Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Olen proovinud siin natuke ka nugisejahti lõksudega pidada (kastlõks). Ma tean, et foorumis on palju sellelaadseid teemasi ja olen neid ka uurinud aga küsiks. Mida söödaks kasutada ja millega viimasel ajal kellegil tulnud on?
Ise proovin meekärjega aga pole veel kätte saanud. Täna panin just uude kohta lõksud üles, vaatab mis saab...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kähriku rasv ja liha on nugise-,aga ka rebase- ja kährikulõksu söödaks väga hea.See lõhnab ka külma ilmaga.Mul on isegi mink ja tõhk läinud kährikurasva peale,kuigi nad peaksid eelistama kala.Meekärg on muidugi nugisele maius.
Naine võib olla,koer peab olema!
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas SUURKOER »

Mul oli kala lõksus sees ja sinna pole siiani ühtegi elukat käinud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Külmaga kala ei lõhna.
Naine võib olla,koer peab olema!
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas SUURKOER »

Ja mis kährale meeldib, et ta lõksu tuleks?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kähra pead vist tigude või vihmaussiga meelitama 8) aga kährik läheb väga hästi teise kähriku liha peale.See on soomlaste tarkus ja järgi proovitud asi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Mr.xxx
Postitusi: 16
Liitunud: L Nov 07, 2009 10:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Mr.xxx »

Olen kuulnud, et kopranõre pidavat see kõige parem olema. Vanemad jahimehed on rääkinud, et sellega ilveseid ja hunte ka kastidesse meelitab. 8)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:Kähra pead vist tigude või vihmaussiga meelitama 8) aga kährik läheb väga hästi teise kähriku liha peale.See on soomlaste tarkus ja järgi proovitud asi.


(y) Kahtlane, kas selliste külmadega kähra üldse kuskilt välja meelitab, paku mida iganes tahad ;) Pealegi tuleks ikka meeles pidada, et kährale ei ole püünistega jaht lubatud.

BM
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Anti »

baddmann kirjutas:
sooviku kirjutas:Kähra pead vist tigude või vihmaussiga meelitama 8) aga kährik läheb väga hästi teise kähriku liha peale.See on soomlaste tarkus ja järgi proovitud asi.


(y) Kahtlane, kas selliste külmadega kähra üldse kuskilt välja meelitab, paku mida iganes tahad ;) Pealegi tuleks ikka meeles pidada, et kährale ei ole püünistega jaht lubatud.

BM


Kastlõks vägagi lubatud :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas baddmann »

Anti kirjutas:
baddmann kirjutas:
sooviku kirjutas:Kähra pead vist tigude või vihmaussiga meelitama 8) aga kährik läheb väga hästi teise kähriku liha peale.See on soomlaste tarkus ja järgi proovitud asi.


(y) Kahtlane, kas selliste külmadega kähra üldse kuskilt välja meelitab, paku mida iganes tahad ;) Pealegi tuleks ikka meeles pidada, et kährale ei ole püünistega jaht lubatud.

BM


Kastlõks vägagi lubatud :wink:


Anti, palun ära valeta, et sa Võrumaalt oled :) Vaata järgi, kes või mis on kähr ja kuidas teda Jahieeskirja järgi küttida tohib.

BM
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Jah kähra kindlasti sellise külmaga välja ei meelita, samuti nagu kährikut. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

BM nokib jah, aga lasku edasi, minu jaoks on kähr ikka kährik ja nii mõnegi jaoks veel. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et kõigepealt tee kindlaks,kas seal,kus püüad,üldse nugine liigub(lumega jälg näha) ja siis alles kast kohale.See,kui püügikoht endale meeldib,ei tähenda veel,et sealt saaki saad.Aga söödad nugisele, midagi haisevat jah,ehk lased varese ja nati lõigud soojalt,mida verisem seda parem,muidu on nugisesööt laia valikuga,mõni on isegi hülgerasvaga saanud.Sooviku juttu pane ka tähele,temal nugisekogemust on.Muideks,kui vaielda selle kähranime üle,siis ega jahieeskirjas pole kähr öeldud,vaid ikka mäger.Võrumaal pole ju ei kukke ega koera,vaid kikas ja peni.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:....Võrumaal pole ju ei kukke ega koera,vaid kikas ja peni.

OT aga Võrumaal on kikas ja PINI ....
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Nu nugist liigub seal kandis palju, jälgi nagu murdu.
Vasta