erinevate kuulide proovid

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas kakuke »

Käisin laskmas Lapua 6,5g HPCE´d. Mida aeg edasi, seda enam tekib tunne, et minu püss (Tikka T3) soovib saada võimalukult pikki padruneid.
Manused
Image scanned 6_05_2010 at 12_59.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Arles »

Hoi, saa nüüd aru - 2 või 3 lasku? Igal juhul alla 5 ei näita ju midagi. Omal küll kogemusi, kus ntx neljas või viies lask alles hüppab mingi kuuliga minema.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas kakuke »

3, parempoolne auk on ovaalne, kui vaatama hakata. Minul on olemas kuul, millega lasta jooksvat põtra (või milleks muuks kasutada seda kuuli?) ja selleks on seda enam, kui küll (põdra 10 on nii suur, et kui sealt auk väljas on siis nii palju enesekriitikat mul ikka jagub, et süüdistan pigem ennast, kui seda viiendat kuuli või keda lollitama peaks?). Ja kui olekski näiteks viies kuul, oletame 1cm kuskil pool ja siis? Ma ise, kui miskit endale laadima hakkan, siis otsin eelnevalt igasuguseid orjentiire siit ja sealt, mõtlesin, et miks mitte see siin üleval ei võiks olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas reinuvader »

mina sain mõni aeg tagasi omal nendega sellise grupi
308win N133-42gr col 67mm lehes 5 tk 100m

Pilt
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Et siis 2,73g rohtu?

Grupp 14 mm on igatahes väga ilus! Praktiliselt super!
:lol: :roll:
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas reinuvader »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Et siis 2,73g rohtu?


ei... kui tahate grammides siis pigem 2,72155422g
selliste asjadega eelistaksin täpsem olla :wink:
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Tiit Karp »

reinuvader kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:Et siis 2,73g rohtu?


ei... kui tahate grammides siis pigem 2,72155422g
selliste asjadega eelistaksin täpsem olla :wink:



Väga oluline oleks veel lisada kuu faas ja kaalule valguse langemise nurk.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas ceemic »

Kas tõesti kuuluvad laadimiskomplektidesse ülitäpsed digitaalkaalud, mis suudavad reaalselt mõõta 0,01g täpsusega? :M
A. Le Coq Confidential
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas kakuke »

Laadimiskomplektides tavaliselt pole digitaalkaalud, on tavalised mehhaanilised ja need võimaldavad küll kaaluda 0,01g või 0,1gr täpsusega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Soovitan soojalt 0,01g kaalusid. Ise kasutan digi kaalu ja töötab hästi. Kuskilt olen lugenud, et 0,1 jääb lahjaks.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Tiit Karp »

Ei maksa liigselt vaimustuda digitaal kaaludest. Esiteks tuleks uurida kaalu täpsusklassi. Kui tahate, et näidud vastaksid ka tegelikule kaalule, siis peate arvestama ka kopsakama rahaga. Teiseks kaalu alus peab olema monoliitne ning eraldatud vibratsioonist ja õhu liikumisest. Ja kui olete uurinud kaalu anduri anatoomiat, siis saate aru kui lihtne on seda p..... keerata.
Laadimise tarbeks on ikka sobivam tuntud apteeki 200gr kaal (kohtumaja sümbol), hea komplekt vihte ja natuke kogemusi.
Reeglina kaalu kasutatakse ikkagi püssirohu dosaatori kalibreerimiseks, välja arvatud laskmist ülipikkadel distantsidel. Oluline on dosaatori täpsus. Dosaator ei tohiks eksida rohkem kui paar püssirohu tera siia sinna. Tava distantsidel laskmisel on sellest küll ja küll.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas ceemic »

Minu eelmine post oligi väikse irooniaga mõeldud.

