Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas hendrik »

Alati on võimalus piisava kahtlustuse korral alustatud menetluse käigus võtta relv asitõendina hoiule (jahimehelt ära) ja viia see kohtueksperdi kätte, kellel on volitused, oskused ja õigus öelda lõppsõna ekspertiisiakti näol. Relva edasine saatus oleneb väga palju menetlejast, ilmselt ei ole lihtsa formaalse rikkumise korral konfiskeerimine otstarbekas.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt nii ta on, et iga juhtumi puhul tuleb kaaluda otstarbekust. Samas konfiskeerimine iseenesest on väga keeruline protsess (juriidilisi nüanse on väga palju) ja seetõttu seda eriti otstarbekas ei ole rakendada. Lihtsam variant on inimest karistada süüteo korras ja sealt juba edasi võtta ära või peatada relvaluba, millest tulenevalt jääb relva omanik ikkagi relvast ilma.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas unt »

Mart kirjutas:Jälle selline "las kohtuveskid jahvatavad" olukord. Oletame, et annan talle salve. No padruneid ma loomulikult ei anna, aga seadusesilmal on näiteks klikpadrunid taskus. Noh teeb pilti, et mahub rohkem kui kaks. Nüüd kaeban loomulikult asja kohtusse. Kas need klikpadrunid olid ikka taadeldud mõõteriistad? :) Juriidiliselt korrektne oleks vist mind relvaga politseisse kutsuda, seal siis mingi aktiga relv ekspertiisi võtta ja siis mingi ekspertiisi akt koostada. Aa huvitav oleks muidugi veel teada, et kas inspektor koos politseinikuga reidil olles võib mu relva nö konfiskeerida tuueks aluseks kahtluse, et pean jahti keelatud jahipidamisvahendiga ( no viimati mahub rohkem kui kaks padrunit salve, jumal seda teab :) )


Mulle tundub, et tegelikult ei olegi siin nii väga seda varianti, et "las kohtuveskid jahvatavad". Kohtuveskid muidugi võib alati jahvatama panna. Küsimus lihtsalt kaalutlusel - kas sealt ka midagi positiivset sünnib :?
Võibolla minu mõned tähelepanekud
- kõigepealt seda, et KKI inspektor ei ole jahipidamisnõuetest kinni pidamist kontrollides kohe mitte kõrvaline isik - inspektor on kontrolli teostades ametiisik, kes täidab temale pandud tööülesandeid seadusega sätestatud korras ja seadusest tuleneva volituse ulatuses;
- padrunid tuleb inspektorile tema korraldusel ka anda, sest vähemalt vintraudse relva puhul kehtivad laskemoonale jahiseadusest tulenevad nõuded ja neid on inspektoril volitus kontrollida;
- kui inspektoril mingil põhjusel peakski tekkima jahimehe relva kontrollil konfliktsituatsioon (ei taheta esitada padruneid kontrolliks), siis on tal igaljuhul olemas taadeldud mõõtevahendid (ja inspektori endal veel vastav tunnistus, et ta on atesteeritud nende mõõtevahenditega toimetama) ja ta saab relva salve mahtu kontrollida ka oma vahenditega. Lihtsalt vormistab vastava vaatluse ja märgib sellele ära, et asetas relvale salve nii mitu padrunit, mis olid selliste mõõtmetega ja mille mõõtmed määrati kohapeal just vastavate taadeldud vahenditega.
Aivar00 ja hendrik märgivad väga õigesti, et ilmselt ei hakka inspektor olukorras, kus tal on põhjendatud kahtlus, et relv ei vasta jahiseaduses toodud nõuetele, sellis jamaga kohapeal tegelema. Seda eriti juhul kui on alanud konflikt. Tal on õigus võtta see jahirelv, kui asitõend, enda kätte hoiule ja siis on juba aega toimetada küllaga. Ja siis võib relva anda tõesti juba ekspertiisi. Aga milleks seda kõike vaja on?!
Loomulikult võib iga menetlusalune esitada kaebusi, taotlusi, minna kohtusse. Küsimus jääb - milleks? Peab siis ilmtingimata olema "pooletoobine" ja kindlasti rikkuma mingit nõuet ja seejärel veel ka "kaklema" :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
jyri

