Seakaamera

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Seakaamera

Postitus Postitas Karmo »

Kui nüüd päris vinguma hakata, siis on need looma- ja linnukaamerad natuke ebaseaduslikud.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Seakaamera

Postitus Postitas eros »

Mart kirjutas:Huvitav, kust maalt hakkab metslooma kodustamine. Kuidas nimetada olukorda, kus sa oma teoga muudad metslooma endast sõltuvaks ja piirad ta nö nähtamatu taraga. :M
Selle kaamera võiks küll rahumeeli sulgeda, sest pole ju tegelikult tegemist metsakaameraga ja looduskalendri tegelased võiks sellist tegevust hoopis taunida. Selles valguses võiks ju ka EKSEKO valvekaamerate pildi interneti üle kanda, sest mida muud see metsakaamera on, kui projekti rahade eest üles pandud valvekaamera.
Teised kaamerad aga ok ja huvitav jälgida linde ja elukaid. :D
Kui ma ei eksi siis siin foorumisgi tegelasi(hr Jahe) kes ainuüksi ise pidid ca 200 tonni :shock: vilja metsa viima,mis see siis parem on?Ainult kaamera puudu.Ise pole kunagi pooldanud metsloomade sõltuvusse ajamist jahimeeste poolt söögi näol.Loomulikult võib raskel hetkel lisa anda,aga see mis praegu toimub on ikka täiesti üle mõistuse.Need sead ei oska ise enam metsas sonkidagi kui neile päevas tonn vilja ette kärutada. :evil: :evil:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas honkomees »

eros kirjutas:...Need sead ei oska ise enam metsas sonkidagi kui neile päevas tonn vilja ette kärutada. :evil: :evil:

MOTT - kahjustused likvideeritud! :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas -Ivar- »

praegu sama seis kell 16.10 Inimene paneb vilja maha sead jooksevad platsil ringi.
evers
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 29, 2006 4:06 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas evers »

Ei tea kui seal veel kõvemini plekist ämbriga kolistada ja notsu-notsu hüüda mis siis veel toimuma hakkab :lol: Nagu maal vanaema juures.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas Ain Aavik »

ma mõtli küll, et nali on, kuid tõsi, mis tõsi
Manused
wmplayer2010-02-0216-08-43-79.jpg
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Seakaamera

Postitus Postitas jahe »

See ,et sead koos inimesega pildil poseerivad näitab pigem seda ,et tegu on ühe nõrgema seltskonnaga,keda muulajal lihtsalt toidu ligi ei lasta,arvestades tänavust talve pole nagu imestada midagi ,sama pilt suvel oleks veidi imelik :M
Ma siin kohe mõtlesin pea 20aastat nigu jahimees olnud,ühtegi siga põle õnnestunud ära kodustada,tuhnimist ja sonkimist põle ka ükski ära unustanud :wink,tegelikult küsiks siin targematelt,millest siga praegusel aastaajal toitub ka?Nojah ega meil nende sigadega väga laiata polegi aastas nii 250tk kukub(lääne-euroopaga võrreldes kukepea,aga euroopasse me ju tahame või siis mitte :M ),eks me peame lihtsalt neid rohkem farmima ,muidu saavad otsa,siis tulevad igasugu muud jamad,lubade eest tueleb maksta,kevadkuudel pannakse seajaht kinni, hea mangumise peale antakse aastas1-2luba ,siis hiili saagiga salaja kodu ,et mitte seda ühte loakest maha kanda,eks see ole ammugi teada,et eesti inimene suuri numbreid ei kannata,selle peale minnakse ,kas lihtsalt lolliks või muidu kadeks.
Ühte julgeks soovitada ärge praegu lisasööta metsa viige ja sõraliste arvukus,mis muidu liialt kõrge ,on jälle normis,edu.
P.S HR.Eros minu isiklik viljakulu aastas on 20tonni, sel talvel ehk veidi rohkem,mitte 200tonni
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas kakuke »

jahe kirjutas:.... muidu saavad otsa,siis tulevad igasugu muud jamad,lubade eest tueleb maksta,kevadkuudel pannakse seajaht kinni, hea mangumise peale antakse aastas1-2luba ,siis hiili saagiga salaja kodu ,et mitte seda ühte loakest maha kanda,eks see ole ammugi teada,et eesti inimene suuri numbreid ei kannata,selle peale minnakse ,kas lihtsalt lolliks või muidu kadeks. ...

See oli väga tabavalt öeldud ja paljudes kohtades kadedus komistuskiviks ongi, miks asjad edasi ei liigu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
KUTT65
Postitusi: 26
Liitunud: K Jaan 04, 2006 10:53 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas KUTT65 »

jahe kirjutas:See ,et sead koos inimesega pildil poseerivad näitab pigem seda ,et tegu on ühe nõrgema seltskonnaga,keda muulajal lihtsalt toidu ligi ei lasta,arvestades tänavust talve pole nagu imestada midagi ,sama pilt suvel oleks veidi imelik :M
Ma siin kohe mõtlesin pea 20aastat nigu jahimees olnud,ühtegi siga põle õnnestunud ära kodustada,tuhnimist ja sonkimist põle ka ükski ära unustanud :wink,tegelikult küsiks siin targematelt,millest siga praegusel aastaajal toitub ka?Nojah ega meil nende sigadega väga laiata polegi aastas nii 250tk kukub(lääne-euroopaga võrreldes kukepea,aga euroopasse me ju tahame või siis mitte :M ),eks me peame lihtsalt neid rohkem farmima ,muidu saavad otsa,siis tulevad igasugu muud jamad,lubade eest tueleb maksta,kevadkuudel pannakse seajaht kinni, hea mangumise peale antakse aastas1-2luba ,siis hiili saagiga salaja kodu ,et mitte seda ühte loakest maha kanda,eks see ole ammugi teada,et eesti inimene suuri numbreid ei kannata,selle peale minnakse ,kas lihtsalt lolliks või muidu kadeks.
Ühte julgeks soovitada ärge praegu lisasööta metsa viige ja sõraliste arvukus,mis muidu liialt kõrge ,on jälle normis,edu.
P.S HR.Eros minu isiklik viljakulu aastas on 20tonni, sel talvel ehk veidi rohkem,mitte 200tonni

Aastaks 2013 euroopa viie suurima seafarmi hulka...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas Mart »

Palju seal Metsakaameras sigu farmitakse suht külmaks jätab. Küll aga see eksponeerimine vastukarva. Transleerime siis metsseafarmi ja kujundame siis lastele pildi, kuidas metsloomad elavad. :lol:
Sinna metsakaamera 2-le mineva ressursi eest pangu parem kotkale kaamera selga. Igati võimsaid kaadreid saaks ja parema ettekujutuse, kuidas see võimas lind endale toidupoolist hangib.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Seakaamera

Postitus Postitas vidrik »

ma ei oska kohe midagi öelda selle peale...nagu õudusfilmis,kadetaks teeb rsk :lol:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas Ats »

Seakaamera 2 vaadates küll tunne, et tegu kodustatud sigadega, inimene veab ämbriga vilja laiali ja põrsad vaat et jooksevad vastu nagu kodusead, hea veel, et pikali ei jookse :VS . Huvitav kui sealkandis metsa minna, kas siis kärsaline kohe vastas ja nõuab süüa?
Pole looma, pole probleemi!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas jorr »

Ise arvan,et sealkandis ilma seasöödapangeta metsa ei lubatagi.Metssead võivad muidu kallale tulla ja kellele seda pahandust vaja?Pealegi on metssead juba pooleldi kodustatud, jahimõte jäta koju,ehk kui ikka vaja,siis nagu kodusiga,aint väitsaga.Aga hr Jahe on tubli poiss,kui ikka loomi on,siis süüa neil kindlasti vaja ja tahaks näha,kui sellised tublid poisid praegu loomi ei söödaks,kas seakarjad siis maainimese elamise rahule jätaks?Aga 20t-ist jääb tänavu vist tõega väheks.Jahimees saab ehk mõnele sigutikule tina kinkida,kuigi tean vene ajast lugu,kus metsavaht,kellele metsnotsud liiga tegid,passis neid hommikuni.Ühtegi ei tulnud ja kuna päike juba üleval,mõtles mees,et pikutab paar tundigi,nagunii öö üleval oldud.Kui siis pärast uinakut välja läks,nägi,et seakari oli lausa hoovis käinud ja trepi kõrvalt isegi jorjenipõõsa üles võtnud.Sellest ka kuskil raamatus oli lugu.
noorus on ilus aeg
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas kahro »

Kas nüüd on parem kui on vähem sigu!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Seakaamera

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mul on küll rõõmus meel, et mõnel pool hoolitakse ja hoolitsetakse selle eest, et metsas oleks millele/kellele jahti pidada. (y)
On metsi, kus pole ''hiire ega haraka jälgegi'' nagu vanarahvas ütlema kippus. Põhjused on teada, miks olukord on säärane.
Ma küll selles teguviisis probleemi ei näe, kui loomadele sööta antakse - see ju tagab selle, et loomi ka metsas oleks (y)
Viriseda ja probleemi tekitada võib ju alati :VS , kuid kui vaataks õige peeglisse ja küsiks ausalt enda käest, kas ma olen ka miskit selle jaoks teinud, et oleks looma või lindu, millele jahti pidada. :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta