Sako 85 Bavarian

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

Kuule emakeele filoloog Jyri.Ikka graini mitte granni,aafrika mitte afrika :!: Kui juba tähenärimiseks läks. :wink:
jahismurf
eu
Postitusi: 9
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:43 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas eu »

Lisaks, et 1 grain on võrdne siiski 0.06479891grammiga. Grain iseenesest on inglise mõõtühikute süsteemist ja kuigi grammides tuleb kole veider number ja kellelegi meelde nagunii ei jää, siis naelaga (ca 0.453kg) seos 7000 graini= 1 nael.
Ja see ei ole mitte norimiseks ega jyrile hammaste näitamiseks öeldud. Vahest lihtalt hea teada, millest miski mõõtühik tuleb ja et grain pole miski võõramaa loom, kes pimedas metsas puu otsast kallale võib hüpata. Seda enam on veider vaadata eesti mehi kes kasutavad kuuli algkiirusi võrreldes fps ühikuid. Aga see kõik on püstitatud teemast ,muidugi väga mööda
Viimati muutis eu, R Veebr 19, 2010 11:23 am, muudetud 1 kord kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

Noh kas tuleb kummituba või mitte suured mõttetargad :M
Ässitaja ei ole aga verd tahaks küll näha :lol: :lol: :lol:
Egas ilmaasjata ei öelda, et 10 korda mõõda ja 1 kord lõika- vähemalt mind ajab see "tähenärimine" naerma, kui üritatakse kellegi "pange" teistele näidata ja ise samaaegselt veel suuremasse "pange" astudes :lol: :lol: :lol: Nalja aga peab tegema- muidu see hall argipäev on kole igav :lol: .
Kui teemasse aga kirjutada, siis tahaks huvi pärast Jyri käest teada, millise relvaga tegemist oli, täpselt millise padruniga (9,3 ka erinevad olemas) ja milline oli kuuli kaal grammides :lol:
Ennast aga spetsialistiks ma ei pea- lihtsan räägin enda kogemustest.
Selle tagasilöögi teemal olen kunagi maininud- jahikaaslane 70 kg kaaluv mees ning laseb väga edukalt oma 9,3*74 Blaseriga (y)
Tema relvast pidi jooksma kõige paremini 18,5 grammine Sako Hammerhead. Ka kitse laseb selle relvaga, sest ka tema tähelepanek on, et 223 ja 308 lõhkuvat rohkem (need kaliibrid ka mehel olemas).
ikka lõbusalt
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas tony »

Jah tahaks teada kui raske kuuliga jyri tiirus lasi ja mis seal 9,3X...taga oli .Omal see üks lemmikuid (9,3X74R),kuulid siis 18,5g.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Siili »

No nüüd on lahatud tagasilööki iga poole pealt,selle vastu on ju suudmekompensaator,mis võtab ära üle 40% tagasilöögist halvendamata lasu täpsust.Vastupidi, relv ei visku enam käes.Villa rohkem,kisa vähem.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

Ei ole kompensaatori järgi vajadust tundnud :oops:
Kisa vast ikka nn. paugu taluvuse ehk siis kellegi valuläve :lol: :lol: :lol: üle.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas jyri »

EU-le tänud,kiiruga jagasin valetpidi(1/15,4=0,0649...) Tähenärijatele head isu :VS .Eks ikka eestlase parim toit on teine eestlane.Nüüd hakkan kahtlema,kas rahvus kirjutatakse ikka väikse tähega?Kuna gr(grain,grann jne) pole eestikeelne sõna,siis võib hääldamise transkriptsiooni kirjutada nii,kuis kõrv kuuleb.Afrika teine "a" tuli näpukast. (b)
"Norima" hakkasin,kui tehnika inimene,kellele ameerika unts ja inglise unts(või minupärast gallonid) pole võrdsed.
Aga mis püssist 9,3mm ise korra lasin,polegi huvi tundnud,sest ise olen väikeste kaliibrite ja täpsemate laskmiste fänn(minu relvad siis 6,5 mm Lapua Mega 10,1g kiirusel 796m/s ja 7,62 sama kuul kas 12g 760m/s või teine 9,7 g,kiirust pole veel mõõtnud).Ma ei ütle,et 9,3mm tagasilöögist kukkusin või sain "litaka" põske,lihtsalt ei meeldinud,v/o võrreldes minu kergemate relvadega(Muuseas minu 6,5mm kaalub koos optikaga 5,5kg!).Nagu öeldud-kellele ema,kellele tütar.
Veelkord head isu ja nädalavahetust (b) (y)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

