sõiduk

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Siin ilusti terad sõkeldest eraldatud. Mõte, et kõik lülitused peavad olema mehhaanilised (mitsu vaakum ja isuzul servomootoritega). Sellest tulenevalt ostsingi vanema kerega Hiluxi.
Mazda ja Ford vahele jah = märk. Oli ka mõte osta selline lühikese kabiiniga Ford või Mazda, millisel käib nn. salongi tagumise pingi juurest kah uks lahti (peale esiukse avamist). Sellise kerega masinasse on varustust mugavam laadida nagu keegi juba mainis. Kuna ostu hetkel aga pakuti eelnimetatud Hiluxi ülisoodsalt, siis jäi kaalukauss tema kasuks. Samas osad 2005 ja vist isegi 2006 aasta mudeliuuenduse järgsed kered on vana Hiluxi mehhaanikaga. Ainult kabiin on uus.
Minu silmis ka jahiautole tähtis aspekt- käsitsi avatavad aknad. Mazdal aja Fordil ei ole kahjuks kohanud.
Maanteel sõites tundub Hiluxi 75 kW tõesti vähe olevat eriti kui sõidukal poole rohkem kW. Aga ei ole nn. rallimees ja metsas kulgedes OK. Nissanil see 96 kW mootor on üsna janune. Pealegi nagu siin ka mainiti- oluline on väändemoment. Ja seda väheste kW kastika mootoritel minu arvates ka jagub. Uutel kõigil suur võimsus taga ning suund ongi rohkem linnas laiamiseks või siis maanteel terve perega rändamiseks.
Kokkuvõttes mida vähem metsas mittevajaminevaid lisavidinaid seda parem.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas honkomees »

Jahiauto kasutustingimused jah veidi teised kui maanteel kulgeda, vaja tihti vees ujuda http://www.youtube.com/watch?v=2XsVf_bU5c8&NR=1 ja ka relvad peavad kannatama raskeid olusid http://www.youtube.com/watch?v=MjGCO9P9e10&feature=related
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas andrus »

Kui me vaatame nüüd maastureid mis tehti 15-20a tagasi ja neid käkerdisi mida tehakse praegu,siis on küll tunne,et kempile tuleb valu anda ja vanadele tankidele hääl sisse puhuda.Need uued risud on mugavad küll aga nad on ju plastikust.Kadunud on rauast autod.Ehe näide on Patrol,vanaga läksid nii kaua kui puid jaksas maha murda,uuega enam ei taha vaarika võsastki läbi sõita.
jahismurf
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas hendrik »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Hiljuti õnnestus uut Navarrat lumes katsetada, all oli korralikud tänavasõidurehvid. Katsetuse kokkuvõte- SAAST.
Kindlasti muutub asi läbivuselt oluliselt paremaks kui ca 20 kilo maastikurehvidesse investeerida ja kasti raskust lisada.


20k eest saab ikka väga-väga rehvid - võistlusnimega ja puha - mis siiski ei anna sellisele masinale sellist efekti kui nt 6 kotti vilja kastis. Saast? Ilmselt küll, kui nõudmised alla 20k rehvijooksu sellisele masinale ei luba osta... :twisted:
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

20k eest saab ikka väga-väga rehvid - võistlusnimega ja puha - mis siiski ei anna sellisele masinale sellist efekti kui nt 6 kotti vilja kastis. Saast? Ilmselt küll, kui nõudmised alla 20k rehvijooksu sellisele masinale ei luba osta... :twisted:[/quote]

Siin oli mõeldud suurusjärku, aga ok, kui Sulle rohkem meeldib, siis olgu 15 k
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas hendrik »

Prohvet Maltsvet kirjutas:20k eest saab ikka väga-väga rehvid - võistlusnimega ja puha - mis siiski ei anna sellisele masinale sellist efekti kui nt 6 kotti vilja kastis. Saast? Ilmselt küll, kui nõudmised alla 20k rehvijooksu sellisele masinale ei luba osta... :twisted:


Siin oli mõeldud suurusjärku, aga ok, kui Sulle rohkem meeldib, siis olgu 15 k[/quote]

Ma arvan, et vahet pole. "Saastast" sepikut tehes ei aita see 15-20k suurt midagi, kui ainult lumesõitu silmas pidada. Pakutakse komplektset lahendus navara lumemuredele http://arctictrucks.com/Pages/1370 . Aga muidu ma arvan, et järeleaitamata maasturid suht samasse auku olid see talv, kui lumemüür ees ja padi all, siis ei liikunud ükski. Ka järeleaidatud masinad seisid ühel hetkel.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Pauli »

honkomees kirjutas:
GC kirjutas:... aru ma ei saa, miks ei võiks keegi toota lihtsat autot...!?
toetan kahe käega, autot millel poleks üleliigseid vidinaid, mida saaks voolikuga seest pesta ja oleks vastupidav

Tehakse: LandRover Defender. Vastupidavuse järel on tõsi küll väikene küsimärk (brittide arusaam sellest on rohkem prantslaste-itaallaste kui sakslaste-jaapanlaste poole). Ja hind on muidugi ka absurdne. Ma saan aru, et alumiinium on kallim kui teras, aga ikkagi.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas honkomees »

mosse kirjutas:Tehakse: LandRover Defender. ...

