Laikad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas tony »

Laikajaht lukus jah aga hagijaga võib ikka metsa minna.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

http://www.youtube.com/watch?v=xdejkI4_xWg
Vaadata eriti palju ei ole, aga kuulata küll. Muusika koeramehe kõrvadele :) Noorem koer natuke üle aasta vana. Aga tööd teeb (y)
Feen, jäid väga heast jahist ilma :P
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas andrus »

Ja kus ma järge näen?
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

Seda ei näegi :)
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Pikkmets »

Ilus värk.
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Super!
Panin tähele,et lähened hääletult(üritad vähemasti).Kas oled proovinud nippi,kus ise teed "ara koera" häält.Nii saab kah päris ligidale,sest kult kuuleb,et keegi tuleb ja see "keegi" on koer,kes aralt klähvib. :lol:
Muidu arvan,et taolist sündmuste käiku salvestada suutnud mees ei vaja mingeid õpetusi. (y) (b) .Kahetsen,et kui minu kutsad ajasid urust karu välja,polnud viitsinud kaamerat sisse lülitada,sest ei tulnud kohe selle peale,et hauguvad "teise" häälega.Kui u 200 kilone mamma välja hüüpas,u.25...30 m kaugusel minust,miskipärast filmimisele mõelda ei tahtnudki :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

Niivõrd hääletult, kui võimalik jah. Filmimise ajal olin seast ja koerast 5-6m kaugusel. Ei pannud suures hasardis ka koerad mind alguses tähele. Ja mis viimastel jahtidel on silma hakanud, on see, et koerad ei tõmba siga pikali enne, kui mind näevad. Samuti seekord. Kui koerad paika jäid, olid koerad minust 800m kaugusel. Läksin nii kiirel sammul, kui sain, kartes, et kui kohale jõuan, on põrsas hamba jälgi täis. Üllatuseks kuulsin intensiivset haukumist, mitte põrsa kisa. Haukumist oli muidugi alles 70m kauguselt kuulda :roll: Paks lumi ja kuuskede all. Kui liikusin ringiga ümber kuuse koerte poole, vaatas vanim koer korraks mind ja siis tõmmati siga külili. Enne seda läksid kontakti vaid niipalju, kui oli vaja sea paigal hoidmiseks. Tundub, et see sea rappimise keelamine hakkab vaikselt vilja kandma :)
Ise haukumise varianti pole proovinud, aga eks proovin järgmine hooaeg ära :)
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas SUURKOER »

Julge mees, et oma koeri sellise suure lumega metsa lasid ja tõesti tore vaadata kuidas koerad tööd teevad. Enda koerad kahjuks see aasta jahile ei saanud kuna lumi liiga paks ja sigu ka eriti pole.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Eks iga koer tahab peremehe tuge,siis ju jõudu juurde.Aga laulsid küll kenasti.Mina käin küll ühega aga see päris hull.ise sai alles kahe aastaseks .Kui õigel ajal jaole ei jõua on põrsas karjast eraldatud ja maha murtud,kui kuldiga kokku saab ,siis mängib küll ilusti.kui aga märkab et olen kohal ,siis käiakse ka naksamas.Eeline aasta sai ikka karistada ka.Aga kui loom maas siismingit rappimist ei toimu ,eks seda sai kohe keelatud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

hundikütt kirjutas:Eks iga koer tahab peremehe tuge,siis ju jõudu juurde.Aga laulsid küll kenasti.Mina käin küll ühega aga see päris hull.ise sai alles kahe aastaseks .Kui õigel ajal jaole ei jõua on põrsas karjast eraldatud ja maha murtud,kui kuldiga kokku saab ,siis mängib küll ilusti.kui aga märkab et olen kohal ,siis käiakse ka naksamas.Eeline aasta sai ikka karistada ka.Aga kui loom maas siismingit rappimist ei toimu ,eks seda sai kohe keelatud.

Loodan ja palvetan, et oma koerad siga maha murdma ei hakka. Kui hakkavad, siis peavad ka kordamööda jahil käima. Ise arvan, et see viimaste jahtide käitumine on tingitud rohkem sellest, et käsutan sea suskamiseks koerad vähe eemale, mitte sellest, et surnud looma ei luba rappida.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

See murdmine ikka rohkem veres,ega seda välja saa.Isa tal Kuusiku Jaanuse koer.Ja ei suuda ma koeraga võidu joosta,et õigel ajal keelata. Kui siga maas,siis pead ju ainult kiitma.Tihti jõuan ka siis kui alles kõrvast kinni on ,siis torkad ära ja surnud loom jäetakse ka käsuta rahule.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas SUURKOER »

Mul venelased ja ei saa nendest aru vahest võtavad kahekesi põrsa kinni ja teinekord hauguvad, ning ei lase looma liikuma, on ka nii olnud, et hauguvad looma ilusti, kui ligi jõuan, siis kargavad kallale.Eks nad jah peremehest julgust saavad ja töötavad julgemalt. (y)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Ja katsu sa siis õpetada ,et ei murraks.Siin keegi soovitas ,et pane suukorv pähe-no naera puruks.Lähed laikaga metsa,nagu bulterjeriga linna -et vanti puruks ei kisu.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Üks küsimus.Oskab äkki keegi öelda või on kogemusi,kuidas omavahel hakkama saavad läänekas ja karukoer.olen kuulnud,et karukoerad üsna seltsimatud.Nimelt mul läänekas ja sõber,kellega koos ajus käime võttis nüüd surma saanud laika asemel karukutsika.Ja mõlemad ka isased muidugi.Kel kogemusi äkki räägite.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks see selgub ikka metsas ja oleneb koerte iseloomust, mitte niivõrd tõust! Kui tahad ,et koos töötavad ,siis pead ka palju neid koos kanseldama.
Vasta