üksik üritaja .

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
jyri

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas jyri »

Joosep Käba kirjutas:Ja siis alates umbes 60 eluaastast vaataks ka üle mehed kellel veel kannatab, kellel enam mitte vindiga ühisjahis olla.

Ka see on tähtis.Näiteks sektsioonis,kuhu kuulun(jahti pean mujal) ei suutnud üks üle 70a staazikas jahimees isegi seisvat märki(enne liikuva laskmist) tabata laskekatse sooritamisel.Ja nii 6 korda.Huvitav,kas ainult minutaolised koertega metsatampijad (muuseas varsti 60 täis)või ka kütiliinis seisjad ei taha sellist liinil näha.Vindiga või siledaga,vahet pole.Näiteks sügisel lasi üks pikiliini,tabas küll põtra,kuid karistus oli ainult see,et keegi teda ei õnnitlenud.Järgmine jaht seisis liinis jälle.Kõik oleneb suhtumisest ja jahipealiku oskustest,sõnajõust ja autoriteedist.Just viimasena mainitu pärast ei taha oma seltsiga jahti pidada-täielik anarhia jahil ja kõige suuremad jahi "untsu keerajad" on samas kõige häälekamad koosolekul sõna võtma.Olles (pea)linna vurle,kellel oma maa puudub,eelistan mitte sekkuda et kinga mitte saada.Niisama,"kasvatuslikult" ,muidugi :D
Aga noortel soovitan küll kas ennem kütiliini ronimist või samaaegselt õppida liskas ajus käimisele ka luure tegemise ja ulukite soolestamise/nahkamise.Muidu 1...2 võtavad nahka ja tükeldavad,ülejäänud jagavad õpetusi :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas kakuke »

jyri kirjutas:...
Aga noortel soovitan küll kas ennem kütiliini ronimist või samaaegselt õppida liskas ajus käimisele ka luure tegemise ja ulukite soolestamise/nahkamise.Muidu 1...2 võtavad nahka ja tükeldavad,ülejäänud jagavad õpetusi :VS

Uluki töötlemise ja laskmisega saavad nii mõnedki hakkama, aga minu meelest üks raskemaid asju on korraliku luure tegemine. Meilgi mehi, kelle luure tuleb üle vaadata, kuna ei suudeta kitse ja seajälge eristada. :D Suurkiskjatest rääkimata. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas hundikütt »

Põhimõtteliselt pole ma vindi vastu agasile on algajale tunduvalt tõhusam õppimiseks.Ka ise oman niivinti.siledat kui kombit.Igal relval oma otstarve.Aga algajale parim sileraud.Toon näite.Viis aastat tagasi võtsime sektsiooni noore jahimehe.Ostis kohe kombi,siis mõlemat tüüpi olemas.Tiirus hakkas asi enam-vähem looma aga metsas mitte kuidagi.Küll põrutas põdrapullist 20 sammupealt mööda,küll ajust tulnud rebast ei suutnud tabada.Isegi oma kitse loa realiseerimisega oli tüki tegu-süda peksis nii kõvasti,et ka silopallilt suutis mööda lasta.Lõpuks ostis 600EEK maksnud piduse sileda ja paar aastattihedat pardi ja väikeuluki jahti,ka põdra,seajahti ja mees laseb üsna hästi.Kuigi ütleb et suure loomaga klopib ikka aga oskab toime tulla.Aga see kõigi meeste häda kes harva lasevad.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas Ats »

hundikütt kirjutas:Kuigi ütleb et suure loomaga klopib ikka aga oskab toime tulla.Aga see kõigi meeste häda kes harva lasevad.


