Kobras 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

Käisin ka ja jõudsin suht hilja, mingi pool seitse, siis elu käis korralikult. Kui eemalt paistis, et kõik jää all, siis kohale jõudes selgus,et päris palju lahtist vett tegelikult. Ühe suure looma pistsin kotti ja teisel oli kuhjaga õnne.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kaidojaht »

Mingi haigus vanal kopral. Eile kell 17.00 lastud.http://www.hot.ee/kaidojaht//kobras%20002.jpg
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jagwelt »

Tundub et seda on juba varem lastud :M
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kaidojaht »

Veel üks pilt samast koprast. Läheb koertele söödaks.http://www.hot.ee/kaidojaht//kobras%20001.jpg
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kaidojaht »

Moodustis tundub olema selline inimese käsna sarnane, aga väga suur.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kas Sa lahti lõikasid, võib olla on haavel või koguni mõni tropp tabanud, kui mõnda liigikaaslast siledast kõrvalt lastud on.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas s!!m »

Võimalik, et mingi kasvaja. Koertel on ka vahest olnud. Kui julged näppida siis lõika lahti jah, vaata mis leiad :M
Igatahes!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas duma »

sai jälle passimas käidud. Öösel poole 12 ajal oli väljas vähemalt 6 looma, 2 neist ujus mööda ka aga kõhklesin kas vette lasta ja nii nad minekut tegidki. Täna sis ilus ilm sai 4-st kohale mindud ja poole 5 aeg tuli 1 selja tagant välja ca 10 m pealt ja kui pilku pöörasin lõi sabaga lupsu ja läinud oligi. 10 minuti pärast nägin kohe enda ees kalda all kobras lõi sabaga jällegi ja minekut. siis ca 16:45 aeg ujus üks kobras ca 100m peal natuke ringi a jäin ootama, et lähemale tuleks ja nii ta võtmata täna jäigi. Kuna vihm tuli selga tuleb oodata vihma lõppu ja kui ilm kannatab (pilves teine) võib minna öösi vaatama.
duo on parem
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Kristjannn »

Kas keegi oskab mingit infot anda sellekohta,kelle käest saaks jahiloa koprajahi jaoks.Piirkond oleks valgejõe kaldad Tapa linnast kuni Beterburi tee Valgejõe sillani.Kalal käies olen tähele pannud ,et kopraid seal ikke päris palju.Tänud kõigile kes viitsivad mingit inffi anda.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas andrus »

See ala kuulub vist mitmele seltsile.Valgejõgi on vist veel lausa piiriks.
Mingi osa on Vohnja ja mingi osa Nahe piirkonna käes.Ja vist on veel mingid tegelased mängus.
Täpselt ei teagi.Ja ilmselt ei peagi teadma.
jahismurf
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas valdo »

Kristjannn kirjutas:Kas keegi oskab mingit infot anda sellekohta,kelle käest saaks jahiloa koprajahi jaoks.Piirkond oleks valgejõe kaldad Tapa linnast kuni Beterburi tee Valgejõe sillani.Kalal käies olen tähele pannud ,et kopraid seal ikke päris palju.Tänud kõigile kes viitsivad mingit inffi anda.

Paljud seltsid/klubid niisama luba ei anna kui endal piisavalt tegusaid liikmeid. Väikeuluki loa väljastamise eeldus on paljudes kohtades selle seltsi liikmeks olemine. Kui sul seal mõni sõber ees on, siis on ka luba ehk kergem saada. Väikeulukiloa hankimise kohta oli siin just teises teemas ka juttu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas honkomees »

Paljud seltsid/klubid niisama luba ei anna kui endal piisavalt tegusaid liikmeid. Väikeuluki loa väljastamise eeldus on paljudes kohtades selle seltsi liikmeks olemine
Kuna endine Tapa abivallavanem mul vana sõber, siis on ta lausa kutsunud appi, kuna kohalikud jahimehed selle probleemiga ei suuda hakkama saada, seal ujutavad tegelased lausa matkaraja üle jms
Nii et tõenäoliselt on loa hankimine suht lihtne, kohalikud ei hakka pirtsutama.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Kristjannn »

Ei tea kas läbi RMK saaks sinna piirkonda loa :M
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Feen »

Ei saa, kidlasti ei saa (kui see just RMK jahimajandi oma pole, mida ta ka minu teada pole).

Endal on läinud suht nii ja naa, paar korda jahile jõudnud, 1 kobras lastud (vaja oli minna kohale, võtta püss, vajutada, tõmmata padrun ikka raua ka ning siis uuesti vajutada. Kobrast ei häirinud miski. Väga suur polnud, a nii 18-20 kg kogumass.

Loom liigub aga endiselt vana mure, kus ikka jahti peetud (kus ei oleks), siis seal on nad päris ettevaatlikud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas alokauber »

Tere, koprakütid! Üks lihtne küsimus teile. Meil siin saaremaal, meie jahimaadel elab, või elavad kobras. Täna isegi nägin teda lõi 5 meetri peal sabaga vastu vett. Homme on plaanis passima minna. Tahtsin teada, et kui ma teda näen ujumas kas siis tasub teda vette kah lasta või. Kas vindiga või kartetšidega. Kuhu ma sihtima peaks. Ei tahaks koljut rikkuda, võibolla meie maade ainuke kobras. Ma usun et see on üsna pirakas kah kuna on siin juba mitu mitu aastat vaikselt tegutsenud. Nüüd on eriti agaraks läinud, puid on murdu kummuli närinud. Kas on mõtekas teda vette üldse lasta, kui tahan kindlalt trofeed saada? Ja kas kopral on hea nägemismeel ja haistmisega kuidas on? Endal kogemused puuduvad selles vallas.
Trophy Hunter
Vasta