Kisub kummitoa poole aga suht mõttetust asjast hakkasid peaga vastu seina taguma. :D
jahismurf
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

9,3X62 on esimeseks püssiks natuke karmilt tugev aga las olla, loodan, et mehel käib jõud sellest üle! :lol:

Viimati olen lasknud 9,3X62 Blaser R-93-ga ja Benelli Argo-ga. Blaseril oli väike Zeiss 2,5-10X50 peal ja Argol Swarovski optika, mõlemad relvad lasid 100 m pealt 4-5 cm ringi poolmantelkuulidega (OK!), Blaser pani ikka "kõva mütaka" :roll: õlga, Argo oli tunduvalt pehmem.

Samas, Rootsis vahetavad paljud 6,5X55 omanikud uue püssi mitte kaliiber 30-06 vaid just 9,3X62 vastu. Suurt looma "langetab" see kaliiber ikka väga hästi! :o
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas jahe »

Kui kaliiber (9,3siis)iseenesest meeldib las olla,aga esimeseks ja ainsamaks vindiks veidi vale valik,põhjuseid on siin eespool mainitud küllaga ,oli omalgi algul hirmus 9,3-e maania ,aga õnneks pandi õigel ajal aru pähe :P,ja veel ,on veidi vale arusaamine ,et 9,3x mis iganes naelutab kõik loomad koha peale,ega ikka ei naeluta küll.
243win
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

Ei ole mina trehvanud ühtegi relva, milline kehva tabamuse korral koheselt looma "paigale naelutab" :lol:
Kui ma õieti aru sain, siis mehel on relv ostetud. Millest tulenevalt ta oma otsuse tegi ma ei tea. Endale ostsin selle kaliibri seetõttu, et sobib minu jahimaadele (palju võsastunud ja rohtunud metsalagendikke-heinamaid. Ka viljapõllus ei pea iga viljakõrre pärast põdema. Kauglaskmist "ehk läheb õnneks" enam ei harrasta (noore ja rumala jahimehena küll :oops: ). Peenema "otsa" jaoks on 6,5 olemas. 308 lihtsalt ei olnud minu jaoks 6,5 kõrvale ei liha ei kala. Tahtsin saada aeglase lennu ja raske kuuliga relva, milline igat oksa-kõrt ei karda. Sinna valikusse 9,3 ilusti sobiski. Kõiksugu vibulukuga ja muud taolised "mikihiire maa" relvad lihtsalt ei sümpatiseeri.
Ja enne kui ei ole inimese "füsioloogiliste" iseärasustega kursis ei julge küll mina hakata väitma- esimeseks relvaks ei sobi :lol: Õnneks on meil erinevate kaliibritega relvi küllaldaselt saadaval ning seetõttu on alati võimalik oma arsenali laiendada.
Tuttav ostis ka endale 1 -ks jahirelvaks Finnclassiku- 1 paar raudu 12 cal ja teine paar 9,3. Siiani on kah ilusti hakkama saanud :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui ma õigesti mäletan ,siis Aivaril Benelli-Argo ja see oma iseärasustelt vähe leebem :) ja mehe korpusele pole ka midagi ette heita igaljuhul Jahe nagu silguniisk tema kõrvalt :D Aga relv igati tubli ja au ja kiitus kes sellega hästi toime tulevad (ise tunnen pisukest aukartust,viimati ei saa hakkama :) )
Vasta