Parim raadiosaatja tootja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.

Milline firma on neist parim?

Kenwood?
25
31%
Icom?
19
24%
Hyt?
36
45%
 
Hääli kokku: 80

karukiller
Postitusi: 35
Liitunud: K Dets 02, 2009 9:19 pm

Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas karukiller »

Tervist!

Sooviksin soetada endale raadiosaatjat!
Seega on mul paar küsimust!

1) Milline raadiosaatja tootja (jahisaatja) on esikohal?
2) Kas kenwoodil on tõesti vead küljes nagu nt: kõrval seisja raadiojaamast tuleb hääl aga sinu kenwoodist mitte?

3) Millist raadiosaatja firmat eelistad sina (firma või täpne mark)?

4) Millist raadiosaatjat sa mulle soovitaksid?

Tänud ette!!!!!!!!!!!!!!!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas smtasku »

Raadiosaatjate teemal on siin palju arutletud. Tee silmad lahti.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas Joosep Käba »

Hiina?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas aivar00 »

Parim sulle on see millise sa endale ostad :lol: Toodetud on nad nagunii kõik Hiinas.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas Pauli »

karukiller kirjutas:2) Kas kenwoodil on tõesti vead küljes nagu nt: kõrval seisja raadiojaamast tuleb hääl aga sinu kenwoodist mitte?

Icomi kohta ei julge öelda, aga täpselt sama viga on ka Hyt-idel. Ja väidetavalt kõigil raadiosaatjatel üleüldse. Igaljuhul mulle seletati ühes raadiotehnikafirmas asja nii, et vastuvõtule lülitunud saatja (st hetkel saatet vastu võttev aparaat) tekitab enda ümber sedavõrd tugeva elektromagnetvälja, et võib teised lähedalasuvad seadmed "pimedaks" lüüa vrd mobiil ja raadio/televiisor. Elektroonikas suht tumedana ei oska selle väite õigsust kommenteerida.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas aivar00 »

Ega ma ka mingi elektroonika spets ei ole, kuid sellise elektromagnetvälja teooriaga ei ole nõus. Vähemalt minu kooliajal nii toimivatest raadiosaatjatest meile küll ei räägitud. Tööl kasutanud küll Motorolasid ja Icome, praegult on Sepurad ja ei ole ühelgi nendest sellist efekti täheldanud. Siis nagu kõrvuti seista ei tohikski. Sama lugu oli ka nõuka aegsete vist Bulgaarias toodetud saatjatega.
Pigem meenub kunagistest elektrotehnika loengutest, et kõik "dioodid ja mikroskeemid" on veidike erinevate parameetritega-s.o. analoogia kannaksin ka raadiosaatjatele üle. Sama lugu ka autodega- võid ju osta kaks ühest partiist pärit ühte marki ja mudeliga autot ning nende kütusekulu ei ole 100% identne. Lihtsalt üks jaam on veidi tundlikuma sisendiga ja kogu lugu.
Seda muidugi suurema vahemaa puhul.
Lähestikku asudes ei ole sellist "anomaaliat" täheldanud. Tihti ühisjahi alguses keegi palub jaama sagedust kontrollida- siis keegi räägib oma jaama ja teised seisavad kõrvuti ning kõik kuulevad ilusti juttu.
Viimati muutis aivar00, N Dets 03, 2009 1:42 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas rixa »

karukiller kirjutas:2) Kas kenwoodil on tõesti vead küljes nagu nt: kõrval seisja raadiojaamast tuleb hääl aga sinu kenwoodist mitte?


Asi, mida ilmselt paljud iseprogrammeerijad ei tea, on see, et neil saatjatel lisks lihtsalt sageduse numbri alla panekule saab reguleerida ka seda, millise sageduse peal saatja kõige võimsamalt/tundlikumalt töötab. Teine asi on väidetavalt see, et kui piisavalt palju "progeda", siis seda võimsust ei saagi lõpuks enam hästi õigesse vahemikku piisavalt laiaks. Nii üks targem mees mulle vähemalt üritas seletada seda fenomeni.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas Pauli »

