Padrunite kollektsioon

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

uugamets kirjutas:Keegi pakub väägadema hästi säilinud padruneid http://www.osta.ee/12103755 :M


Mina oleks selle müüjaga seal väga ettevaatlik, võimalik õhumüümine!
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Ain Aavik »

Igasugune info puudub, lihtsalt leidsin tuulates netis ... :M Kui asi selline on, siis on küll tegu :evil: jamaga, seda küll polnud tahtmist tekitada :M
Pildid, mis lisandusid hiljem sinna keskkonda panid ka minu :M :M :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

Ei vihjanud sinule Hr. uugamets vaid sellele lingile kus üritati õhku müüa. Sama mees üritas naise nimeall seal ullikesi püüda. Esitasin temale avaliku küsimuse, mille peale mind koheselt ca 2 minuti jooksul plokeeriti ja kaup oksionilt kadus. Seal oli remingtoni firma toodetud nn. vene vindi moon(7,62x54R) mida müüja nimetas saksa moonaks nagu ka "üliharuldasi" 303British padruneidki. Oksion pidi lõpema 03.03.2010 aga oh imet kadus juba täna(pole vaadanud äkki tuli tagasi). Ettevaatlikuks tegi ka selline asi, et müüja ei kirjutanud oma tel numbrit numbrina välja vaid oli selle sõnades viitsinud sisse toksida viis, kolm, kuus..., miks? siis ei saa programm sind tuvastada kui juba varem pettusega vahelejäänut. Tundub, et kavalpea on võtnud mõne kollektsionääride lehekülje ja sealt fotosid alla laadinud. Mees üritas ka sõbra konto abil hinda kruvida pakkudes kahe berdanka padruni eest 3x3500.- krooni.

seal oli selline avalik arutelu juures.
Küsimus: tere, kas mõlemaid padruneid 3 korda 3 500.- eest kohe ära müüa ei taha? tehinguga käest-kätte. terv. M. ( madis124 ) 26.02.2010 | 22:04
Vastus: viis kolm kuus kaks kuus viis null null ( irinake ) 26.02.2010 | 22:09

Vaadake sellise küsija kontot ja saate aru mis toimub
naised saunas rääkisid
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas aivar00 »

Eks neid pettureid ole igal pool. Alles hiljuti müüdi analoogselt traktoreid- telefonis tehti vanainimese häält ja lõpuks paluti traktori eest raha ette maksta ootamatu sündmuse tõttu (naise või mõne muu sugulase raske haigus jne.).
Moblasid ja muud noortele (ei oska tõenäoliselt pettust ette näha) hästi kaubaks minevat nänni pakutakse oksjonitel pidevalt. Ainult peale raha ülekandmist miskipärast kaob müüja nagu vits vette.
Antud juhul pakun välja, et tegemist analoogse petuskeemiga- maksa mulle raha ära aga tagasi seda sa ei saa isegi kohtu abiga, sest mul on omandis ainult pesemata aluspesu :lol: .
Ja võlavanglaid meil ei ole.
Selles suhtes ehe näide või siis eeskuju :M ühest miljonite võlglasest riigile ju reaalselt kah olemas- isegi palka saab nii vähe, et ei saa sentigi tagasi küsida :lol:
Viimati muutis aivar00, T Mär 02, 2010 9:54 am, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas peepk »

Selliseid " ratsa rikkaks ärikaid " Kurtna laadal karjade viisi,vahest ei jõua ära imestada ,et kust ku-rat sellised hinnad välja imetakse.Õnneks on ka normaalseid mehi.No kui umbkeelne suvaline Vassili oma läbi puuritud rauaga ja laialt levinud paugutaja eest 30 000 küsib,no siis ju raske teistpidi arvata.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

uugamets kirjutas:Igasugune info puudub, lihtsalt leidsin tuulates netis ... :M Kui asi selline on, siis on küll tegu :evil: jamaga, seda küll polnud tahtmist tekitada :M
Pildid, mis lisandusid hiljem sinna keskkonda panid ka minu :M :M :M


tegelikult just selliseid postiusi sii just ootakski, võib ju millegi huvitava peale sattuda ja samas ka kui keegi kaabaka ära tunneb siis saab siin teisi hoiatada. Tuhnib ju seal osta.ee-s rohkem rahvast ja mujal netis ka ning kuim midagi leitakse on koht kus asja arutada ilma, et peaks kartma su kasutajakonto kiiret blokeerimist müüja poolt nagu minuga juhtus. Jama tekkis kiiremini kui 2 minutiga ja vaadake neid suhtluse kellaaegu seal minu eelmises postituses, näha, et inimene istub arvutis ja varitseb saaki.
naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

No nii arvasin õieti, et õhumüüja, seal on oma foorum kus kasutaja"irinakest" hea sõnaga meenutatakse.