Sorry! Tehti !!! Ka nemad läksid äsja üle pargimaasturite tootmisele, vähemalt netis oli nõnda kirjas. Ja lihtne, vähem juppe peaks tähendama ka odavamat kui miljoni lisaga luksusmaastur
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas andrus »

Tõsi ta on,uus mudel on fordi mootoriga ja juba koosneb plastikust.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

No nii jõuamegi jälle vana vene Uaziku juurde välja. Lased masina enne hooaega üle käia- ühe hooaja peaks ikka vastu pidama :lol: kui just kahe jalaga pedaali otsas ei istu. Peale jahti survepesur ja anna takka. Kõrvaklapid tuleb ainult muretseda- siis kuuled ka mida raadioga räägitakse :lol:
Minu arvates ei ole Uaziku ja Land Roveri vanadel mudelitel metsas suutlikuselt eriti vahet- Rover ka samasugune rauakolakas kui Uaz. Vares lendab neil mõlemil ukse vahelt sisse. Rover ainult töökindlam. Venelasel aga seeeest jupid vanaraua hinnaga käes. Seetõttu UAZ tundub kasulikum- kui ise teha ei viitsi, siis saab ka naabrimehest luksepp tööd :lol:
ikka lõbusalt
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas eros »

andrus kirjutas:Kui me vaatame nüüd maastureid mis tehti 15-20a tagasi ja neid käkerdisi mida tehakse praegu,siis on küll tunne,et kempile tuleb valu anda ja vanadele tankidele hääl sisse puhuda.Need uued risud on mugavad küll aga nad on ju plastikust.Kadunud on rauast autod.Ehe näide on Patrol,vanaga läksid nii kaua kui puid jaksas maha murda,uuega enam ei taha vaarika võsastki läbi sõita.
Ei tea mis sa selle all mõtled,aga mina oman uut Patroli ja sõidan sellega metsas ka.Olen väga rahul jahiautona,aga linnas jätab küll kohmaka mulje,nagu veoautoga sõida.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas andrus »

Seda,et seal kus vana tank lükkab ninaga teed lõpetad sina enda omaga sõitmise,kartes plastikust stange pärast. :wink:
Mitte,et mul midagi uute vastu oleks aga kuidagi õrnukesed tunduvad nad.
jahismurf
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas hunt »

Ma ei saa aru, kas mõni mees käib oma maasturiga sihte sisse lükkamas või? :roll: Olgem ausad, läbivuse osas on kastikad , sõltumata margist kõik veidi kehvemad, just selle tõttu, et tagaosa liiga kerge.Rehv peab õige olema ja "tihend" rooli ja pedaalide vahel.Täna ei julge mina küll autoga metsa lihtsalt teid lõhkuma minna, sõbralikust maaomanikust saab koheselt sinu kõige suurem vaenlane.Mõistlikult sõites saab kõikide maasturitega hakkama.Kastika vaieldamatu eelis ongi eraldiseisvas kastiosas, kuhu saab rahulikult kõik musta,haisva jne.panna ilma, et peaks nina kinni hoides sõitma.Pärast lased voolikust veega üle ja korras.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

hendrik kirjutas:
Prohvet Maltsvet kirjutas:20k eest saab ikka väga-väga rehvid - võistlusnimega ja puha - mis siiski ei anna sellisele masinale sellist efekti kui nt 6 kotti vilja kastis. Saast? Ilmselt küll, kui nõudmised alla 20k rehvijooksu sellisele masinale ei luba osta... :twisted:


Siin oli mõeldud suurusjärku, aga ok, kui Sulle rohkem meeldib, siis olgu 15 k


Ma arvan, et vahet pole. "Saastast" sepikut tehes ei aita see 15-20k suurt midagi, kui ainult lumesõitu silmas pidada. Pakutakse komplektset lahendus navara lumemuredele http://arctictrucks.com/Pages/1370 . Aga muidu ma arvan, et järeleaitamata maasturid suht samasse auku olid see talv, kui lumemüür ees ja padi all, siis ei liikunud ükski. Ka järeleaidatud masinad seisid ühel hetkel.[/quote]

Asi pole ühe või teise hinna meeldimises, lihtsal on õnnestunud ka sellistel rehvidel autoga ringi kulgeda, läbivuse vahe oli oluliselt teistsugune.
Ole kui leebe tuul...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas jahe »

Eks tänavune talv paneb kõik masinad tõsiselt proovile,kastikad on küll valge inimese jaoks tehtud ,aga veidi sügavamas lumes istuvad need totaalselt kinni,ühte hiluxit sai traktoriga päästa,mehel sai lihtsalt kaevamisest siiber :)uazik samas kohas jäi vaid hetkeks mõtlema :roll:,uazikul muidugi omad hädad mootor suht janune,nõrk pealegi,nii öelda pardamehaanik peab ka koguaeg juures olema,hea et äi töökoja juhataja on :),oma vana sõbra nivaga istusin paar päeva tagasi ühes olematus kohas kinni,lahendus oli lihtne,hoidsin parempoolset pedaali põhjas niikaua,kui mootor koos :twisted: nagu keegi kuskil eespool mainis peab lukssepp ka oma viletsa palga välja teenima :)
Hiluxist,kui tööriistast rääkides,siis ühel kolm aastat vanal isendil on vahetatud kenekas,mõlemad tagumised vedrupakid ja esisild,järeldused tehku igaüks ise.
243win
Vasta