K: millega määrid saabast?

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
jyri

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas jyri »

Ei tea,kas ma täitsa võhik,aga oma Meindleid määrin metssea siserasvaga,lihtsalt nülgimise ajal võtan peoga kõhuõõnest ja määrin sisse.Koerad saapa peale jalga ei tõsta,aga iga kord nuusutavad hoolikalt.Paneelmaja korteris on naha kokkukuivamine probleemiks.Enne jalga panekut olen sunnitud leiges vees u.5 min.hoidma,siis lähevad sujuvalt.Mul need Meindlid kindlalt üle 6 aasta vanad ja minupoolt läbitud km arvestades on ennast kuhjaga ka ära tasunud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas aivar00 »

Täitsa loogiline- niiske saabas jätta kuiva õhu kätte kuivama-tõmbab kokku. Eks see ole ka üks põhjustest miks minu teada kingsepad soovitavad kohe peale jalast võtmist (kui jalats on veel niiske) määrida jalatsit määrdega- siis imbub määre paremini booridesse sisse ning ei lase kokku kuivada.
Antud nähtust ehk oskab mu poolt väidetavalt "fännatav" Jorr oma kingsepa kogemustega kommentaarida :lol: :lol: :lol:
Nn. ploomirasva(küll kodusea oma) kasutasin ka mina mingil ajal metsatööde "kirsade" määrimisel kuna ei soovinud tavalise musta kingakreemiga kaasnevaid "siniseid" sokke-jalgu, siis kui vene aja lõpul mingiks ajaks Merelõvi müügilt kadus.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Nikwaxi vee baasil vahaga märjast pärast kohe :!: määrida ja toasoojas kuivavad siis pole täheldand kokkutõmbamist.
Kui siis ära kuivand saapaga vette astud tõmbub vesi "hirmuga" saapast eemale. :D Ja kestab määre kolm, neli metsaskäiku(olenevalt tingimustest).
Kui määrid kuiva saabast on tulemus nullilähedane. Peale poolt päeva vesiseid olusid hakkab nahk märguma.
Vee baasil vahad ikka märjale saapale. Imbub korralikult sisse.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Pauli »

Teoretiseeriks kah natuke: tavaline saapaviks peaks naha poorid lihtsalt rasva täis mätsima, sellest ka veekindlus - kui auke pole, ei pääse ka vesi läbi. Aga Nikwax ja teised vedelad espetsellvahad tekitavad äkki miskise goretexilaadse efekti? Et poorid jäävad küll alles (sellest siis hingavus), aga kuna kogu naha pind (ka pooride pind) on vetthülgava kihiga kaetud, siis veetilgad eriti meelsasti pooridest läbi ei trügi. Sihuke mõte siis.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Samas kui saapa poorid kinni ehk kuiva saabast määrid siis ei toimi. Peseb kohe maha.
Kui määrid märga saabast, poorid lahti, siis toimib metsas mitu päeva ja märjaks ei lähe.
Määretel juhis kasutada niiskel nahal. :M
Hingavuse olen gore saabastel ammu kahtluse alla seadnud. Kui on ikka üle +10 sooja siis mina neid jalga ei topi ka igast imesuperhüpercoolingjahusegamegakalliste sokkidega ei sobi. Siis läheb tavaline igast gorete ja voodrita saabas ja (y) .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas tony »

Mul suvise gore saabastel pole häda midagi, jalg nende sees kuiv.Sai teisi isegi Tanzanias pluss 36-ga kanda.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Joosep Käba »

tony kirjutas:Mul suvise gore saabastel pole häda midagi, jalg nende sees kuiv.Sai teisi isegi Tanzanias pluss 36-ga kanda.


Gore + nahk peal või gore + mingi tekstiil peal?
Otsin saabast mis tiba vett(kastemärga rohtu) kannataks aga suviseks sokujahiks palav poleks.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas tony »

Joosep Käba kirjutas:
tony kirjutas:Mul suvise gore saabastel pole häda midagi, jalg nende sees kuiv.Sai teisi isegi Tanzanias pluss 36-ga kanda.


Gore + nahk peal või gore + mingi tekstiil peal?
Otsin saabast mis tiba vett(kastemärga rohtu) kannataks aga suviseks sokujahiks palav poleks.


Otsisin Meindli kodukalt neid saapaid aga kahjuks ei leidnud.Saapad ise on nahk+tekstiil.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas jorr »

Jah,Aivar ja Joosep on asja puhtalt välja toonud,et kuna just saabast määrida ja miks?Mossele ütleks nii,et vix mis paele määrid,on ikka hea küll,kuid vaata hinda ja kaua peal püsib,eriti kui võrrelda "Merelõviga".Praegu on igasuguseid niiskuskindlaks tegevaid arosooli saada.Et lähed vihmase ilmaga välja ja piserdad "võssiga"riided üle ja pole sul varju vajagi,ka jalatsile.Kuid hind on ka ilus ja kaitse kestab päeva,või aint nati rohkem,siis kaitsed end jälle ja see väike pudelike saab imeruttu tühjaks.Aga milles küsimus,ostad uue,kuigi mitte odav see lõbu pole?Kui määrid korralikut merelõviga,kuivatad korralikut,siis omal on kolm päeva kaitse vee vastu olemas,ning hind ei võta ka ohkama.
noorus on ilus aeg
K-Oliver
Postitusi: 36
Liitunud: E Dets 10, 2007 10:21 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas K-Oliver »

Tere,julgen ka soojalt Nikwaxi tooteid soovitada.Endal kestis üks pudel pea kaks aastat ja hind minumäletamist mööda 150 eeki pudel(ca 250 ml),kuid nagu eelmised härad mainisid on just tähtis määrimisõpetusest kinni pidada, ja siis enam saabas vett ei karda,
kuivi jalgu soovides,K-Oliver
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Sarvik »

mina määrin siiani saapaid duk na dojenija kreemiga (oli kunagi selline tsehhi veterinaarravim...mõeldud lehma udarate ja käsitsilüpsja käte kaitseks/raviks) :lol:

kui nüüd rääkida toimeainest saapamäärimise kontekstis siis eelnimet salvi määrde/täiteaine on lanoliin.
lanoliin on lambanaha rasu. seega vägagi hea määre ka pargitud nahale. tehniliselt saadakse lanoliin toorlambavilla pesuvee separeerimisel. lanoliini kasutatatakse laialdaselt parfümeeriatööstuses kallimate kreemide põhjana. puhast lanoliini võib tänagi osta apteegist. aga just apteegist :lol: kus viitsitakse teinekord ka ise mingi mõks kokku segada :lol: mitte tehaseravimite müügipunktist. :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

Meindl Sportwaxiga
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas pajero »

kiitsin siin JALAS firma saapaid. mõõdunud sügisel ostsin uued (samasugused) ja kevadel nad enam vett ei pidanud.erinevalt eelmistest olen neid määrinud mõned korrad mesilase vahaga.kas see võib olla põhjuseks et nahk praguline ja vett ei pea ?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas tony »

Mul lõid Chevalierid praguliseks.Pakun,et see oli radika töö.
taivox
Postitusi: 20
Liitunud: P Jaan 03, 2010 7:01 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas taivox »

.
Viimati muutis taivox, N Veebr 22, 2024 10:45 am, muudetud 1 kord kokku.
Vasta