Tiit Karp räägib õigust. See, kui digitaalne kaal näitab 2 kohta peale koma, ei tähenda, et ta suudab reaalselt mõõta +/-0,01g täpsusega. Odavamatel kaaludel võib see täpsusklass jääda isegi +/-0,1g juurde! (Näide: kaalud püssirohtu 2,85g, aga reaalselt on see 2,75g)
Kaal, mis reaalselt suudab mõõta +/-0,01g täpsusega, kuvab reeglina juba ka kolmandat komakohta. Selliste kaalude hinnad on aga suuremad, kui näiteks täislisadega Lee laadimiskomplekt ise.
Siiski väike positiivne nüanss selliste kaalude juures on see, et nende mõõteviga on ajas reeglina üsna konstantne, ning teatud massivahemikus üsna lineaarne. (Näiteks 2-5g vahel näitab kogu aeg 0,05g vähem.)

Mina paraku (veel) relvaloa omanik ei ole ja iselaadimisega ei tegele; seetõttu ei oska ka öelda, kui palju reaalselt kuuli tabamistäpsus näiteks 0,05g rohu erinevusest sõltub. Võib ju juhtuda, et kaks sõpra laevad samade komponentidega ühele relvale moona. Mõlemad kasutavad oma kaalu, ning näiteks ühel näitab kaal +0,05g mööda, teisel -0,05g mööda. Kokku tuleb erinevatel padrunitel aga palju suurem rohu vahe. 0,1g peaks juba üsna palju lasketäpsust mõjutama?

Kui on huvi, siis saab alati Metrosertist läbi minna, ning lasta kaal ära taadelda.
Ise töötan igapäevaselt kaaludega, mis mõõdavad ka kuni neljanda komakohani.
Kui kellelgi Tartust soovi oma digitaalkaalu kontrollida, olen vabalt nõus aitama. Saan töö juures testida taadeldud 5,00g vihiga, ning võrrelda väiksemate masside juuures teiste kaaludega.

Sellegipoolest, edu iselaadijatele (y)
A. Le Coq Confidential
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Tiit Karp »

0,1 grammi püssirohu kõikumise tunneb ära nõudlik laskur. Kuuli kiirus muutub sõltuvalt kuuli raskusest ja püssirohu põlemiskiirusest. Rusika reeglina kumab kusagil 15 m/sek. Mingi ülevaate annavad laadimistabelid miinimum ja maksimum rohu koguse juures. Tava jahiks 0,1 gr erinevuse juures veel sihikut kruvima ei pea. Tooks näite ka teisest äärmusest. Mees laadis padruneid ilma rohtu kaalumata. Minu imestamise peale ütles, et kest ongi mõõt. Lihtsalt kest täis nii, et kuul peale mahub. Ja asi toimis. Tal oli ka sõpru ja keegi padrunite täpsuse ule ei kurtnud. Siin jääb vaid lisada, et ärge jumala pärast teie nii tehke.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas kakuke »

See 0,1g sõltub täitsa kaliibrist, relvast ja kuulist. Enda Sako Varmint 222Rem, küll ei saa aru, kas on seal see 0,1g rohkem või vähem. Segapudru pole laadinud, aga 0,1g ülesse ja alla küll eraldi. Püssirohu kaalust ütleks, et on oluliselt tähtsam faktor COL.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: erinevate kuulide proovid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Lisan, et digikaal mis mõõdab 0,01g täpsusega peaks omama taatlemise võimalust ja (kontroll) kaaluvihte, kui vähemalt 2-3 korda hooajal taadelda mõõdab kaal tõepoolest 0,01g täpsusega! (olen üle kontrollinud 30 000.-EEK maksva laborikaaluga mille manualis oli nõue: vähemalt 12 tundi hoida püsival temperatuuril selles ruumis kus kaalumist teostatakse!) Aga, dosaatorite täpsus ei ole võrdne kaaludega, mul kaalub iga 5-6 kord ikka 0,01g enam! Samas see 0,01g ei mõjuta kuuli lennutäpsust! :lol:
Üks veider anomaalia: 4X50W halogeenpirnide valguses läheb digikaal "lolliks" ja hakkab "segast peksma"! :( Lahendus, kõik tuled dosaatori häälestamise juures välja lülitada ja tulemus on ülitäpne! :D
Vasta