Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Eik »

Siit ja sealt olen kuulnud sellist juttu, et keskkonnainspektorid võtavad teie poolautomaatse jahirelva, katsuvad selle salve padruneid mahutada, kui mahub üle 2 padruni siis teevad pildi ja teile protokolli.
Minu küsimus on selline, et millise seaduse alusel on neil üldse õigust minult relv võtta ja mingisugust ekspertiisile sarnast kontrolli toimetada ? On neil selleks volitusi ja pädevust ? Minu arust ei tohi ma relva ja padruneid mitte kellelegi loovutada !?
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas kaliiber »

Keskkonnajärelvalve seaduse § 16, punkt 3 on vist ainuke koht, mis hea ettekujutuse korral antud teema kohta käib. Siin see on.

Keskkonnakaitseinspektori õigused ja kohustused

Keskkonnakaitseinspektor oma pädevuse piires:

3) võtab keskkonnakaitsealastest nõuetest kinnipidamise kontrollimisel kontrollproove ja teeb mõõtmisi ning nõuab keskkonna kaitsega seotud või loodussaaduste kasutamise, vedamise ja säilitamisega või loodussaadustega tehtavate tehingutega seotud dokumentide esitamist.
jyri

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas jyri »

Üliaktiivseid tegelasi igal pool,isegi siin foorumis.Kuna rahval kasutada mitte keelatud relva MC 21-12,kus salve mahub 4 padrunit,siis selline relv keelatud pole.On keelatud asetada salve enam kui 2 padrunit(kontrolli hetkeks).Inspektor võib protokolli teha ja ongi tehtud,kui kuuleb järjest rohkem kui 3 pauku ühest kohast,eriti hanejahil.Osale poolautomaatidest saab padruneid juurde pista aeglase seeria sees,seega saab ka inspektorile vastu vaielda.Aga käige linnujahil grupiga,siis ei saa keegi tõestada,et kas lasti ühest püssist järjest 4 pauku või hoopis 2 dupleed samaaegselt :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Jyril lihtne elu.
Loe jahiseadust natu. Said omamoodi aru asjast? Miks ma küll ei imesta.

Paragraaf 39. Jahipidamisvahendid
(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
1)........
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Eik »

Joosep Käba kirjutas:Jyril lihtne elu.
Loe jahiseadust natu. Said omamoodi aru asjast? Miks ma küll ei imesta.

Paragraaf 39. Jahipidamisvahendid
(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
1)........
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;


See on selge, aga mis alusel ja kellel on seda õigus kontrollida ? Relva ja laskemoona kõrvalisele isikule anda ei või.
Kuidas see siis välja näeks, inspektor võtab sult püssi ja hakkab sinna padruneid toppima, et siis pilti teha......!? Väga nagu relvaseadusega vastuolus.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Mart »

Jälle selline "las kohtuveskid jahvatavad" olukord. Oletame, et annan talle salve. No padruneid ma loomulikult ei anna, aga seadusesilmal on näiteks klikpadrunid taskus. Noh teeb pilti, et mahub rohkem kui kaks. Nüüd kaeban loomulikult asja kohtusse. Kas need klikpadrunid olid ikka taadeldud mõõteriistad? :) Juriidiliselt korrektne oleks vist mind relvaga politseisse kutsuda, seal siis mingi aktiga relv ekspertiisi võtta ja siis mingi ekspertiisi akt koostada. Aa huvitav oleks muidugi veel teada, et kas inspektor koos politseinikuga reidil olles võib mu relva nö konfiskeerida tuueks aluseks kahtluse, et pean jahti keelatud jahipidamisvahendiga ( no viimati mahub rohkem kui kaks padrunit salve, jumal seda teab :) )
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas ceemic »

OT: kas seaduse järgi peab siis iga poolautomaadi omanik oma jahirelvale muretsema kohandatud salve? Kes see neid 2-padruni-salvesid üldse igale relvale teeb? Oma-algatuslikult ju ometi relvaomanik füüsiliselt salve ümber ehitama ei tohi hakata?
A. Le Coq Confidential
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas kaliiber »

