutt rohkem naljana mõeldud ja mitte teema püstitaja solvamiseks.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas reimakas »

Mul isa lasi 70-ndate lõpus tiirus oma 16kal pukkpüssil toru lõhki. Relvameister võttis u30cm otsast maha ja saime hea kuulipüssi, eriti mulle kui ma tatikas olin ja tiirus jooksva sea harjutust lasin. Kõige huvitavam oli see, et paps saatis puruks lastud toru pildid Izevski tehasesse ja sealt saadeti originaal tour, numbrid sisselöödudd jah puha. Nüüd siis papsil kapis vahetatavatega raudadega relv.
See, kes tapab, pole veel jahimees
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas TOZike »

seda teada tahtsingi, et mis siis juhtub, kui... Loobusin juba sellest mõttest. Ega ei viitsigi relva kaasas kanda, kuid päris tihti kui maha olen jätnud siis mõni haavatud loom ees. Vintraudne on lühem ja kergem küll, kuid vindiga ikka metsa ajama ei kipu. Polegi eesmärgiks metsas lasta, vaid rohkem enesekaitseks. Eelmisel hooajal sai käidud relvituna metsas nii mõnigi kord ja kahel korral ka seaseljas sõidetud.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas aivart »

Arvan, et sulle võiks sobida selline relv, TOZ106 või MC20-01,vaata lähemalt TUULA tehase kodulehelt.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas andrus »

Osta lühikese rauaga pump omale,kerge ja vastupidav.
Mul oli kunagi Ege oma,roostevaba,silinder raud,plast laad ja ääretult lollikindel.Paras lähivõitluseks.Maksis kah vist 3500.- uuest peast.
jahismurf
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas Estlander »

Sileraudsele saab kindla peale ehitada teleskoopilise toru.
Kaugmaa pommitamiseks tõmbad toru pooleteistmeetri peale lahti ja võsas kakerdades surud jälle poole väiksemaks kokku.
http://www.fmft.net/Punt%20gun%20CCTV%2 ... hotgun.jpg

http://images.google.ee/imgres?imgurl=h ... 0%26um%3D1
Hundist toakoera ei saa.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: sileraudne lühemaks

Postitus Postitas duv »

Nagu Peepk soovitas võta rauda lühemaks jupi kaupa ja iga kord koos raua jooksuga proovi ka laengu läbilöögi jõudu(palju jookseb sisse kuul ja ütleme nr.0 haavel). Tegelikult muutub koos muude pallistiliste näitajatega ka läbilöögi jõud vähemaks ja ühekorraga avastad jahis, et püss lihtsalt hakkab veristama ega tapa enam. Ka muutub väga lühike püss, kui laetuna võsas müttad kandjale mõnevõrra ohtlikumaks.
Vasta