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... ht=irinake
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mul krt piinlik ühest küljest, et selle üldse siia üles riputasin ilma tausta uurimata :oops: :oops:
Teisest küljest jälle on hea, et see tõde välja tuli, ilma, et keegi siinsetest kasutajatest selle petise ohvriks langenuks ...
Aga no inimene õpib kogu elu ... nii ka mina (tõdemus: uuri enne tausta, kui üles riputad )
Tänud Teadjamehele ja (b) vaevanägemise ja tõe väljatoomise eest (y) (y) (y)

Ahjaa - müüja on pugenud oma ''haruldustega'' rubriiki ''muu'' http://www.osta.ee/12126328
Oskaks kuidagi, siis poleks paha antud keskonna adminnide kontakt leida ja neid informeerida, nagu ebay keskkonnas see võimalik on
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas duv »

Ma ei jaga matsu Berdanka padrun alghinnaga 75 krooni, 303 British 499 krooni ja eriti haruldased. Inglise vindi padrunid nüüd küll nii haruldased pole Berdanka omad ikka 10x haruldasemad. Igati tubli deaktiveeritud ja puha, siiski keegi foorumlastest küsis vist liiga ametliku tooniga ,inimene lihtsalt tegi end täis ja korjas kraami oksjonilt ära. Tegelt ju õieti tegi, kunagi ei või ju teada millal tubli politseiametnikust koguja tuleb, asjad ära korjab ja igaks juhuks ahnusest toa ka segi pöörab, tee pärast kindlaks kas olid ikka õieti deaktiveeritud. Kurtna laada venelased müüvad ametlikult tõesti paberitega deaktiveeritud relvi, eks ikaüks ju ise teab kui paari 30 tonniga mingi täiskeevitatud padrunipesaga rondi ostab ja süüdistada müüjat hinna küsimises pole mõtet.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Tegelt ju õieti tegi, kunagi ei või ju teada millal tubli politseiametnikust koguja tuleb, asjad ära korjab ja igaks juhuks ahnusest toa ka segi pöörab, tee pärast kindlaks kas olid ikka õieti deaktiveeritud.

Täpselt nii selle petise puhul teha vaja olekski. Kui oled aus mees, siis ei ole sul ju vaja midagi peljata. Kuidas siis neid inimesi nimetama peaks, kes müüvad sulle põrsast kotis. Peale raha tasumist selgub, et ei ole põrsast ja isegi kotti :lol:
Lugesin veidi ajaviiteks Uugametsa pandud aadressi- see müügimees oleks tulnud juba ammu petetud ostjate poolt (nagu aru sain, siis neid rohkem kui 1) Lõuna osariikide politseile üles anda.
Eks ta niikaua lollitab, kuni mõnel ostjal kops üle maksa läheb. Tõendada seda kelmust ju väga lihtne- pangaülekanded tehingu kohta ju olemas.
ikka lõbusalt
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas duv »

Vabandan siinkohal! Ei lugenud korralikult läbi, et sama tegelane ka korduvalt ostjaid petnud on.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

tegelikult Valgamaal see irinake teada tuntud tegelane, üks tuttav seal kandis proovis helistada temale kuulutruse juures loetud numbrile ja tuli ette selline nimi, et paha hakkab. Mõnedel on igaks juhuks telefonis number 54541010, et mitte ämbrisse astuda ja sellel tuttaval on mitu tuntud tyngamehe numbrit telefonis, et teaks kellele mitte vastata. Irinake seal tuntud huiar. Ütles sõber selle nime ka aga ei jäänud meelde ja suurt see ei muuda ka. Tema kontole laekunud (osta 1eek eest positiivne tagasiside on selge p..k)
naised saunas rääkisid
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas duv »

Tegelik loogika ütleb, et igatsugu kahtlase(Ebaseadusliku, või pool ebaseadusliku) kauba ostmine sellisel ettemaksu teel, petturitele läbi aegade magus teema olnud. Üsna loogiline, et inimene lihtsalt neelab selle mõru pilli võimuorganitele teatamata alla ja antud juhul ka ju petturit füüsiliselt üpris raske tabada või isikut kindlaks teha. Kord 90-nendate algul oli Rakvere mail pettur, kes tutvustas end mingi kooli sõjalise õpetajana, esitas likvideerimisele minevate relvade nimistu ja küsis inimestelt kooli direktori ´´määrimiseks´´ osa raha ettemaksuna. Selle diiliga tehti külma oma mitmekümnele inimesele(ka isegi sellele, kes petturile tasuta elamispinda üüris) ja osa neis läks isegi(naeru koht ha-ha...)politseisse kaebama.

Tegelt läheb see külmategijate jutt juba tugevalt teemast välja. Parem võiks kollektsionäärid siia rohkem huvitavaid kollektsioonilisi padruneid üles panna. Võis siis ongi kümme erinevat padrunit Eesti mõistes juba kõva kollektsioon??? Ärgend nüüd jummala pärast solvuge, see pigem konksuga küsimus ja väljakutse, et ehk tuleb jälle midagi huvitavat siia üles.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

Aga tee ots lahti, näita mida on topelt ja teeme pakkumisi. Ise oleksin huvitatud 7,92x95 saksa tankitõrje püssi padrunist. Ilmselt lähiajal saan hülsi ja kuuli eraldi aga terve originaal oleks parem.
Üldse võiks siin tiba eputada olemas olevaga ja kellel midagi üle võiks välja pakkuda, siis jääksid sellised osta.ee-s tegutsevad petturid mängust väja. Endal ka päris mitmeid padruneid mida nõus vahetama ja on ka selliseid millel läbilastud sütik küljes ja püssirohi seest puudu aga välimuselt nagu päris padrun ja mõni selline suht vana ja vähem levinud.
Veel olen huvitatud pea kõigist NE padrunitest(mida jämedam seda uhkem) ja vanadest haruldustest.
naised saunas rääkisid
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas duv »

teadjamiis kirjutas:Aga tee ots lahti, näita mida on topelt ja teeme pakkumisi. Ise oleksin huvitatud 7,92x95 saksa tankitõrje püssi padrunist. Ilmselt lähiajal saan hülsi ja kuuli eraldi aga terve originaal oleks parem.
Üldse võiks siin tiba eputada olemas olevaga ja kellel midagi üle võiks välja pakkuda, siis jääksid sellised osta.ee-s tegutsevad petturid mängust väja. Endal ka päris mitmeid padruneid mida nõus vahetama ja on ka selliseid millel läbilastud sütik küljes ja püssirohi seest puudu aga välimuselt nagu päris padrun ja mõni selline suht vana ja vähem levinud.
Veel olen huvitatud pea kõigist NE padrunitest(mida jämedam seda uhkem) ja vanadest haruldustest.

Pean kahjuks teatama, et pole üldse kollektsionäär ja kõik siin minu poolt avaldatu on teadmistepõhine. Elu jooksul on küll palju käest läbi käinud, palju on nähtud loetud vanadest raamatutest. Huvi oli omal ajal, kui kõike veel vedeles määratleda ja uurida. Vahel sai vanade raudade seest plastiliini või vahaga lausa padrunipesa jäljend võetud, et padrunit määratleda. Sai ka lastud( vahel küll rohkem pauku tehtud) igatsugu omapärastest torudest, millest üks esimesi oli 4,2 liiniline Berdanka jahivariant(tähendab orig. kaliibris mitte 32 jne.). Nüüdseks olen 50-le lähenev oma tööga hõivatud mees ja õhkõrna piiri peal kulgeda(mis nende asjade seaduslikkuse ja ebaseaduslikkuse vahel kulgeb), ja igatsugu seaduste ja seadusemuudatustega kembelda ei viitsi. Võiks küll siia üles panna mõned vähemtuntud lastud kestad, aga kahjuks pole siiani sellega hakkama saanud, kuigi juhtnööre on palju jagatud, mille üle igati tänulik. Lisan veel juurde, et 7,92x95 padrunit kord elus käes hoidnud(siis ei jaganud veel millega tegu), aga üldiselt nad siin vast vähelevinud, sest II MS ajal neid enam ei kasutatud eriti(vist algul Poola armeel olid). Küll tassis Saksa armee siia (tõenäoliselt siseotstarbeks)igatsugu huvitavat varustust okupeeritud Euroopast, nii et välistada ei saa midagi.
Vasta