Olen paraku oma silmaga näinud kui KKI lähenedes relvaomanik oma-algatuslikult füüsiliselt salve seadustele vastavaks ümber ehitas. Võttis aega alla minuti :wink:
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

kaliiber kirjutas:Olen paraku oma silmaga näinud kui KKI lähenedes relvaomanik oma-algatuslikult füüsiliselt salve seadustele vastavaks ümber ehitas. Võttis aega alla minuti :wink:

Sileraudsete poolautomaatidega on see vist keerulisem. :D
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Eik »

Andrus Michelis kirjutas:
kaliiber kirjutas:Olen paraku oma silmaga näinud kui KKI lähenedes relvaomanik oma-algatuslikult füüsiliselt salve seadustele vastavaks ümber ehitas. Võttis aega alla minuti :wink:

Sileraudsete poolautomaatidega on see vist keerulisem. :D


Veel lihtsam, pulk sisse ja korras, 30 sekundit. :D
Aga küsimus jääb.
jyri

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas jyri »

Nimelt pulk sisse,aint vähem kui 30 sekiga.Ja probleem(küsimus) kadunud,sest salve enam ei mahu rohkem kui 2 padrunit.Kuna Seaduses/eeskirjades puudub konkreetne selgitus salve mahu piiramise nõuetele(jälle jõuame minu poolt kordi kirjutatud lugemisoskuste ja loetud asjast arusaamise korelatsiooni juurde).Nagu ka auto piirkiirus-antud ette 90 km/h,auto ise suudab palju rohkem aga selle eest ju kedagit ei trahvita.Kui ei ületa.Eestis on minuteada ainult 1 kord kodanikke trahvitud,itaallasi,sest vennike ei pannud inspektori lähenedes pulka salve,inspektor kontrollis,palju mahub salve ja oligi karistus käes.
Miks küll minagi ei imesta,et psühholoog joosep käba ei imesta,kui midagist teise nurga all vaadata suudetakse?Aga eks mõnesse kategooriasee kuuluja saab ka kirikus nuhelda :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kuule kodanik ära kirjuta mu nime väikese tähega ja psüholoogiast ei räägi siin keegi.
Selleks et kere peale saada ei pea mõni mees kirikussegi minema. :evil: :evil:
Kui tahad teemal arutada: 55 45 200
jyri

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas jyri »

[quote="Joosep Käba"]Kuule kodanik ära kirjuta mu nime väikese tähega
Vaata ennem peeglisse ehk oma postitust laadimisabi teemal 27.04 kell 7,39pm.
Kuidas koer külale nii ka küla koerale.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas aivar00 »

Kui nüüd relvaseaduse kandist kaeda, siis peaks olema õigus kontrollida relva ainult politseiametnikul.
JÄRELEVALVE

§ 88. Järelevalve seaduse täitmise üle

(1) Järelevalvet tsiviilkäibes olevate relvade ja laskemoona käitlemise üle teostavad politseiasutused ning relvade ja laskemoona sisseveo, väljaveo ja edasitoimetamise seaduslikkuse üle Maksu- ja Tolliamet.

[RT I 2009, 62, 405 – jõust. 1.01.2010]

(2) Järelevalvet sõjaväerelvade ja teenistusrelvade käitlemise üle teostavad Vabariigi Valitsuse volitatud asutused.

(3) Järelevalvet käesoleva seaduse ja selle alusel antud õigusaktide täitmise üle asutuste poolt teostavad ka nende kõrgemalseisvad asutused.


Kui nüüd kaeda Jahiseadust, siis tolle järgi on järelevalve õigus ka keskkonna inspektsiooni ametnikel:

§ 27. Jahieeskiri

(1) Jahipidamise korraldamiseks ja jahiohutuse tagamiseks kehtestab keskkonnaminister määrusega jahieeskirja.

