7mmRem.Mag.

2004. aasta teemad
Suletud
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

7mmRem.Mag.

Postitus Postitas Siili »

Siit koorus välja Eeru jutust 7mm relv.Kuidagi maha vaikitud kaliiber.Kesk-Euroopas seevastu tegija.Kas keegi jagaks kogemusi?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

oletan et üks põhjus on kindlasti moona saadavus ja hind.
.308 ja 30-06 vast kõige suurema valiku ja parima hinnaga.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Avasin sama teema varem Laskemoona kategooria all. Kuna siin postitus olemas (loodetavasti veel neid tuleb) siis äkki lükkab päälik selle minu oma seal kinni.
Mine metsa!! ;)
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Paistab jah et hind on vist põhitegija, ometigi saaks ka selle alla suruda.Siin on ju mehi oma võrratute laadimiskogemustega.Kas paugu hind lähebki üle 10 krooni?Ka laadimiskomplektid saavad olla lasketiirudes.Mitte igaühel. Jahimeeste Selts teeks oma tellimistega ka valiku suureks. Kas on ikka õige Eestimaal jaht üles ehitada KJ laskemoona ja 18MH peal?
Küsimus oli kogemuste jagamises , kellel neid on.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Väike Põrsas, ma vabandan et kordasin sama paar teemat tundi varem avatud teemat.Ma ei näinud seda.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Väike Põrsas, ma vabandan et kordasin sama paar tundi varem avatud teemat.Ma ei näinud seda.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Minu teada rikub kaitsejõudude moon relva ära kui sul just mingi vana sõjatoru ei ole.
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hallo, kollegid! Juba paar viimast aastat valitseb Eestis tendents, et "tugevat" kaliibrit poes ostma minnes valitakse 30-06 Spr. asemel hoopis 7 mm Rem Mag. Miks?
1.Küsimus selles, et just raske kuuliga 30-06 virutab päris tugevasti tagasi lüüa, üllatav, aga tõsi, et 7 Rem Mag annab küll oluliselt rohkem kuuli suudmeenergiat ja algkiirust (kui 30-06) aga relva tagasilöök on oluliselt lühem ja kergem! Tulistada on mõnusam! ( kuuli suudmeenergia V0 30-06: 3900 J versus 7 Rem Mag: 4600 J)
2.Padruni maksumus on mõlemal samas suurusjärgus, vaid paar krooni siia-sinna.
3.Kuuli lennutrajektoor on 7 mm Rem Mag oluliselt lamedam ja võimaldab väga kaugeid laske! (Vt Norma tabelit, 7 mm ja 300 Win Mag langevad kriipsupealt kokku...)
Ongi kõik!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vot, vot. Tahtsin piaaegu sama juttu kirjutada kui Kaupo. Ise olen 30-06 mees. Kui kunagi ostsin polnd rahakotile vastavat (kuni 16000 EEKU) 7 rem lihtsalt saada.
Suletud