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas jyri »

Kui lugeda nüüd seda,mida Unt kirjutas veits teise nurga all,vähemasti minul tekib lausa kadedustunne.Kui põhjalik ühelt poolt ja samas paindlik teiselt poolt seadussätete tõlgendus. (y) Ega Sa äkki Advokaat pole?advokaate mel küllaga,aga Advokaate vähe.
Kui kõik foorumlased oleks selliseks aruteluks valmis ja võimelised,oleks ka jahimeeste elu lillelisem ja mõned ebaõnned(nät.minul üleeile öösel hetkel,kui panin binokli käest ja võtsin püssi-kadus Kuu pilvede taha ja jokk,kõik jäid ellu)ei tunduks trgöödiana :D
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

aivar00 kirjutas: Kohtuvaidlus Riigikohtu lahendi näol oleks muidugi OK, kuid ei viitsinud sellist lahendit otsida- kas teda üldsegi olemas on, sest minu kõrvu igatahes ei ole selline teema jõudnud.


Möödunud sügisel esimeeste põdrajahil Varstus eks-inspektor Minka Uuno mainis, et Riigikohtu lahend sel teemal täitsa olemas ja tõlgendus ühene: mahub kuni kaks padrunit!
Oma Benellil õnneks tehase poolt magasini küljel suur kiri 2 Round Clip
:D Sellest peaks vast inspektorid ka ilma vaidluse ja ekspertiisita aru saama :P
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas hagijas »

Üllar Tamm:
sellest 2 round clipist saab teha 5 minutiga 4 raund clipi, kui on olemas näpitsad ja kuuskant võti. selle kirja õnge inspektorid enam ei lähe. aga siiski ei keela ükski seadus mul salve metsas just enne kontrollimist "juhuslikul" kombel ära kaotama, ja jäävad igasugu ekspertiisid ja vaidlused olemata. kodu minnes avastad et ohoooo, salv on hoopis jope taskusse kadunud. :shock:
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Siili »

Veidi nukraks teeb see poolautomaadi teema.Pole mõtet ju salata,et see on pastakast välja imetud probleem.Küll on püss ise mõttetu, küll padruneid palju.Küll on tööd inspektoritel ja kohtunikel.Ridatuld saab ka kõiki seadusi täites anda.Ilma õlast võtmata ( lukk jääb lahti peale viimast padrunit)saab parema käega padruneid lukukotta asetada,vasaku käe näpp on pidevalt lukusulgemisnupul ja ainult päästikut.Ainult veidi langeb tule kiirus,rohkem tule täpsus.Peamine faktor on ikkagi jahimehe peas-ära tee asjatuid laske.Isiklikult pean jahimehi mõtlemisvõimeliseks inteligentseks rahvaks,kes suhtuvad loodusesse lugupidavalt.Ei ole ju tänane päev viimne ja peale meid tulevad uued põlvkonnad.MZ omanik aastast 1977.Siiski ei ole mitte kordagi salve tühjaks lasknud
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Eks leiutada saab peaaegu kõike, kas sellel ka mõtet on :M Benelli Argol 308 win on 2-ne salv sellise ehitusega, et näpitsate ja kuuskant võtme abil sinna küll 4 padrunit sisse ei topi :wink: Alguses sai jah koos püssiga ostetud ka 10-ne salv, mõtlesin tiirus harjutamiseks kasvõi. Nüüd vedeleb juba aastaid sahtlipõhjas ja võtab ainult ruumi. Kui kellelgi huvi, võin sümboolse hinna eest loovutada :wink:
Käesolev teema on jälle heaks näiteks paljude jahimeeste kahepalgelisusest :evil:
Ühest küljest kritiseeritakse kogu süsteemi, kurdetakse kui pe....s kõik on, ollakse valmid teiste peale igal võimalusel näpuga näitama :VS
Teisest küljest vaadatuna otsitakse võimalusi, kuidas ise paika pandud normidest kõrvale hiilida ja püütakse seda igati õigustada :roll:
Arvan, et muutusi paremuse poole meie ümber ei hakka toimuma enne, kui paljude kodanike peas ei käi mingid klõpsu, mis mõtlemise teisele lainele lülitaks :P Kui on mingid normid paika pandud, peaks nendega ka arvestama.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas hagijas »

tiiru jaoks ostetud 10se salve võid tõesti maha müüa, sest üllatus üllatus, ka seal on teatud normid millega arvestama peab.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas honkomees »

hagijas kirjutas:tiiru jaoks ostetud 10se salve võid tõesti maha müüa, sest üllatus üllatus, ka seal on teatud normid millega arvestama peab.

kas ka siis kui ma ainult üksi tiirus (haldajale eelnev kõne ja kõik OK) peab üksiklaskudega põmmutama?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas aivar00 »

Siin nüüd küll miskit "nihu" läinud. Seaduse järgi tiirus anna minna või 100 padrunise salvega. Ainuke "inimlik" vasturääkivus võib vast tekkida üldkasutatavas tiirus sinust paremal käel seisva(-te) laskurite poolt. Ise olen saanud mitu korda kuuma Makarovi hülsiga vastu nägu- seetõttu ei usu, et ka poolautomaatse vintrelva paremal küljel seisev laskja sellest relvast "vaimustuses" on- eriti kui "laskur" tahab kellegile oma võimeid kiirpäästmises demonstreerida kiiresti sooritatud möödalaskude näol :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Seaduse järgi tiirus anna minna või 100 padrunise salvega. ... .
võib-olla küll nii seaduse järgi, aga nii palju kui ma pundiga, nt laskekatsel, tiiru olen sattunud (Võru ja Põlva JS tiirudes siis) on instruktor alati andnud korralduse, et laadida üksikult iga padrun, nii poltluku kui poolautomaadi puhul, st salves ei tohi rohkem olla. Poolautomaadi mehed on ikka pannud padruni salve, siis tõmmanud padruni rauda ja siis peale lasku salve alt ja uuesti padrun rauda jne...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas andrus »

mina nimetaks seada p.automaadi meeste diskriminiseerimiseks.
Eile oli võimlus osaleda jällegi KL-iga väikesel võistlusel ja kuuma kesta jälg mõne mehe silma all lisas vaid vürtsi üritusele. :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Küsimus Keskkonnainspektori volituste kohta ?

Postitus Postitas Sarvik »

honkomees kirjutas:
aivar00 kirjutas:... Seaduse järgi tiirus anna minna või 100 padrunise salvega. ... .
võib-olla küll nii seaduse järgi, aga nii palju kui ma pundiga, nt laskekatsel, tiiru olen sattunud (Võru ja Põlva JS tiirudes siis) on instruktor alati andnud korralduse, et laadida üksikult iga padrun, nii poltluku kui poolautomaadi puhul, st salves ei tohi rohkem olla. Poolautomaadi mehed on ikka pannud padruni salve, siis tõmmanud padruni rauda ja siis peale lasku salve alt ja uuesti padrun rauda jne...


tiirus trenni tehes on vindi magasinist laadimine kohapealse kokkuleppe küsimus. ükski üldine seadus/määrus seda otseselt ei keela...kuigi võib seda keelata konkreetse tiiru sisekorra eeskiri või instruktor.

samuti usun et tiirus ikka ühteist tahetakse aegajalt proovida...näit.mitu pauku suudab põdra jooksus teha....ka mina näiteks olen katsetanud :) ....iseenesest see teadmine....eriti teie kiirtule täpsuse osas.... ei teeks ühelegi automaadimehele paha :lol:

küll näevad nii kodu kui rahvusvahelised võistlusmäärused ette vindi harjutustes ühe kaupa laadimist...seega ärge harjutage võistlusteks külge halbu kombeid :lol:

teemast ka....poolautomaati metsas tohib ilmselt kk-inspkt. kontrollida ...ja ka salve mahutavust....ja palun seda mitte ära segada tavavindi salvega....tavavindil võite ka 10 padrunist salve all hoida.
kärbes kirbule!
Vasta