(2) Jahieeskirjas sätestatakse:
1) jahiajad;
2) jahipidamisvahendite kirjeldused;
3) lubatud jahipidamisviiside kasutamise ajad ja erinõuded;
4) jahiohutuse nõuded;
5) jahikoeraga jahipidamise ajad ja tingimused;
6) suuruluki laskekatse tunnistuse taotlemise, katse sooritamise ning tunnistuse andmise ja arvestusega seonduv;
7) jahi korraldamise muud nõuded.

ja
JÄRELEVALVE

§ 55. Järelevalve

(1) Järelevalvet käesoleva seaduse ja selle alusel kehtestatud õigusaktide nõuete täitmise üle teostavad keskkonnakaitseinspektorid ja seaduses nimetatud teised ametiisikud.

(2) Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud kontrollima jahipidamise nõuetest kinnipidamist temalt jahiloa saanud isikute poolt.

Nüüd siis ennem paksus kirjas olevad "jahipidamisvahendid:
§ 39. Jahipidamisvahendid

(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
1) sile- või vintraudne või kombineeritud tulirelv, välja arvatud täisautomaattulirelv;
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;
3) püünis, välja arvatud taldrikraud;
4) peibutusvahend;
5) jahikoer;
6) piirdelipud.

(2) Tulirelv peab olema tunnistatud jahirelvaks relvaseaduses sätestatud korras.

(3) Peibutusvahendid ei tohi olla elusad loomad.


Kogu kompotist lähtuvalt on minu järeldus "säherdune":
keskkonnaametnik omab tulirelva (kui jahipidamisvahendi) kontrollimise õigust-samuti ka vastavust ( kuhu kuulub ka 2-e padruni nõue). Kui sul on aga metsas jahil kaasas ning ettenähtult kabuuris näiteks püstol-seda tohib kontrollida ainult politseinik.
Põhjenduseks asjaolu, et nii Relvaseadus kui ka Jahiseadus on oma olemuselt võrdsed, milledest kõrgemal astmel on ainult Põhiseadus, seepärast laienevadki jahipidamisvahendi (antud juhul siis jahirelva) kontrollimise õigused ka keskkonnainspektoritele. Lisaks on veel keskkonaainspektoritele antud ka säherdune õigus:

§ 62. Konfiskeerimine

Keskkonnainspektsioon või kohus võib kohaldada käesoleva seaduse §-des 57, 571–574, 58, 581, 582, 60 ja 61 sätestatu väärteo vahetuks objektiks olnud eseme või jahisaaduse konfiskeerimist vastavalt karistusseadustiku §-le 83.

[RT I 2005, 15, 83 – jõust. 3.04.2005]

§ 63. Menetlus

(1) Käesoleva seaduse §-des 57, 571–574, 58, 581, 582 ja 59–61 sätestatud väärtegude menetlemisele kohaldatakse karistusseadustiku üldosa ja väärteomenetluse seadustiku sätteid.

(2) Käesoleva seaduse §-des 57, 571–574, 58, 581, 582 ja 59–61 sätestatud väärtegude kohtuväline menetleja on Keskkonnainspektsioon.

[RT I 2005, 15, 83 – jõust. 3.04.2005]

Loomulikult konfiskeerimise otsustab lõppkokkuvõttes ikkagi kohus. Vähemalt selline nägemus antud asjadest on minul siiani olnud. Aga las targemad parandavad. Kohtuvaidlus Riigikohtu lahendi näol oleks muidugi OK, kuid ei viitsinud sellist lahendit otsida- kas teda üldsegi olemas on, sest minu kõrvu igatahes ei ole selline teema jõudnud.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas jyri »

AivarOO nägi palju vaeva nii pikkade tsitaatide siia "riputamiseks" :D .Lühidalt ju kõik õige-esiteks inspektor tohib poolautomaadi salve mahtuvust kontrollida.Teiseks,kui püstol kabuuris-kontrollida ei tohi.Aga kui jahi ajal käes-siis tohib küll,sest siis on juba kasutatava relva sobivuse/kõlbulikkuse/vastavuse kontroll .
Vasta