6,5x55 laadimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas vallo »

Pressid meil jahiklubis olemas, seega kulu laadijale 0. Laadimine saab ette võetud teinekord ajaviiteks, alla 70-100 paugu korraga ei lae. Arvestame minu tunnihinnaks 200 eek (ikka midagi ta maksab)siis tuleb oryxi pauk ikka 14-15 eek. Kuna lasen selle moonaga ka tihti tiirus( lihtsalt ei viitsi muud moona teha) siis julgen lugeda seda laadimimst rentaabliks . Lasen praregu umbes 400-500 pauku aastas täiskaliibrilisest. Vindi esimesel aastal sai 1200 laksu läbi raua aetud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: Arvestame minu tunnihinnaks 200 eek (ikka midagi ta maksab)

Aga :lol: Vallo kuidas sul oma prouaga lood on...
Kas maksad prouale alguses 300.- tunnist ja pärast kui proua tööga rahule jääb maksab sulle 200.- tagasi :lol: :lol: :lol:

Minu arvates nagu ma juba ene mainisin oma töö ja vaev ei maksa muhvigi, kui sa teed seda enda hobi teostamiseks. Kui sa osutad aga kellelegi teenust siis juba teine lugu :M
Ei ole mina veel trehvanud eriti veel praeguse surutise ajal inimest, kellele oldaks nõus ööpäev läbi ja 365 päeva aastas pidevat tööd pakkuma ja selle eest ka tasu maksma.
Aga samas noored hakkajad mehed- mine sa tea :lol:
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas baddmann »

Vt Aivar, kui oma (ehk laadija) töötunni hinda üldse mitte arvesse võtta, siis ei tule võrdlus ju üleüldse asjakohane - mida sa võrdled, kui ühel juhul (tehasemoon) on kõik komponendid hinnas sees, teises variandis (iselaetud moon) aga ainult mõni üksik komponent (ehk siis nt ainult 10 % kesta hinnast, kuul, sütik, rohi) ? . Loomulikult ei maksa ka selle 200.- krooni arvestaja ENDALE tegelikkuses palka laadimise eest, eksole, kuid arvestuse mõttes on kasulik ikka niipalju erinevaid kuluartikleid arvepidamisse sisse lülitada, et võrdlus midagi tegelikkuses kah näitaks.

BM
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas jahe »

Häbi küll tunnistada :oops: aga samalajal ,kui mina laadimisega tegelen maksab tööandja mulle palka,tea kas selle peaks ,siis padruni hinnast maha arvestama :M
243win
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas hendrik »

jahe kirjutas:Häbi küll tunnistada :oops: aga samalajal ,kui mina laadimisega tegelen maksab tööandja mulle palka,tea kas selle peaks ,siis padruni hinnast maha arvestama :M


Täpselt! :lol:

Tegelt on see võrdluse moment täiesti asjalik, kui iselaadimine ei ole juba omaette hobi, vaid eeskätt võimalus saada soodsamalt moona. Võrrelda oleks ehk mõistlik nii, et summeerida iselaadimise kulud padruni kohta (komplekti tasuvusaeg ikka lähiaja mõttes reaalne, 1-2a, niikaua ehk püsib ostusumma meeles vms) ja siis võrrelda sama kuuliga laetud kvaliteetset tehasemoona. Siis on ehk võimalik võrrelda, kas nö allesjäänud summa/aja suhe on paigas. Pisiasjad, nagu vahendite-komponentide hoiustamine, tööandja aeg, jms asjad on väga mõjuvad, aga äärmiselt subjektiivsed. Ja kui subjektiivsed tingimused mõjutavad palju ning mitte just oluliselt palju lasta, siis ongi vahe tehasemoona ja iselaetu vahel väikesed...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas baddmann »

Nojah, vabandan :D et seletama hakkasin. Tegelikkuses ei ole muuks kui sportlaskmiseks iselaadimine majanduslikult tasuv, põhjus on hoopis muus - et saada just enda vajadusteks ja oma relvale sobiv moon.

BM
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: 6,5x55 laadimine

Postitus Postitas kaidojaht »

Hakkasin täna oma kustile laadima, oli tekkinud mingeid imelikke kesti. Tootja nime ei olnud kannal ainult 6,5x55 siis kaks sisse pressitud poolkaart selle ümber ja mingi peenike kribu märk üleval. Kest läks väga raskelt pressi ja tuli sama raskelt välja, uut sütikut pressida ei saanud. Matriitsi sütikueemaldusnõel oli jäänud sütikuauku kinni, auk lihtsalt liiga väike. Tükk aega pusisin enne kui kätte sain. Kest on arvatavasti vene oma, muidu oleks tootja nimi peal. Kas kellelgi on olnud sama jama kas sama või teise kaliibriga.
Vasta