Räätsad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas joosep »

Ei ole ka proovinud.

Aga peaksid head olema. Kristel Vilbaste on katsetanud ja leidnud, et jõuab kitsele järgi joosta küll! :VS

http://looduskalender.ee/node/6289

Aga seda on juba kommenteeritud teemas Surevad ulukid e naised saunas.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Kolevoll »

Räätsade kasutamisest oli juttu ETV 17.01.2010 saates PRILLITOOS http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=101877, kus saatejuhid ja vastava ala entusiast ka räätsadel kõndimist demonstreerisid. Saatest jäi mulje, et see entusiast nautis tegevust, saatejuhid aga ei paistnud räätsadega ukerdamisest erilises vaimustuses olevat.
Kasutaja avatar
Voog
Postitusi: 20
Liitunud: N Sept 07, 2006 11:28 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas Voog »

Mina ise kasutan sellest talvest räätsasid. Päevläbi praeguste ilmadega lumes tatsata jaksab väga ilusti. Seega energia kokkuhoid ja liikumistempo on palju parem. Mugavad on ka, harjumiseks kulus mul kuskil 1 tund ja siis sain aru kuidas asi toimib. Miinuseks tooksin selle et müra tekitavad natuke rohkem kui saapaga käies.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas remington »

Minu vanaisal olid ka räätsad, aga need olid alt saarma nahaga üle löödud ja vanemad mehed räägivad, et väga vaikselt sai nendega astuda, ei libisenud kõval lumel kraavide ja hangede ületamisel tagasi.
Kasutaja avatar
MilanP
Postitusi: 20
Liitunud: R Nov 27, 2009 8:33 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas MilanP »

Vanad eestlased olid räätsad teinud kuuse juurest- olla vastupidav.
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas eedi »

Saarma nahk vast liiga kallis räätsade alla panekuks ja vist kaitsealune ka. Aga taigas on ju suuskadel ,miks mitte siis ka räätsadel,põdra säärenahksed alused.Eestis olid räätsad punutud kas kadakast või juurtest. Olen ka näinud hobuste jaoks mõeldud räätsasid,soisel heinamaal või jõeluhas olid abiks küll!
Jahikunn
Postitusi: 2
Liitunud: N Dets 03, 2009 7:37 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Jahikunn »

Ma tegin täna metsas ise endale räätsad ja väga hea on kõndinda
Kasutaja avatar
MilanP
Postitusi: 20
Liitunud: R Nov 27, 2009 8:33 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas MilanP »

tee oma räätsadest pilt, huvitav oleks näha. Suuskadega praegu kergem liikuda kui räätsaga.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Beretta »

Tehtud! Ostsin Soomemaalt Prismast räätsad Trekker (made in punahiina- aga nagu kirjutas pisike Bob Virginia osariigist Santale Lapimaale-toogu midagi, mis Hiinas tehtud ei ole). Tagasihoidliku hinna -59,90 sealset raha kohta OK.
Kogemus sama mis BM-l. Kui muidu vajud poole puusani siis nüüd poole sääreni. Oma jälgi pidi tagasitulla on lausa lust. Järsust kraavinõlvast alla ja ülesse sai kergesti. Kui juhtub m.saani jälg ees olema, siis ikka suuskadega targem.
Grumpy old man
Jahikunn
Postitusi: 2
Liitunud: N Dets 03, 2009 7:37 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Jahikunn »

isetehtud räätsadest saab pilte näha siit: http://fotoalbum.ee/photos/mopimees12/sets/938593
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kakuke »

Jahikunn kirjutas:isetehtud räätsadest saab pilte näha siit: http://fotoalbum.ee/photos/mopimees12/sets/938593

Huvitav oleks näha, kuidas sellised asjad looduses välja näevad. Sellist pilti pole, kus rätsadega ise lumes?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Beretta »

Julgen kahelda nende toimimises peale soo või kõva koorikuga lumes e. hankikeli nagu soomalased kutsuvad. Tulin just lühikeselt räätsamatkalt Paljassaarde. Seal kus spanjel vajus seljani sisse, olin 10 senti kõrgemal. Spanjel erinevalt minust ei ole ülekaaluline.
Räätsad umbes sellised http://www.havlicksnowshoe.com/tracker.html
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Juunjor käis mõni päev tagas ikka tõsiste jahimehe suuskadega metsas,1,5 km=2,5 h ja ütles ,et rohkem ei lähe :D Suure rõngaga kepid oluid tükati põlvini sisse vajunud,samuti vajub suusk nii sügavale lume alla ,et pead koos lumega välja tõstma! Võtab ikka keti maha küll :M ,mis me siis veel räätsadest räägime.Vähemalt meie kandis,ei ole ei suusast ega räätsast enne tõsist sula mingit tolku.Kitsedest on küll tõsiselt kahju!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Meite pool on ütlemine, et kui ikka mehe jala mõõt on kui hiiglasel (a-la 72 vana vene mõõdu järgi :shock: ) ja kaalu, kui kärbsel, siis saab soo peal ilusti hakkama ...

See on meite räätsanali (y)

Mul endal kaks sorti suuski, 10cm laiused ja 1.75 pikad Ohotnikud, ja Taigad 155 pikad ja 16cm laiad. Kaalu 100 kilo. Praeguse lumega on pikem suusk siiski parem millegi pärast, olgugi, et on kitsam, lühematega on metsa all manööverdada lihtsam. Proovisin ka räätsasid, kuid nendega hakkama ei saanud, olgugi, et peal nagu püsisin üllataval kombel küll. :M
Eks ta tahab harjutamist
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Pauli »

Tartu kandis põhiline häda see, et lumi on parasjagu sellise tihedusega, et suusaninad eriti sisse ei vaju, kannad küll. Sihuke ainult käte jõul (sest suusk annab pehmes lumes jubedalt tagasi) ülesmäge vehkimine siis koguaeg ja paari km järel jah toss üsna väljas.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta