uus jahipüss

2004. aasta teemad
Suletud
birgit

uus jahipüss

Postitus Postitas birgit »

Tervist,
olen hädas,kuna ei tea midagi jahindusest ja relvadest.Ainuke kokkupuude on olnud vanaisa jahipüssidega.Mure ise on selles,et oleks väga tänulik,kui keegi hea meesterahvas valgustaks mind ,mis funktsioonidega ja millises hinnaklassis on üks keskmine jahipüss,selline ehtne retro välimusega vms.Küsin sellepärast,et mulle on tehtud ülesandeks otsida eesti VIP kodanikele sellist kingitust...Ma usun,et kui nad muud sellega ei tee,siis mõnikord ikka oma vippide üritustel käivad,mida korraldatakse metsas kuskil..
Igatahes olen väga tänulik igasuguse informatsiooni eest!!!

B.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Alustuseks loe relvaseadus läbi. Ega see kinkimine ja kingituse vastuvõtmine nii lihtne pole, eriti sa asjaga kursis pole ja teisel puudub relvaluba. Alusta sellest, et uuri välja kas vastaval isikul on relvaluba. Kui pole, siis peab ta sooritama eksami ja kui mina jahimees poleks, siis mind küll seda teha ei viitsiks... et äkki mingil üritusel võtaks kaasa. Kaasa saab seda võtta küll juhul (kui nad jahti pidada tahavad) kui nad omavad relvaluba ning jahiluba (jahitunnistus + luba kütitavale(tele) ulukile(tele) vastavas piirkonnas. St. jälle hulk eksameid, riigilõivusid ja jamamist.
Kui nüüd seaduse poolepealt kõik selge ja korras, siis edasi relva soetamine. Relva (loe: rondi) võid saada 500ga aga ka (loe: iluasja või profirelva) ca poole miljoni eest. Mis on siis keskmine hinnaklass...? Kas see on 2000, 7500, 15000, 25000? Endal on relv mis maksis 2000. Hästi hoitud, aastast 1957, kukkedega, peal igasuguseid nikerdisi, nii puidul kui metallil. Näeb päris lahe välja. Samas, kui uurisin omal ajal relvade hindasid jms, siis pakuti mõõdukas hinnaklassis Browningu relva, maksis ca 30000. Oli hea jahirelv, millega soovi korral oleks ka võistlustel hea kätt proovida. Hetkel miskit enamat pajatada ei oska, kõik sõltub rahakotist ja meestest, kellele seda kinkida.
Ps. ära unusta kohe relvaseadust läbi lugeda!
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Vanade relvade asjus soovitaksin pöörduda
Raplas asuvase kauplusesse
JAHITARBED kus suur valik kasutatud relvasid
ning suvel oli seal päris huvitavaid vanu asju
ning omanik on spetsialist relvade alal ja kui tal endal midagi
pakkuda pole siis ta teab kindlasti kus on selliseid asju saada
telefoni nr 50 47 119
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

feen, ega need profirelvad tavaliselt nii kalliks kipu minema. pigem on sellises hinnaklassis just staatuserelvad. igasugu holland&holland, beretta Giubileo ja SO-seeria jne. Valdavalt hakkab maksma juba käsitöö ja graveeringud jne

tipptasemel võistlusrelv jääb hinnavahemikku 70-200K
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

http://www.interjakt.com/stegbofritid/b ... lling.htm#


See peaks küll VIP relv olema.
Sellist peaks klaaskapis seisma ja imetlevaid pilke nautima. :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Tere

Siit leiab ka VIP relvi :

http://www.jagdwaffen-strank.de/d_index.htm

Näiteks : Blaser R 93, 30-06 Spr., Royal Boulino Gravur, 24.480 EURi
A.Strank, 450 Rigby, Mauser Magn.Scheiben + Pistolengverläng., 14.480 EURi
( need on vaid tagasihoidlikumad näited - seal on ka 40 K EURiseid )
Need on vaid üksikud näited. Sealt saab ka vastavalt enda mõõtudele tellida soovitud kaliibri ja sobivate graveeringutega jahirelva. Hind on siis ilmselt juba kujutusvõime piiril ...
Suletud