Sööt?

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas tony »

jahipyss kirjutas:
Samas ka küsimus, kui jahimees ei ole, kas võin oma maale mingi söödakoha (mitte selliste soolikate ja nahkadega, vaid taimetoiduliste loomade jaoks) või näiteks soolaku teha? :roll:



Kui sul on kohalike jahimeestega rendileping sõlmitud, siis pead neilt luba küsima kuna tegu jahirajatisega.Kui ei, siis jään vastuse võlgu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas kakuke »

Kui lepingut pole, st kus sees oleks märge, et pead neilt selleks alati luba küsima, siis tee ära omale kinnistule ja saada neile teade selle kohta. Nii on see vähemalt praegu kehtiva seadusega paika pandud.

Jahiseadus
§ 17. Jahipiirkonna kasutaja ja maaomaniku suhted
(1) Maaomanik või tema volitatud esindaja tohib jahipiirkonna piiresse jääval kinnistul rajada jahindusrajatisi, millest ta kohe teatab jahipiirkonna kasutajale.

§ 18. Jahindusrajatised
(1) Jahindusrajatised käesoleva seaduse tähenduses on jahimaakorralduskavaga määratud jahiulukite hooldustöödeks või jahipidamiseks vajalikud hooned, jahikoerte katsetusalad, söödapõllud, ulukeid peletavad ja suunavad ning nende elutingimuste parandamiseks ettenähtud muud rajatised.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Karmo »

§ 18. ei ole sõnakestki söödakohast.
Nii, et võid vabalt teha söödakoha ja jahipiirkonna kasutajale ei pea teatama.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, E Veebr 10, 2014 12:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas Pauli »

Öö, minu loogika ütleb, et rajatis on igasugune asi, mis on rajatud. Ehk siis sööda maha panemine on söödakoha rajamine. Ja mis puutub § 18. siis kas söödakoht pole ulukite elutingimuste parandamiseks ettenähtud muu rajatis?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Karmo »

mosse kirjutas:Öö, minu loogika ütleb, et rajatis on igasugune asi, mis on rajatud. Ehk siis sööda maha panemine on söödakoha rajamine. Ja mis puutub § 18. siis kas söödakoht pole ulukite elutingimuste parandamiseks ettenähtud muu rajatis?

Kas on olemas mingi "mõõtevahend" millega mõõdetakse uluki elutingimust?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas tony »

mosse kirjutas:Öö, minu loogika ütleb, et rajatis on igasugune asi, mis on rajatud. Ehk siis sööda maha panemine on söödakoha rajamine. Ja mis puutub § 18. siis kas söödakoht pole ulukite elutingimuste parandamiseks ettenähtud muu rajatis?


Nii see ongi.Sööta maha pannes tekibki rajatis.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Karmo »

tony kirjutas:
mosse kirjutas:Öö, minu loogika ütleb, et rajatis on igasugune asi, mis on rajatud. Ehk siis sööda maha panemine on söödakoha rajamine. Ja mis puutub § 18. siis kas söödakoht pole ulukite elutingimuste parandamiseks ettenähtud muu rajatis?


Nii see ongi.Sööta maha pannes tekibki rajatis.

Mis on rajatis? Kui sa sellele sõnale tähenduse leiad, saad aru, et sööda maha panemine ei ole rajatis!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas tony »

Ei ole eesmärk siis kellegagi vaielda,mulle asi niimoodi selgeks tehtud.Samas kui ma midagi teen, nt.rajan kuhugi söödakoha,siis see ju rajatis.Samas mis kuradi pärasi peab siis jahimaakorralduskavas ära märkima söödakohad (jahirajatised),kui neil mingit tähendust pole :?:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas baddmann »

Karmo kirjutas:
tony kirjutas:
mosse kirjutas:Öö, minu loogika ütleb, et rajatis on igasugune asi, mis on rajatud. Ehk siis sööda maha panemine on söödakoha rajamine. Ja mis puutub § 18. siis kas söödakoht pole ulukite elutingimuste parandamiseks ettenähtud muu rajatis?


Nii see ongi.Sööta maha pannes tekibki rajatis.

Mis on rajatis? Kui sa sellele sõnale tähenduse leiad, saad aru, et sööda maha panemine ei ole rajatis!


Targutada saaks alati. Muideks, ka JS mõistes "söödapõld" on vastuolu ehitusseaduse mõistega "rajatis", ometi on JS alusel söödapõld selgelt jahindusrajatis.

BM
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Karmo »

tony kirjutas:Ei ole eesmärk siis kellegagi vaielda,mulle asi niimoodi selgeks tehtud.Samas kui ma midagi teen, nt.rajan kuhugi söödakoha,siis see ju rajatis.Samas mis kuradi pärasi peab siis jahimaakorralduskavas ära märkima söödakohad (jahirajatised),kui neil mingit tähendust pole :?:

Rajamine, rajan, rajama, rajatud, jne.. on erineva tähendusega kui rajatis.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas kakuke »

Karmo kirjutas:Rajamine, rajan, rajama, rajatud, jne.. on erineva tähendusega kui rajatis.

Mis see rajatis siis Sinu meelest on? Praktiliselt mitte ükski jahindusrajatis pole ntx ehitusseaduse järgi rajatis või ütleks, et suur osa neist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas rajaleidja »

tony kirjutas:Samas mis kuradi pärasi peab siis jahimaakorralduskavas ära märkima söödakohad (jahirajatised),kui neil mingit tähendust pole :?:

Ja kes siin plaanib hoolega kuhugi õunu või kartuleid hunnikute viisi metsa kitsekestele ja notsudele viia, et neil ikka toidupoolist oleks, siis peabki arvestama sellega, et kõiks söödakohad, mis pole jahimaa korralduskavas ära märgitud, tõlgendab KKI looduse reostamisena.
Mingist ajast meenub seik, kui inimene pöördus KKI poole, et keegi on reostanud metsaalust ja viinud koorma kartuleid sinna mädanema. Kuna aga tegemist oli registreeritud söödakohaga, oli kõik OK.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Karmo »

Rajatis on ehitis, mis ei ole hoone! :VS
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas Mart »

Karmo kirjutas:Rajatis on ehitis, mis ei ole hoone! :VS


Tsiteerinud siis ÕS'i lõpuni ehk siis leiad näidete seast ka staadioni, kunstlikult rajatud või kohandatud muruplats. :) Ja seadust tõlgendatakse hiljem kohtus sedasi, et mida on seaduse loomisel mõeldud. Nii et näpuga järje ajamisel pole mõtet, nii mulle selgeks tehti. :D
Ja ühes hiljutises kohtukeissis vaieldi sõna üle "viima". Eesti keeles tähendab see seda, et jahijuhataja peab küti selga võtma ja laskekohale seljas tassima ehk siis viima. :shock: :VS
Kui sa seda ei teinud ja see kütt siis otsustas natuke ringi tuiata, siis sina süüdi, et ei tassinud kohale ega pannud teda kindla koha peale maha. Teistpidi jälle pead siis vennikese metsast välja tassima, muidu kaebab kohtusse, et näe "viidi" metsa, aga metsast välja ei toodud. :lol:
Nii et seaduse loomisel peab kõik võimalused kirja pandud lauset vääriti mõista ja jaburusteni tõlgendada välistama. See viimati öeldu puudutab ka kavandatavat uut jahiseadust, kui seda teha kiirustades, siis võime anektootlike juhtumeid ja kohtukeisse lehtedest lugeda aastaid.
Vasta