sõiduk

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Joosep Käba »

Hoia hiluxil ka pedaali alla saad mootorist ka lahti. Kas see aga auto kvaliteedi kohta midagi näitab? Näitab miskit muud võibolla.......(ei ole hiluxi omanik). :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Nii ta on- lagunevad paraku kõik masinad. Eriti uuemad mudelid miskipärast. See, et Toyota ka laguneb tean ma ka ammu. Igiliikur nagu olematu :lol:
Enne kui aga hakata keksima- näe mina läksin siit ja sealt lõdvalt läbi, siis tuleks vast masinatele panna alla ühesugused rehvid ja rooli ka ühesuguste oskustega mehed :lol: :lol: :lol:
Olen näinud mitut meest, kes endale vinged "jeebid" hankinud- istuvad aga kinni väikses porilombis. Ja seda enamjaolt omast lollusest(isegi kooliraha pidanud päris palju maksma :oops: ). Keegi siin vist korra mainis- 2 -veolised jäävad kinni, 4- veolised sõidetakse kinni. Sellega olen ma 100% nõus.
Kaevamine aga nagu Jahe Niva teemas mainis :lol: on ainult kasuks :lol: . Kui ikka ise oled :L , siis vähemalt käed ei tohiks põlenud olla. Teinekord siis tuleb tipa-tapa käia :lol: ja õppida tuleb ikka enda vigadest- teised ju :L - muidu me ei oleks eestlased :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas kakuke »

Loen Jahe juttu ja ei saa aru, et mis tal seal toimub? Kohe kahju hakkab teisest. :D
Olen ka nivadega kokku puutunud, aga vaid korra olen pidanud laskma teist tõmmata, kuna lumi oli selline, et põhja peal kinni istudes oli ratastest maani 50cm. Jahe, siledad kummid on all või ei leia neid kahte väikest kangi seal käigukangi kõrvalt ülesse? :lol:
Kui ta edasi ei liikunud, siis tagurpidi välja alati.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas andrus »

Jahel vist isiklik vimm selle ameti NIVA vastu......kõik sõidavad juba uute autodega aga tema ei saa uut sest vana kestab veel.Ja nii ta seda muudkui lammutab ning kirub aga krt päris katki veel ei ole läinud.ON nii Jahe???? :lol: :lol: :lol:
jahismurf
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas jahe »

andrus kirjutas:Jahel vist isiklik vimm selle ameti NIVA vastu......kõik sõidavad juba uute autodega aga tema ei saa uut sest vana kestab veel.Ja nii ta seda muudkui lammutab ning kirub aga krt päris katki veel ei ole läinud.ON nii Jahe???? :lol: :lol: :lol:

Ei ole miskit vimma NIVA vastu,minu vajadusi jahiautona see lihtsalt ei rahulda,seda kolmel põhjusel
1.läbivus olematu(need kaks väikest kangi ei tee läbivust paremaks)
2.kütust võtab palju(15-16L 100-le)
3.laguneb hullusti(seda siis 2001.a väljalase 1,7L pritsega isend)
vist kuskil eespool mainisin ,et tegu on firma autogo õnneks,nii et ise ei pea remontima,
ühesõnaga igapäevaseks tööriistaks ei kõlba,kui paar korda nädalas mööda ilusat metsateed jahile sõita on NIVAST enam kui küll,lääne maasturiga ei sõida sellepärast,et hetkel on see minu jaoks lihtsalt liigne luksus igapäevaselt mööda metsi hoorata,uazikust pole vähemalt kahju,ilmselt lasen uazikul mootori ära vaheta,diisel vahele, tuleb ehk veidi ökom.
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas kakuke »

jahe kirjutas:(need kaks väikest kangi ei tee läbivust paremaks)

Kui tõesti miskit ei muutu nende näppimisel, siis vist oleks aeg lasta mehaanikul üle vaadata, et kas need ikka on vahekastiga ühendatud või on niisama seal ilu pärast? :D
Tõsi, ise kasutasin vana kerega ja 1,6l mootoriga isendeid. Kui all olid need siledad tehasekummid siis tõesti, oli ka savi peal tegu, aga kui alla sai pandud risti mustriga (vist valgevenelased) rehvid, oli minek hoopis teine.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas andrus »

Ei tea mida see Jahe selle Nivaga teeb aga seda ma võin väita küll ja näidata kah,et pole see Niva nii äpu midagi.Läbivus on Nival ikka suht koht hea.Ainuke mure on selle jõuga.Sellist asja nagu diisel masinaga teed,et lased rattad lihtsalt vaikselt oma soodu veerema nivaga teha ei ole võimalik.Ei suuda kohe kuidagi panna teda omas taktis vaikselt tiksuma ja edasi liikuma.Aeglusti peab olema kah sees kogu aeg, muidu lihtsalt lased maastikul siduri kärssama.Villisel juba niva ees suur eelis on kõrgus.Ja üldse ei maksaks neid kahte asja oma vahel võrrelda.

