Keeritsuss

2004. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui õieti mäletan siis näiteks Peipsi röövkalu (eriti lutsu) soovitatakse vähemalt 2-3 ööpäeva sügavkülmas hoida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Komatsu
Postitusi: 42
Liitunud: N Sept 16, 2004 11:06 am

Postitus Postitas Komatsu »

Loomade trihhinelloosi tõrje eeskiri1
Põllumajandusministri 13. märtsi 2000. a määrus nr 10

Selle seest võid ka külma toimest lugeda.Aga seal on kasulikumaidki teadmisi. Ja i kkagi iseomaenese tarkusest eksperimenteerima hakta pole hea mõte.
Komatsu
Postitusi: 42
Liitunud: N Sept 16, 2004 11:06 am

Postitus Postitas Komatsu »

kakuke kirjutas:Kui õieti mäletan siis näiteks Peipsi röövkalu (eriti lutsu) soovitatakse vähemalt 2-3 ööpäeva sügavkülmas hoida.


Siiski siiski -võin eksida kuid yits vana kalamiiss ütelmulle:keeda seni kuni pea kegesti kere küljest lahti tuleb, siis on parsiidid sees surnd.
Kõike kala mudugist ei taheta keeta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kakuke kirjutas:Kui õieti mäletan siis näiteks Peipsi röövkalu (eriti lutsu) soovitatakse vähemalt 2-3 ööpäeva sügavkülmas hoida.

Sa pühamüristus. Nüüd olen siin keeritsussi ja paelussi segamini ajanud. See jutt käis ikka paelussi kohta. Sorry. :oops:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma sain aru jah, et paeluss ja keeritsuss läksid segamini. Laiussi tängud( olen neid lutsul näinud) hävivad tõesti külmas- mida külmem, seda kiiremini. Kaks nädalat sügavkülmas peaks olema piisav garantii (juba ülepakutudki). Aga keeritsussidega liha sügavkülmas - mulle öeldi, et sõltub veel kapseldumise astmest- kas keegi teab täpsemalt, kaua tuleb sügavkülmas hoida.
Komatsu
Postitusi: 42
Liitunud: N Sept 16, 2004 11:06 am

Postitus Postitas Komatsu »

Loomade trihhinelloosi tõrje eeskiri1
Põllumajandusministri 13. märtsi 2000. a määrus nr 10
§ 21. Liha külmutamine
Liha külmutamine võimaldab takistada taudi levikut, hävitades lihas külmatundliku Trichinella spiralis’e vastsed.
§ 22. Liha külmutamise esimene meetod
Ja seal tarkka juttu jätkub. Siiski on see seotud sellenimelise
taudi tõrjumisega.
Külmutamine ja küpsetamine on head vahendid ,aga igal juhul soovitan
tuttavat loomaarsti omada, kes kompressoonmeetodil lihast proovi teeb.
Suletud