Hatsan õhkrelvad

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
snaip
Postitusi: 2
Liitunud: N Okt 30, 2008 12:00 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas snaip »

Oman ise kah Hatsan mod.125
laskemoonana kasutan h&n Silver point ja JSB exact.
Täpsuse üle ka kurta ei saa.
jusskan
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 23, 2009 12:19 am

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas jusskan »

tahtsin osta baikal 512M, kuid sattusin ühes poes samuse hatsani otsa. täitsa imelik lugu - korraliku moega püssid, igati konkurentsivõimelised hinnad... vaja interneeduses uurida, millega tegu.

üldiselt tundub, et peaks olema sama relv mis daisy/winchester 1000. interneeduses kurdetakse justkui ühest suust viletsate päästikusüsteemide üle, eestis pole aga neist mudelitest üldse suurt midagi lugeda. üks erand siiski on - kod. satakas paistab oma daisy powerline 1000 püssiga (mis kõigi arvestuste järgi peaks olema täpselt seesama hatsan daisy embleemiga) väga rahul olevat ja ei jõua seda ära kiita. ;)

arvestades, et hinnaklassis umbes 1600-1900 on siin neid päris mitmeid saadaval, on tagasisidet arusaamatult vähe. mod.55 näiteks letis hinnaga 1890.- ja igati kena väljanägemisega ja tugeva moega püss. viljandis hatsane müüv BalticHunter on väidetavalt neid üsna palju müünud ja pole mingeid probleeme täheldanud.

***

kas keegi on aru saanud, mis vahe neil hatsan mudelitel õieti on? 55-90 kõik 305m/s klassis ja justkui samade näitajatega. kas tõesti ainult kabad ja kirbu katterõngas ongi kogu vahe?


niisiis, kui keegi midagi oskab kosta, siis palun ärgu hoidku ennast tagasi.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Delta »

Kuuldavasti teeb Hatsan alltöövõttu ka Webleyle, nii et pole imestada, et nii mõnegi "nime" taga on peidus tegelikult türklane...

Ise arvan, et tegemist on mõnes mõttes õnnemänguga. Kui veab, saad normaalse eksemplari. Kui ei vea, siis kirud, et koonerdasid ja mõnda kindlama kvaliteediga toodet ei ostnud.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
jusskan
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 23, 2009 12:19 am

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas jusskan »

no seda kindlasti. eks võib ju hiinakagagi vedada;) eelkõige aga huvitaks see päästikuvärk - kas on siis tapvalt raske? pidavat saama paremaks modida, aga siis pidavat vist mõnel jälle ise plahvatama kippuma või mis **** see häda seal oligi.. paraku ei saa unustada, et kõigi selliste netis kurdetavate hädade puhul võib tegu olla käparditest ameeriklaste ebakompetentse lähenemise viljaga..

kas ei ole siis siin kedagi, kes oleks ise meil saadavaid mudeleid katsetanud? see on muidugi hea märk, arvestades, et neid peaks ometi olema siin üsna palju müüdud. tavaliselt on halbade ostude korral kohe kõik mehed foorumites kirumas ja abi otsimas, sellal kui töötavate lahenduste otsa sattunud poisid rahulikult omaette nohisevad - ei ole ju tungivat põhjust tolmu üles keerutada.

:D

muide, huvitav tähelepanek - viljandi BalticHunteri poes oli neli hatsani mudelit, siin veebis aga kolm. ja kattub neist vist ainult mod.135. viljandis on lisaks sellele letil veel mudelid 55 ja 70 ning mingi üle 4K allatõmmatava hoovaga, ehk siis kolm mudelit, mida veebis pole. see on lihtsalt tähelepanek - palun siit mitte kriitikanoolt otsida. ;)


p.s: aga kel on määnsetki sellist või muud õhupüssi mittevägakallilt müüa - vaadake mu ostukuulutust.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Eraser »

Endal Hatsani mod 90 olemas. BH-st soetatud. Peal on sama 3-7x20 mis kaasas oli. Päästik vaid ühe kruviga reguleeritav ja seda ikka väga kergeks, algul on ta tõesti raske aga saad endale meelepäraseks muuta. Mina olen igatahes rahul, kogemus õhüpüssidega on väike kuid ca 1 kroonise mündi suurusesse alasse lasne tolle püssiga ilusti ära, muidugi kui kasutada RWS toodangust normaalsemaid kallimaid kuule. Kaasa olid ka mingid Pelicanod, pehmed ja hajusid nagu tahtsid, RWS on siiani korras. Ka jõudu jagub ja niipalju kui minul teda tarvis on ajab ta oma asja vägagi ilusti ära. :)
jusskan
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 23, 2009 12:19 am

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas jusskan »

hm, vägisi jääb mulje, et paremat püssi polegi! sihukest asja pole mitte enne näinudki, et kohe mitte keegi asja üle ei kurda.

samune 4.5mm murtavate mudelite vaheline erinevus või mitte-erinevus intrigeerib jätkuvalt. vanadest foorumitest näib, et on erinevused, aga uuematest tundub, et kõiksugu uuendused on mingitel mudelitel lihtsalt enne teisi eri paigus letile jõudnud ja tekitanud mulje, et mudelid on erinevad... tont seda teab.

no-vat-siis-sedapsi-jah - kui keegi ühtegi vastuargumenti esitada ei oska, tuleb vist türk poest ära tuua ja samuseid (vastuargumente) ise tootma hakata.