Mina pidasin silmas olukorda, kus kõrvuti seisvatel meestel ühel korraga saade katkeb aga teisel jutt edasi tuleb. Sagedamini esineb hakkimist või viimase sõna kaotsiminekut. Ja seda olen ma täheldanud mitmete erinevate saatjatega. Usun täiesti, et müügimees mulle järelepärimise peale muinasjutte vestis, aga probleem on olemas. Asja muudab keerulisemaks see, et minu mulje põhjal pole tegemist süstemaatilise veaga (mingil konkreetsel saatjal alati ühte moodi).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas Mart »

Saatjatel saab tundlikkust programmeerida, see aga tähendab seda, et linnatingimustes ja ruumides lööb igasugu kahinaid sisse. Kahte head ei ole, et võimas levi nii metsas, kui linnas. :)
Kui tahta head heli kvaliteeti, siis peab tundlikkus normaalne olema, kui head leviulatust, siis natuke forsseerima. Kui nüüd panna kõrvuti norm ja forsseeritud saatja ja hakata leviulatuse testi tegema, siis normaalse tundlikkusega saatja lõpetab oma töö ennem, nii et ei mingit fenomeni.

Kui nüüd saatjate hindu võrdlema hakata, siis enne tuleb vaadata, et komlplektsus oleks ka ühesugune, kas kõrvaklapp on kaasas või ei ole ja kas kõnesalastuse moodul on juba sisseehitatud või ei. Kui neid asju hinnaga kaasa ei anta, siis tasub kindlasti uurida, palju need eraldi ostes maksavad. Samuti uurida, mis maksab pikk antenn koos liitmikega, kui tekib vajadus hiljem juurde osta. Peale sellist uuringut võid lausa üllatuda. :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas andrus »

Ja ei maksa kunagi unustada aku mahtuvust!!! Saad omale igasugu tulede vilede ja valuvelgedega jaama aga poole tunnipärast on tuled kustus.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas aivar00 »

Kusjuures Andruse mõte on õige- kui ikka jaamal on väikese mahutavusega või siis vana aku- eriti külmaga ei taha teinekord jahipäevagi kesta. Sellepärast ka soovitus jaama kuskil soojemas taskus hoida.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas kellegil on kasutada ka parim kõrvaklapp,niipalju kui mina olen neid näinud ,kõik õgivad võimsust hoolega maha.Kaupmees võib küll iba ajada ,et vat ei tohi vööl kanda ja vaja rinnataskus,et kohe levi parem,aga fakt on see et nagu kõrvaklapi järgi paned on näiteks pika antenni võimsus nuditud tavalise antenni tasemele.Väikesest antennist ei hakka rääkimagi!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas sooviku »

Mina ostsin omale teise aku juurde ja nüüd on mureta.Pole enam seda,et sõbrad su metsa unustavad,kui jaam poole päeva aegas tühjaks saab :wink: .See,et jutu algus või lõpp ära kaob on tihti meeste endi viga.Hakatakse rääkima enne,kui nupp all,või vabastatakse nupp enne,kui jutt lõppeb.Võimalik,et mõned jaamad hakkavad ka nö.viitega tööle.Pole katsetanud,ei tea.
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas andrus »

Paljudele tuleb aeg ajalt teha jaama kasutamise koolitust.Mõni unustab lihtsalt selle näpu sinna nupule....loeb eetris ükshaaval sigu mis üle liini lähevad :D
Nii nagu Kult ütles, klapp on üks paras nuhtlus.Ostsin raadio rakmed,et oleks ilusti rinnal(antenn üle õla),pika antenni.......vahet pole.Kui ikka klapp on küljes siis jääb leviga tuugaks.
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Parim raadiosaatja tootja

Postitus Postitas duma »

Nende klappidega on nii nagu on. Ise see aasta loobusin. Üheks põhjuseks see, et ise ajus ja teine põhjus see, et mikri nupp hakkab natukenegi märga saades jamama. Endal oli eelmine aasta talvel see jama ja ka nii mõnlgi mehel see aasta kh. kokkuvõttes jääb mikri nupp alla ja keegi rääkida midagi ei saa. Pärast ära kuivab on jälle kõik korras. Olen täheldanud et nupp jamab nii aju meestel kui ka kytiliinis.
duo on parem
Vasta