ps.äkki su mehhaanik võttis esisillalt tagant ära,et kütet kokku hoida,selle päras oled kogu aeg k.ses omadega. :lol: :lol:
jahismurf
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas jahe »

kakuke kirjutas:
jahe kirjutas:(need kaks väikest kangi ei tee läbivust paremaks)

Kui tõesti miskit ei muutu nende näppimisel, siis vist oleks aeg lasta mehaanikul üle vaadata, et kas need ikka on vahekastiga ühendatud või on niisama seal ilu pärast? :D
Tõsi, ise kasutasin vana kerega ja 1,6l mootoriga isendeid. Kui all olid need siledad tehasekummid siis tõesti, oli ka savi peal tegu, aga kui alla sai pandud risti mustriga (vist valgevenelased) rehvid, oli minek hoopis teine.

Need kaks väikest kangikest täidavad vägagi oma ülesannet :) rehvid on ei midagi erilist,aga suht normaalsed all.
Eks läbivus on suhteline mõiste,ühele piisab ,kui auto suudab esimesest poriloigust läbi minna,mina tahaks teisest ja kolmandast ka läbi sõita.
andrus kirjutas:
ps.äkki su mehhaanik võttis esisillalt tagant ära,et kütet kokku hoida,selle päras oled kogu aeg k.ses omadega. :lol: :lol:

Absurdseid asju ei ole mõtet oletada.
243win
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma ei ole oma nival keskmist kütusekulu üle 10-11l sajale saanud, 1,6 karburaator.
Asfalti pill ei näegi väga ja kui siis ka linna vahel.

4x4 foormis üks vana kunagi rääkis, et niva võttis 9 l sajale. Mees arvas palju. Tuunis teist vähe. Sai tulemuseks 16 l. Rohkem ei olevat näppi julgend. :lol: :lol:
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Jack »

Jahe, kui uazile diislit hakkad panema ja Sul mootorit jm vajalikku ei ole, siis täpse hinna juures ehk saan aidata:D
...kohe metsa...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Neid diisliga UAZ-e olen mõnda näinud. Neil kippusid käigukastid ja vahekastid "ekstreemsetes" oludes hakkama järgi andma- diislil väändemoment palju kobedam. Lisaks ümberehitusele kuluv raha (OK lukssepp on sul odav aga ARK tahab mõttetult palju raha saada). Mootor maksab kah midagi. Seetõttu mina sellist ümberehitust küll ette ei võtaks. Aga läbi II ja III lombi sõitmiseks tasub siis juba roomikmasin muretseda :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Pikkmets »

Ise sõitnud 7 aastat UAZiga millel IVECO 2,5d. Vahekast ja käigukast siiani terved. Ainuke probleem sillad ,mis hakkasid lagunema ,kui sai panna suuremad rattad.
kalatapja
Postitusi: 11
Liitunud: E Nov 10, 2008 7:22 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas kalatapja »

jahe kirjutas:Eks tänavune talv paneb kõik masinad tõsiselt proovile,kastikad on küll valge inimese jaoks tehtud ,aga veidi sügavamas lumes istuvad need totaalselt kinni,ühte hiluxit sai traktoriga päästa,mehel sai lihtsalt kaevamisest siiber :)uazik samas kohas jäi vaid hetkeks mõtlema :roll:,uazikul muidugi omad hädad mootor suht janune,nõrk pealegi,nii öelda pardamehaanik peab ka koguaeg juures olema,hea et äi töökoja juhataja on :),oma vana sõbra nivaga istusin paar päeva tagasi ühes olematus kohas kinni,lahendus oli lihtne,hoidsin parempoolset pedaali põhjas niikaua,kui mootor koos :twisted: nagu keegi kuskil eespool mainis peab lukssepp ka oma viletsa palga välja teenima :)
Hiluxist,kui tööriistast rääkides,siis ühel kolm aastat vanal isendil on vahetatud kenekas,mõlemad tagumised vedrupakid ja esisild,järeldused tehku igaüks ise.

mul siis MB GD-240-gelendawagen ja ühtegi halba sõna ei ütle ronib nagu loom ja janutab 8-9 L.sajale ja rehvid täitsa tavalised M+S
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas remington »

No selle teema võiks juba lõpetada ja asjahuvilised kolida üle maasturite foorumisse ja Andrusel ka sellekohane link ära näidatud.Tark saab aru, aga l..l jätkab ikka samas vaimus. EDU !!!
Vasta