Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas SUPS »

Aga mis siis saab kui on selline situatsioon......

Kunagi võeti relv KL registrisse isikliku relvana ja nüüd huvi jahimeheks saanuna sama relva jahipidamiseks kasutada. Relv sileraudne.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas tony »

Lähed kohalikku KL ja räägid seal oma mure ära.Seejärel saad sealt paberi mis lubab seda relva politseis arvele võtta.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas kaliiber »

Just tegelesin sellega ja asi käib sellises järjekorras:
1. Võtad politseist soetusloa
2. Lähed sellega kaitseliitu
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas SUPS »

Aga kui relv on minu nimel KL registris..........et siis nagu nii, et võtan politseist soetamisloa ja ostan enda käest relva või.. :wink: ..et seda sinna registrisse jahirelvaks saada.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas kaliiber »

Kui saad kaitseliidust võõrandamise loa, siis lähed mõnda relvapoodi ja seal kantakse see relv sinu politsei soetamisloale. Nagu oleks poest ostnud selle relva.

Iseenesest täiesti mõistusevastane bürokraatia.

Sul on eesti riigi poolt aktsepteeritud relvaluba relvale millega jahimehed jahti peavad. Oled ka jahimees kõikide vajalike tunnistustega. Sa tohid selle relvaga käia lasketiirus ja vajadusel teostada enesekaitset, sellega on kõik täpselt samamoodi nagu see relv sul politsei loal oleks. Aga jahti sa selle relvaga ometi minna ei tohi.
Selleks et seda tohiksid on sul vaja maksta 400kr riigilõivu + veel 100kr relvapoodi ja lisaks muidugi kulutada aega ja närve bürokraatiamasinale.
Kas sa pead selle protsessi käigus kuidagi tõestama riigile midagi, mida ta sinu ja sinu relva kohta enne ei teadnud ja millest mitteteadlik olemine oleks põhjuseks miks mitte lubada sul selle relvaga jahile minna (samas lasketiir ja enesekaitse oleksid ok)? Vastus on EI.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas aivar00 »

Bürokraatia masin tahab kah tegevust :lol:
Sellest ma ainult aru ei saa miks relvapoest veel vaja läbi minna. Mul hiljuti naabrimees müüs sõbrast jahimehele oma törtsu maha. Asi vormistati politseis kohapeal ära- ühel soetamisluba ja teisel võõrandamise luba. Eks ma täpsustan asja üle. Muidugi Eesti on ju niivõrd suur riik, et Põhja- ja Lõunaosariikides tõlgendatakse paljusid seadusi erinevalt :twisted:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas Joosep Käba »

OT.
Mind häirib tõsiselt Politsei "haldussuutmatus"ˇ :D kui sellist väljandit lubate.
Relv on elukoha/jahikoha järgi kirjas ja krt 50 km eemal teises maakohas sa asja ajada ei saa. Riigikest 300 km servast teise ja asju ajades peadki sõitma servast servani.
Töötades terve elu erasektoris ei suuda minu aju vahel tõesti kinni võtta kuidas ei saa asja normaalselt ajada ehk ajada nii kui inimesele on mugavam. On ju struktuur, mille kulud ise kinni maksame, loodud inimeste teenindamiseks. Või olen ma millestki jälle valesti aru saanud? :shock:
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas SUPS »

Et siis ongi ikka nii ,et ma peaksin ikkagi nagu enda käest selle relva ostma..... :VS ...eriti normaalne ju. Aga noh mis teha EESTI ju ....bürokraatia....paber tahab ju ka surra :)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
On ju struktuur, mille kulud ise kinni maksame, loodud inimeste teenindamiseks. Või olen ma millestki jälle valesti aru saanud? :shock:

Täiesti nõus. Kahjuks aga on politsei nn. riigi käepikendus seaduste toimimise kontrollimiseks. Seadusi aga koostavad teadupärast ministeeriumide "tarkpead" ning kehtima hakkavad nad peale poliitikute "kokkulepet" Riigikogus. Seepärast küsiksin mina sedasi- miks nn. erasektor maksab austatud Riigikogu liikmetele kinni nende kõikvõimalikud kulud kehvade seaduste vastuvõtmisel.
ikka lõbusalt
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas kaliiber »

Sai just lõpetatud kaitseliidust politseisse relva ümbertõstmise protsess.

Hakkasin jonnima selle peale, et mind poodi taheti saata (põhjenduseks toodi see, et nii on see alati käinud), kus oleksin pidanud poele vormistamise eest 100kr maksma + mõttetu edasi-tagasi jooksmine.

Vaidlesin nendega vähemalt pool tundi, mille kestel kumbki pool tegi arvukalt telefonikõnesid seadusi hästi tundavatele inimestele, aga lõpuks väljusin võitjana.
Siit ka soovitus kõigile kel sarnane protsess tulevikus ees seisab - unustage poes vormistamine ära, seda saab ka politseis teha. 100kr on ka raha, eriti masuajal :!:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas aivar00 »

Just oli mahti vestelda ka "oma" relvainspektoriga- tolle jutt oli nagu juba enne mainisin. See kehtib ka endale teise relva ostmise kohta nn. sõbralt. Esmalt ostja taotleb endale politseist soetusloa (kuna see protsess nõuab veid aega). Kui soetusluba olemas, siis läheb ostja koos müüjaga otse relvainspektori juurde, kes vormistab müüjale võõrandamise paberi ja kohe ka ostja soetusloa. Seega ei ole mingit jama sellega. Et osad vennikesed antud ametis olles (nemad ei ole muideks juba aastaid enam politseiametnikud) on ise veidi :L -sinna ei ole kahjuks midagi parata. Arenguruumi arvan jaguvat meile kõigile :lol: :lol: :lol: sureme aga ikka lollina :wink:
Viimati muutis aivar00, K Apr 07, 2010 2:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks see luba ongi ju vist soetusluba ,mitte ostuluba.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas kakuke »

Aga see võõrandamisluba kaitseliidu registri relvale tuli ka politseist või siis kaitseliidust?
Kaua see protsess kokku aega muidu võtab (politseis hirmutati poole aastaga :P)?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas tony »

Eile käisin Kaitseliidu staabis ja tänaseks võõrandamise luba olemas. Kui teine pool nüüd politseist soetamisloa kätte saab, siis lähme politseisse vormistama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relv Kaitseliidu registrist ..politseisse jahirelvana kirja

Postitus Postitas kakuke »

Tony, kas oled kursis, kuidas sellel teisel poolel läinud on arvele võtmisega. Ise ootan märtsist kuni siiamaani, et kaitseliit saadaks politseile registriandmed, et viimane saaks arvele võtta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta