teine relv

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
taavid
Postitusi: 4
Liitunud: T Nov 10, 2009 3:56 pm

teine relv

Postitus Postitas taavid »

tere, küsimus lühidalt mul on relvaluba millele on kirjutatud minu gaasirelva mark, kas ma võin soetada omale ka teist relva n. mistahes (vastavalt seadusele) püstolit või revolverit. relvaseadusest mina sellist kohta ei leia mis keelaks ja lubaks.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas Sarvik »

kindlasti võid taotleda teist misiganes sama liiki gaasirelva....(nb! see ei ole sama mis tulirelv)aga soovitan veelkord lugeda relvaseadust...eelkõige § 35 lg 5 ja lg 8
kärbes kirbule!
taavid
Postitusi: 4
Liitunud: T Nov 10, 2009 3:56 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas taavid »

...ei mitte gaasirelva vaid tulirelva tahaks soetada
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas Sarvik »

taavid kirjutas:...ei mitte gaasirelva vaid tulirelva tahaks soetada

krt kas ise lugeda ka enam ei viicita kuigi konkreetsed §-d on ette nämmutatud ...sry...enyway... tulirelva ostuloa taotlemiseks ei piisa ainult gaasirelvaloa olemasolust.
kärbes kirbule!
taavid
Postitusi: 4
Liitunud: T Nov 10, 2009 3:56 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas taavid »

no mina küll sellis lauset sealt ei leidnud või ei saanud nii aru, sellepärast küsingi
ei olnud ju raske öelda :)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas jorr »

Mina arvan,et kui sul vanus välja annab,ning seadusega jama pole olnud,siis saad tulirelvaloa iga kell .Siis pole sellest gaasirelvaloast ka mingit asja,eriti nagu ütled,et soovid tulirelva.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas rajaleidja »

Keegi ei väidagi, et tulirelva luba ei saa. Saab küll. Teed eksami ja korras. Aga lihtsalt gaasirelva loaga tulirelva soetusluba ei anta. Sarvik ju rääkis juba sellest
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Mina arvan,et kui sul vanus välja annab,ning seadusega jama pole olnud,siis saad tulirelvaloa iga kell .Siis pole sellest gaasirelvaloast ka mingit asja,eriti nagu ütled,et soovid tulirelva.
Mina arvan,et kui sul vanus välja annab,ning seadusega jama pole olnud,siis saad tulirelvaloa iga kell .Siis pole sellest gaasirelvaloast ka mingit asja,eriti nagu ütled,et soovid tulirelva.

Arvamise järgi ei käi meie riigis midagi :lol:
Nagu öeldakse, et kordamine on tarkuse ema, siis ole kena mees ja loe Sarviku tekstist lause:
kindlasti võid taotleda teist misiganes sama liiki gaasirelva....(nb! see ei ole sama mis tulirelv)aga soovitan veelkord lugeda relvaseadust...eelkõige § 35 lg 5 ja lg 8
Kui ka II korraga ei mõika :M , siis loe niikaua kuniks aru saad. :lol:
ikka lõbusalt
taavid
Postitusi: 4
Liitunud: T Nov 10, 2009 3:56 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas taavid »

pidage mind lolliks või mis iganes aga ma jonni ei jäta. esiteks, ei ole mu relvaloapeal öeldud et see on gaasirelvaluba vaid sinna on kirjutatud relvamark mis on gaasirelv. teiseks, on mul sooritatud relvaeksam koos kõige nende teadmistega mis on kirjas § 35 .5. aga tundub et ikkagi haiseb uue relvaeksami järgi.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas duma »

no kui sa jonni ei jäta siis miks sa ei küsi oma kohalikult relvalubade inspektorilt selle kohta täpselt järgi?
Kirjuta siis siia ka kui vastuse sealt saad
duo on parem
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas Olgerd »

Minu teada pead tegema ainult relvatundmise uuesti ning ka laskmise. Ja kui need tehtud hakka soetusluba taotlema, kuna sul on kirjalik relvaeksam sooritatud nagu ma aru sain, siis seda vist uuesti ei pea tegema. PS! Võin eksida ka.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas turbolents »

See relvaeksami teema on üldse väga väga segane.

Relvaeksam kehtib aasta aega, kui selle aja jooksul endale soetamisluba, paralleelluba vms ei tekita, siis peab uuesti eksamile minema.

Minu jaoks on ikkagi segaseks jäänud see osa, kui sa omad juba mingit liiki relvaluba. Näiteks on olemas paralleelluba sile-ja vintraudsete jahirelvade kohta ja ütleme 2a pärast tahad endale uut vintraudset relva soetada. Kas siis peab kõik protseduurid uuesti läbitegema??
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: teine relv

Postitus Postitas smtasku »

turbolents kirjutas:See relvaeksami teema on üldse väga väga segane.

Relvaeksam kehtib aasta aega, kui selle aja jooksul endale soetamisluba, paralleelluba vms ei tekita, siis peab uuesti eksamile minema.

Minu jaoks on ikkagi segaseks jäänud see osa, kui sa omad juba mingit liiki relvaluba. Näiteks on olemas paralleelluba sile-ja vintraudsete jahirelvade kohta ja ütleme 2a pärast tahad endale uut vintraudset relva soetada. Kas siis peab kõik protseduurid uuesti läbitegema??

Ei pea uut eksamit sel puhul tegema. Ise kasutasin paralleelrelvaluba ligi 5 aastat, siis võtsin relvainspektori käest soetusloa (õigemini käisin müüjaga kohapeal, kuna tegemist oli kasutatud relvaga). Dokumendid vormistati ära ja natuke hiljem käisin uuel relvaloal järel.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Vasta