Asi pole mitte harvas laskmises, vaid selles, et looma nähakse liiga vähe, ning kui siis laskmiseks läheb on suur hasart sees, süda klopib ja käed värisevad.
Pole looma, pole probleemi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas andrus »

Ja teate te ravi selle vastu?
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas hundikütt »

Mida rohkem käid seda rohkem lased.Lõpuks oled vana rahu ise.Kui palju lased,siis ei punnita ka iga kinna eest ja ei tekkigi erilist pinget.Varitsusjahil saab ka tahtejõuga end rahulikuks sundida.Algajana on meil kõigil südapeksnud kui pukis olles juba esimesi raksatusi eemal kuuled.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas Ats »

andrus kirjutas:Ja teate te ravi selle vastu?


ikka, tuleb laskmatta jätta :lol:
parim lask on laskmata lask :roll:
Pole looma, pole probleemi!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas hundikütt »

Ka laskmata tuleb jätta.Kui on ikka kehvasti ,jäta pauk tegemata.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas andrus »

No see esimene nõuanne pole küll suurt s.ttagi väärt, teine veel mõistetav aga raskesti teostatav. :wink:

Mis siis need,esimesed 25 looma lased raipeks ja lihtsalt summid isuga mööda vää?? :lol: :lol:
Parem tee mulle selgeks,kuidas saab tihti lasta??
Kui seltsil 35 kärsaluba aastas ja mehi 35 nimekirjas.Põdra hiilimisest ei maksa unistadagi.
Mõni mees saab põtra lasta alles 15 tegutsemis aastal, kui üldse saab.Ja kui ongi lihtsalt pühapäeva kütt siis mis moodi see asi välja peab nägema?Nendel ka üldiselt see suur värin iseloomulik.
Nii,et see soovitus ei lähe kohe mitte. :)
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas hundikütt »

Väga lihtne.Ära loe neid kärsalubasid,vaid mine sügisel pardijahile,kevadel veel kobras,siis veel rebase-jänese jaht.lasta saad ju küll ja kui seal toime tuled,siis saad ka seajahil hakkama.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas andrus »

Ei,ei minul süda taob küll ja alati aga seletamatul kombel saan ma hakkama. :D
Aga ma pidasingi siin silmas neid nn.pühapäeva kütte.Kellel ongi ainsaks vahendiks vintraudne ja kes käivad jahis aastas võib olla 10x.Ja ärge nüüd hakake ajama,et nende viga ja käigu rohkem siis läheb ka paremini.Neil on sama moodi õigus käia puhkamas.
Pigem tuleks siin ikka kuidagi teist moodi asjale läheneda kui põhimõttega küll looma,lindu lastes õpid. :!:
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas hundikütt »

Kui käiakse aastas10 korda ,siis ei aita mitte miski.Või jätadki paugu tegemata.Meil selliseid mehi ka.parem jätad laskmata,kui ei suuda endaga toim tulla.Eks pärast põhjendusi igasuguseid,aga raibet pole vähemalt metsaall.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas andrus »

Et siis selle teooria järgi täiesti mõttetud mehed? :M
Ma miski pärast arvan,et on kindlasti olemas mõnigad nõksud mis aitavad natuke.
Juba see kui õpid normaalselt hingama ja suudad natukene keskenduda asjale,et adrenaliini pauku maha suruda.Mina ei ole selle koha pealt õpetaja aga kindlasti leidub siin mehi kes oskavad ja VÕIKSID seda teha.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas hundikütt »

Ei miks nii.Ka selliseid on.Ma usun et igas sektsioonis-inimesed on erinevad.Ka neil on õigus käia ja jahist osa võtta.Ja vahest ka lasevad midagi,kuid ühisjahtides tulemusi oodatakse ikka teatud meestelt.Usun,etsee on nii igal pool.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: üksik üritaja .

Postitus Postitas andrus »

Selle väitega olen ma jah nõus. :D
Aga just paelus mu tähelepanu teema kuidas saaks mees hakkama olukorras kus on suutnud ligi hiilida loomale ja süda peksab nii meeletult,et suudab ka 30m pealt lihtsalt heal juhul mööda kihutada,s.temal vigaseks lasta.
jahismurf
Vasta