Benelli argo ümberlaadime?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas hallivatimees »

Probleem järgmine: Kui täismantel vene moonaga lasta ei lae uut padrunit sisse. Sako poolmantlit laeb ilusti.
Äkki keegi oskab aidata?
Benelli argo 308 poolautomaat
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas aivar00 »

Kasuta Sako moona :lol:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sako 8 g randita täismantel?
Mul jookseb väga hästi.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas kirp »

Mitu probleemi võib olla: neist üks, et kassetist, ei saa sobivalt kätte; teine, et ei löö lukku küllaldaselt tagasi (Argo ju küllalt eriline laadimissüsteem); mingi võimalus ka, et ei lähe padrunipessa hästi sisse (Argol on poolautomaadi kohta küllalt kitsas pesa).

Soovitav oleks mõne asjaliku relvameistriga koos tiiru minna (kodus ta lakke paugutades viga ei testi). Ja proovimiseks võiks võtta ka erinevaid vene padruneid (nt. poolmantlit), et kas sama probleem. Kui tutvusringkonnas sama püssiga teisi mehi, siis võiks proovida ka nende püsse (mingi võimalus on, et ARGO on sätitud teisiti kui muidu. See on vaid minu arvamus, sest püssi dokumentatsioonis pole juttugi võimalusele ümber seadistada).

Ülalpakutud vigadest on tegelikult kuidagi lahendatav kasseti probleem. Teadja relvameister oskab painutada väheke neid padrunit kinni hoidvaid ääri. Teiste vigadega ei ole midagi teha - padrunit ju kitsamaks ei tee ja tugevamaks ei lae. Seega mõtle, kas asjatamine tasub ära ja kas pole lihtsam talitada varasemate õpetussõnade järgi - kasuta padruneid, mis töötavad.
poisike
Postitusi: 31
Liitunud: T Juul 21, 2009 6:38 pm

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas poisike »

tere! ostsin omale sama relva paar aastat tagasi ja siis oli sama probleem! sai katsetatud erinevaid moonasi ja käidud relvameistri juures! asi on lihtsalt selles et benelli tahab saada natukene tugevamat laengut(see ei tähenda et maksimumi ,,see on natukene kõvemat laengut või raskemat kuuli)! 8) kui relva ostsin siis määriti ka poes kaasa barnauli eri moona ja pool mantel mis oli 11g laadis aga täismantel (kaalu ei mäleta)vahest laadis vahest mitte! :cry: jahil olen kasutanud norma või sako 9.7super hammer head moona ja täismantlit ja pole ühtegi probleemi olnud(koos tiiruga tehtud 200 300 pauku)! (y) kas sellel relval millel on probleeme ümber laadimisega on originaal optika jalad või relvameistri tehtud!??
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas TiitR »

poisike kirjutas:tere! ostsin omale sama relva paar aastat tagasi ja siis oli sama probleem! sai katsetatud erinevaid moonasi ja käidud relvameistri juures! asi on lihtsalt selles et benelli tahab saada natukene tugevamat laengut(see ei tähenda et maksimumi ,,see on natukene kõvemat laengut või raskemat kuuli)! 8) kui relva ostsin siis määriti ka poes kaasa barnauli eri moona ja pool mantel mis oli 11g laadis aga täismantel (kaalu ei mäleta)vahest laadis vahest mitte! :cry: jahil olen kasutanud norma või sako 9.7super hammer head moona ja täismantlit ja pole ühtegi probleemi olnud(koos tiiruga tehtud 200 300 pauku)! (y) kas sellel relval millel on probleeme ümber laadimisega on originaal optika jalad või relvameistri tehtud!??

Kuidas see viimane lause sellesse segatud on? Nii minul, kui ka mu sõbral on Benelli Argo`d. Minul siis orig. jalgadega optika peal, sõbral jälle mingi muu variant ja mõlemal laeb end ilusasti ringi. Tõsi, Vene moona pole sisse toppinud :M
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas hallivatimees »

TiitR kirjutas:
poisike kirjutas:tere! ostsin omale sama relva paar aastat tagasi ja siis oli sama probleem! sai katsetatud erinevaid moonasi ja käidud relvameistri juures! asi on lihtsalt selles et benelli tahab saada natukene tugevamat laengut(see ei tähenda et maksimumi ,,see on natukene kõvemat laengut või raskemat kuuli)! 8) kui relva ostsin siis määriti ka poes kaasa barnauli eri moona ja pool mantel mis oli 11g laadis aga täismantel (kaalu ei mäleta)vahest laadis vahest mitte! :cry: jahil olen kasutanud norma või sako 9.7super hammer head moona ja täismantlit ja pole ühtegi probleemi olnud(koos tiiruga tehtud 200 300 pauku)! (y) kas sellel relval millel on probleeme ümber laadimisega on originaal optika jalad või relvameistri tehtud!??

Kuidas see viimane lause sellesse segatud on? Nii minul, kui ka mu sõbral on Benelli Argo`d. Minul siis orig. jalgadega optika peal, sõbral jälle mingi muu variant ja mõlemal laeb end ilusasti ringi. Tõsi, Vene moona pole sisse toppinud :M


Kõik on tehase värk. Eks tulebki siis sako täismantliga lasta, sest ega see moona hind tegelikult nii kallis polegi kui selline püss juba soetatud.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas -Ivar- »

Olen tiirudes näinud kui mehed vene moonaga lasevad ja hirmus tulelont käib rauast välja pärast raud nagu rohkem tahmanud kui näiteks sako moonaga. Kas seda gaasisüsteemi väga ära ei tahma see vene moon .(Puhastamist rohkem ?)
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas Olavi Kool »

Benelli ARGO ongi puhtalt jahirelv, tiiru sellega eriti asja pole kuna hakkab peale 4-5 pauku tabavus hirmsasti hajuma. See ARGOle tehases külge ehitatud viga ja parandada ei anna seal eriti midagi. Minu tutvusringkonnas päris palju nimetatud püsse ja kõigil sama probleem, et esimesed paugud tihedalt märgis ja siis hakkab hajuma, mida kuumemaks püss läheb, seda rohkem hajub. Jama selles, et ARGO raud on lukukoja tagant selle paksu koha pealt tsentrist välja treitud ning alumine pool on tunduvalt paksem kui ülemine ja salvestab sooja erinevalt ning paneb püssi loopima. Optika sättimisel tuleb ka seda jälgida, et kolme esimese pauguga asi aetud saaks ja kui ei siis oodata kuni jahtub ja edasi toimetada.
naised saunas rääkisid
poisike
Postitusi: 31
Liitunud: T Juul 21, 2009 6:38 pm

Re: Benelli argo ümberlaadime?

Postitus Postitas poisike »

nende optika jalgade küsimus tuli sellest et enda relvale lasin teha jalad relvameistril ja esimene jalg jäi täpselt kesta välja viske ava juurde ja kui kest välja lendas siis mõni (mitte kõik) kest põrkas vastu jalga ja kukkus pessa tagasi(jalad on tehtud suhteliselt laiad võrreldes originaalidega),ja alguses ei saanud aru milles probleem, kuna siis kui käega padruni peast välja tõmbad siis ei lähe ükski vastu jalga!! ja tiirus ühe kaupa ka ei tekkind nagu probleeme aga metsas jäi paar looma selle pärast laskmata et peale teist pauku jäi nö kest sisse!
vabandan segaduse pärast :oops: :(
Vasta