Sooviks abi!

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
siiiim
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 20, 2010 2:42 pm

Sooviks abi!

Postitus Postitas siiiim »

tere
äkki keegi oskaks soovitada mõnda head kombineeritud jahirelva, millel oleks kindlasti 2 päästikut ..
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ole hea täpsusta vähe!
Kaheraudset? Kolmeraudset? Hinnaga alla 100 000.- või üle 100 000.- jne. :lol:
siiiim
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 20, 2010 2:42 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas siiiim »

kaheraudset ikka ;) midagi alla 20000.- ..
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas Kristjannn »

Noo , sellise hinnaga ei saa vist miskit... :roll:
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas unt »

Noh, ma ei hakanud väga otsimagi, sest ei tea ju, mida Sa täpselt tahad. Aga sellise asja leidsin ühe jahikaupluse kodulehelt kohe. Ja kui tahad pruugitud relva, siis arvan, et kui kuulutad siin foorumis, siis kindlasti pakkumisi tuleb

--------

Finnclassic 512 SC 12/76 ; .308 Win must basküül, piltideta, komplektis kombiraud 0,5 fikstshokiga, kaks päästikut, monte-carlo laad (ei ole reguleeritav) 18 490.-
! momendil otsas !
Finnclassic 512 SC 12/76 ; 8x57JRS must basküül, piltideta, komplektis kombiraud 0,5 fikstshokiga, kaks päästikut, monte-carlo laad (ei ole reguleeritav) 18 490.-
Finnclassic 512 SC 12/76 ; 9.3x74R must basküül, piltideta, komplektis kombiraud 0,5 fikstshokiga, kaks päästikut, monte-carlo laad (ei ole reguleeritav) 18 490.-
Finnclassic 512 SC 12/76 ; 7.62x53R must basküül, piltideta, komplektis kombiraud 0,5 fikstshokiga, kaks päästikut, laad reguleeritav 19 990.-

--------
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas honkomees »

Kristjannn kirjutas:Noo , sellise hinnaga ei saa vist miskit... :roll:
noh nagu öeldud juba siis saab ikka- finnclassic ja veel kaks varianti, Brno ja vene Iž-94. Endal siis Brno..
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
siiiim
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 20, 2010 2:42 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas siiiim »

olen käinud jahipaunas vaatamas seda püssi ( Brno BO 802.8, 12 / .308 Win ) . on sul sama? kui on , siis kas oled püssiga ise rahul? olen kuulnud selle IZH 94 kohta et ei saa raudu kokku jooksma.. seda teemat siin foorumis lahatud ka ja tundub et ei ole hea relv.. kas seda probleemi brnol ei ole?
jyri

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas jyri »

siiiim kirjutas: olen kuulnud selle IZH 94 kohta et ei saa raudu kokku jooksma..

Mida Sa nimetad raudade kokkujooksuks?Et vindi(optikaga,kui on) kuul lendab 150m pealt kõrgemale kui siledast rauast? :D Minu IZ94 lendab Polevi kuul 50m pealt u.7cm kella 4.30 peale võrreldes vindi kuuliga,mis ei takista karvavõrdki sigu koerte eest lasta ja sokku haavlitega,ka läbi võsa.Sest laskekaugus maks.25m.Vintrauaga lasen kuni maks.150m pealt,optikat sellel püssil ei kasuta.Raudade kokkujooksu luuludest veel niipalju,et oma teisel kaheraudsel,millel mõlemad vindid,suutsin seadistada rauad sihilikult u.20mm vahega 100m peal,see eest nad on "vabad",pole pinges,mis tagab sellise tulemuse pikaajalise püsimise.Sõber jällegi pani samasugusel riistal rauad 150m pealt kokku jooksma,nüüd peale igat 10..15 lasku peab jälle seadistama,sest rauad on "pinges" ja seepärast ei hoia pikal seadet.
Siit ka soovitus-ennem tee endale selgeks,milleks vajad kombineeritud püssi,mida kavatsed sellega teha ja millisel jahil kasutada.Vastustest endale saadki sobivate relvade variandid (y)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas honkomees »

siiiim kirjutas:olen käinud jahipaunas vaatamas seda püssi ( Brno BO 802.8, 12 / .308 Win ) . on sul sama? kui on , siis kas oled püssiga ise rahul? olen kuulnud selle IZH 94 kohta et ei saa raudu kokku jooksma.. seda teemat siin foorumis lahatud ka ja tundub et ei ole hea relv.. kas seda probleemi brnol ei ole?
Mul natu teine, vintraua kaliiber 7x65R, randiga padrun kokkumurtavale parem variant.
Raudade kokkujooks on Brnol 5+, tehasest kokku joodetud ja ei mingit probleemi, 50 m lasi Balodis oma sisetiirus siledapaugud (tema müüdava leedu kuulipadruniga) ühte auku ja vindiauk jäi neist kella 8 peale, auguservade vahe 1 cm.
Üks probleem oli uuest peast, nimelt ei tulnud korraga vintrauast pauku, jäi nagu kaitseriivi, garantiikorras puhastati lukusüsteem ühest trei- või freeslaastust, mis siis asja kinni kiilus ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:
siiiim kirjutas: olen kuulnud selle IZH 94 kohta et ei saa raudu kokku jooksma..

Mida Sa nimetad raudade kokkujooksuks?...
no tean nt meest kelle 94 raudu ei saadud paremini paika reguleerida kui ca 25 cm vahe 35 m distantsil, kõrvalekalle ka horisontaalis ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas jyri »

honkomees kirjutas:no tean nt meest kelle 94 raudu ei saadud paremini paika reguleerida kui ca 25 cm vahe 35 m distantsil, kõrvalekalle ka horisontaalis ...

Nagu mainisin kombi teemas,oli ka minul midagi sellist,lisaks veel optika kinnitus joodetud kolmandasse suunda vaadatuna.Ja raudade väike omavaheline vahe ei lubanud asetada "muudetavat" regulaatorit.Aga arvestades,et liikumatuks(sihikuga) jääb sileraud,võib vintrauda painutada(elastselt) ja fikseerida väikese puksiga sileraua külge jootes kohe padrunipesa järel ja siis asetada ülemisele rauale 2 julgestuspuksi,milles alumine raud saab vabalt liikuda ja milledest ühe külge rihm kinnitub.Ehk kui omal või sõbral(nagu minuga) käed õigest kohast kasvavad,saab ka sellest relvast asja.Teemaga tuli meelde teine sõber,kellel oli Antonio Zolli kombi.Nimelt ta avastas,et 5 aasta jooksul polnud kordagi siledat rauda kasutanud ehk kombist polnudki kasu. :VS Nüüd on karabini üle õnnelik.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas duv »

Finnclassic peaks sinna hinna vahemikku mahtuma küll. Omale sai tellitud 2-he päästikuga(päästikute järjekord muudetav) variant, sest siis olid miski pärast ühega saada, läks lisaks kusagil 1000.- ja hind tuli miskit 18-19000.- kanti.Soovitaks igal juhul randiga(R pad. tähis) variant osta, sest omal 30-06 ja kesta väga raske pesast kätte saada. Raudade kokkujooksu vahe oli küll väga suur, aga see oli reguleerimisel väga hästi korrigeeritav. Vene oma ei tahtnud selle pärast osta, et tahtsin kasutada ka vahel ilma optikata linnujahis ja vene omal ilma latita tundus see keeruline. Lühike(610mm) nõrga tsokiga haavliraud andis magnum haavli padrunitega(12/76 50garmmi haavlid) laskmisel igatahes igati normaalseid tulemusi. Kaalusin korra ka Tsehhi kombi ostmist, millel kuuliraua päästikul ka shneller, aga kartsin raudade kokkujooksu pärast ja loobusin.
siiiim
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 20, 2010 2:42 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas siiiim »

tsehhi kombi all sa mõtled bron-d ? kuii jah siis just eelnevalt ju kirjutati et bronol raudade kokkujooks väga hea.. ´palju siis Finnclassicul vahe oli?
ja mida sellest relvast arvate Frankonia BBF Mercury Forest 12/76;7x65R ?
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas ubin »

Oman Mercuryt aasta, olen rahul. Valisin selle püssi välimuse ja lihtsuse pärast. Tahtsin kokku joodetud raudae, fikseeritud tsoki ja kahe päästikuga kombit. Peale panin 1,5-5 suurendusega Leopold optika. Rauad 8x57jrs ja 12 cal. 8mm sai armsaks varem omatud Mauserist. Olen "koeramees" jahin põtra, siga, kobrast, kährikut. Enamus jahimaadest on mets ja üle 100m laskmist pole ette tulnud.
Haavliraud jookseb 35m peale vindiga võrreldes 15cm alla, kõrvalekallet ei ole. Erineva laskemoona sobitamist pole praegu aega olnud katsetada, selle võtan ette kevadepoole, ehk saab kokkujooksu vahet vähendada.

Edu valimisel.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sooviks abi!

Postitus Postitas duv »

siiiim kirjutas:tsehhi kombi all sa mõtled bron-d ? kuii jah siis just eelnevalt ju kirjutati et bronol raudade kokkujooks väga hea.. ´palju siis Finnclassicul vahe oli?
ja mida sellest relvast arvate Frankonia BBF Mercury Forest 12/76;7x65R ?

Minu Finnclassicul jooksis haavliraua kuul algul ~40cm üles, aga see oli raudade vahel asuva regulaatoriga väga lihtsalt reguleeritav. Võtsin lihtsalt koos märklehtedaga ühekorra ka kruvikeeraja vasest torni ja haamrikese kaasa, siis kruvi lahti ja toksisin ettevaatlikult kuskil 5mm regulaatorit kaldpinnal edasi, mille järel raud paindus suudmega veidi üles. Tsehhi kombi (nime ei mäleta)oli tollal paar tonni odavam ja kuuliraua kiirpäästik(enne lasku lükkad päästiku ette) meeldis ka väga, aga kartsin, et äkki mul ei vea ja saan halvasti liidetud raudadega püssi.
Vasta