??
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Eraser »

No kindlasti on ka vastuargumente aga minu puhul mängis rolli just hind. Tahtsin Gamot aga too maksis 4000, niisiis võtsin Hatsani, mulle piisab, ei prahmi iga päev karpide viisi.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Delta »

Toksisin siis ühe foorumi otsingusse märksõna "hatsan". Saadud vastustes toodi välja järgmised miinused:
- kehv viimistlus;
- kehvad vedrud, kipuvad väsima kiiresti;
- kehv raua töötlus ("vintsooned"/ "kroon");
- kehv plastik kabamaterjaline (praguneb, mõned soovitavad lihtsalt "vahtu" täis lasta)
- kehv päästikumehhanism, ühelt poolt raske, teiselt poolt võib juhtuda, et laetud relv läheb ise lahti...

Üks veel kommenteeris, et seda kõike annab parandada (~tuunida), aga arvestama peab aja ja rahakuluga. Sekka jagus ka mõne rahuloleva omaniku avaldusi. Rohkem ei viitsinud otsida... :roll:

Eks kõikse parem on ikka ise järgi proovida. Kui õhuka kiiks küljes, siis ei jää see sul viimaseks ostuks selles vallas nagunii. :wink:

Maha saab ka alati müüa, kui ei meeldi.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Eraser »

Viimistlus: Mod90 ei saa küll kehvast just rääkida, paljuski muidugi inidividuaalne aga mulel istub väga hästi ja välimuselt on kah relv ilus.
Vedrud: Minul on ta küll vaid ~4000 läbi lasknud aga mingit väsimuse märki veel ei ilmuta.
Raud: Ei ole mingi soonte spets aga raud jookseb hästi ja selle optika kohta minuarust ei saagi palju paremat tahta.
Kaba: On ta minul saanud kõike kuumast külmani, sekka ka vett jpm kuid samahästi võite iga plastiku kohta öelda et praguneb :D:D
Ja päästiku kallal vingumisest ei saa ma kah kuidagi aru, kui on raske tee paar tiiru kruviga jaon paras, iseenenest pole veel relv kordagi tuld avanud, selleks on tal ka kaitseriiv. Kuigi on ka kaitseriiv maas kukkunud pole lasku järgnenud.

Äki mulle lihtsalt tore "isend" sattunud.
jusskan
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 23, 2009 12:19 am

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas jusskan »

paistab, et hatsani info vähesuse põhjuseks ongi see, et tegemist on suht probleemivaba riistapuuga. sestap pole ka allakirjutanu pärast püssi ostmist foorumit külastanud.

interneeduses kõnelevad hatsanist tihti mõned vägagi vanad teemad, väitetavalt on aga viimastel aastatel palju muudatusi ja uuendusi tehtud.

*jupp maad alla 2K maksnud mod.55 on igatahes lausa üllatavalt kena puitkabaga. ei kujuta ette, et sellel ka vastupidavusprobleeme võiks tekkida. kaba on veidral kombel palju-palju ilusam, kui antud mudelil netis ja reklaammaterjalidel enamasti näidatud. isegi karbi peal ja kaasasolevas raamatus on lahjema viimistlusega kaba. mingi viimatine mudeliuuendus jälle?
*raual ei näi midagi viga olevat, laseb igati stabiilselt. optikat küll veel pole, sestap millimeetritest me siinkohal ei kõnele, kuid kuhugi ära need plönnid küll ei kao.
*päästikugagi paistab olevat midagi ette võetud, kuna minu oma ei ole sugugi raske ning ma pole teda veel reguleerimagi hakanud.

*anti-beartrap ja kaitseriiv on omal kohal. automaatse viimasega harjub kiiresti ära.

tõsi on, et plastikdetaile on päästemehhanismuses üsnagi mitmeid. kas need ka purunejad on, pole teada. kõik jupid pidavat eestis igatahes saadaval olema.

kokkuvõtteks olgu öeldud, et kui sellele püssile oleks peale kirjutatud mingi kraadi võrra kangem nimi ja hinnasildile 4K, ei oskaks samuti millegi üle otseselt kurta.

terv, juss
Arks
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 04, 2010 8:16 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Arks »

Tere, kas keegi teab kust saaks Hatsanile varuosi, kuna tihend on läbi ja oleks uut vaja. Olen otsinud internetist aga ei midagi. Tänud.
Kasutaja avatar
blas
Postitusi: 40
Liitunud: N Aug 07, 2008 9:14 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas blas »

Nö custom jubinatest olen tihendid (mansetid) ja vedrud siit tellinud:
http://www.airrifleheadquarters.com/pag ... 251485.htm
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Hatsan õhkrelvad

Postitus Postitas Delta »

Arks kirjutas:Tere, kas keegi teab kust saaks Hatsanile varuosi, kuna tihend on läbi ja oleks uut vaja. Olen otsinud internetist aga ei midagi. Tänud.

Küsi Hatsani edasimüüjatelt. Kes maaletooja on, seda ma ei tea.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta