Märki laskmine oma metsas.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
aitummeri
Postitusi: 4
Liitunud: L Juun 05, 2010 9:57 pm

Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas aitummeri »

Tere

Kas võin püstoliga märki lasta oma metsas, kui ohutus on tagatud.(ei tahaks vaesel ajal
raha lasketiiru tassima hakata)
Ei leidnud relvaseadusest selleteemalist osa (äkki jäi miskit 2 silma vahele)
Siin palju relvaasjanduse asjatundjaid, ehk keegi oskab vastata.

Tänud
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas ceemic »

Hea küsimus. Ennast on sama asi huvitanud (eriti vintrelvade kohta).
Jääme targemate vastuseid ootama...
A. Le Coq Confidential
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas gunnar »

aitummeri kirjutas:Tere

Kas võin püstoliga märki lasta oma metsas, kui ohutus on tagatud.(ei tahaks vaesel ajal
raha lasketiiru tassima hakata)
Ei leidnud relvaseadusest selleteemalist osa (äkki jäi miskit 2 silma vahele)
Siin palju relvaasjanduse asjatundjaid, ehk keegi oskab vastata.

Tänud


Otsi relvaseadusest koht kus räägitakse lasketiirudest ja laskekohtadest. Niisama ei või metsas paugutada, samuti käib see jahirelvade kohta. Relvaga metsas viibimine loetakse jahipidamiseks.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

jahirelvaga metsas viibimine loetakse jahipidamiseks
Ole kui leebe tuul...
aitummeri
Postitusi: 4
Liitunud: L Juun 05, 2010 9:57 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas aitummeri »

ise küsin, ise vastan :)

Laskepaik on koht, mis sobib või on kohandatud laskevõistluste või -harjutuste ajutiseks korraldamiseks
Lasketiiru või laskepaiga rajamiseks peab olema selle kohaliku omavalitsuse kirjalik nõusolek, kelle territooriumile see tahetakse rajada.


NÕUDED LASKEPAIGALE

§11. Tehnilised nõuded laskepaigale

Laskepaik peab olema rajatud selliselt, et märkidejoone taga olev pinnas tagaks kõigi kuulide vastuvõtu ning välistaks nende rikošettimise ohu. Laskejoonel võib ohutuse tagada varikatusega (laskekabiiniga). Haavlilaskmiseks rajatavale laskepaigale kehtivad käesoleva määruse §-s 4 sätestatud nõuded.

§12. Ohutuse tagamine laskepaigas

Laskmise ohutus laskepaigas tuleb tagada ajutise piirde ja hoiatavate siltide paigaldamise ning ajutiste valvepostide paigutamisega.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13253450
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp ... &id=920908

Loe mis sa loed, ikka on niipalju lahtisi otsi, mida on võimalik 2 pidi tõlgendada.
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas zavi »

Püstoliga on asi keerulisem, ma pakuks, et vist ei või niisama paugutada. Jahirelvaga olen omal maal märki lastes avanud väikeuluki loa. Kui keegi tuleb kobisema las ta siis tõestab, et ma rebast ei lasknud. Mitu korda ma rebasest mööda põrutasin see on juba minu mure. Püstoliga paugutamiseks on vabandust raskem leida.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas ceemic »

zavi kirjutas:Jahirelvaga olen omal maal märki lastes avanud väikeuluki loa. Kui keegi tuleb kobisema las ta siis tõestab, et ma rebast ei lasknud. Mitu korda ma rebasest mööda põrutasin see on juba minu mure.

Aga mis vabanduse sa augustatud märklehe kohta leiad? :D
A. Le Coq Confidential
aitummeri
Postitusi: 4
Liitunud: L Juun 05, 2010 9:57 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas aitummeri »

Otseselt pole seaduses sõnagi märkilakmisest või niisama paugutamisest, on ainult Lasketiirust ja Laskepaigast, kuid ei sõnagi, et relva tohib kasutada AINULT seal..... kuid samas relv on lubatud sulle ju enese ja vara kaitseks.
Iseenesest laskepaiga jaoks pole politsei luba kah vaja, kui sa tasulist teenust seal ei osuta ja suudad muud nõuded täita ja omavalitsusest loa selleks saada.
Kelle käest nüüd võiks seda asja täpsemalt uurida, kohalikud tiiruomanikud kindlasti teavad, kuid ega nad oma suud ei paota, võivad ju oma leivast ilma jääda, kui igaüks oma hoovil paugutama hakkab.

Kui keegi oskab soovitada, kuskohast pädeva vastuse saaks, oleks tore.

Tänud
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas zavi »

Märklehe panin metsaäärde peale viimast tiirus käimist, et naisele näidata kui kõva kütt ma olen.
See, et täna rebasele peale 20 pauku pole pihta saanud on ainult juhus. :lol:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas rajaleidja »

aitummeri kirjutas:Otseselt pole seaduses sõnagi märkilakmisest või niisama paugutamisest, on ainult Lasketiirust ja Laskepaigast, kuid ei sõnagi, et relva tohib kasutada AINULT seal..... kuid samas relv on lubatud sulle ju enese ja vara kaitseks.

Ja kas metsas märki laskmine on enesekaitse või?
Relva võid kastuda selleks, milleks ta on mõeldud. Enesekaitseks soetatud relvaga niisama paugutamine ei ole kohe kindlasti enesekaitse. Loe seadus läbi ja saad teada, millal on õigustatud enesekaitseks relva kasutamine.
Kui jahirelvaga viibid metsas, on tegemist jahipidamisega. Märki võid lasta kas lasketiirus või registreeritud laskepaigas. Ajutise laskepaiga puhul pidi vist iga kord omavalitsust ka selle kasutamisest teavitama(võin siinkohal ka puusse panna, kuskilt see igatahes meelde jäänud)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas andrus »

Ikka iga kord. Ja kohalikule konstaablile peab kah ajutise laskepaiga kasutamisel teatama.
Ja kui veel mõne sõbra kaasa võtad, peab keegi omama laskeinstruktori paberit.

Ega ikka ei ole küll,et paugutan kus tahan ja millal tahan :!:
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas sammal.habe »

see ongi kurblik. et näe, soome reserviläinen võib oma maja taga laskepaika pidada, aga meie kaitseliitlane/jahimees ei või... :cry:
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas peepk »

Tegelt on nii,et kui vaja ,minnakse kuskile kaugele metsa,või karjääri ja tehakse oma paugud ära ja kogu lugu.Ja ei pea üle ilma sellest kraaksuma,et ma nüüd lähen...
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas duv »

Meil omas kohas on rahulik piirkond, kus tõenäoliselt kuulde ulatuses pahatahtlikud kodanikud puuduvad ja kümmekond pauku sisse laskmiseks või proovimiseks pole probleem. Probleem võib muidugi alati tekkida, kui ümbruskonna majad omanikku vahetavad ja sellega on hea kursis olla. Samas on mujal jahimaal kohti, kus on palutud näiteks nädalavahetustel mitte jahil käia, sest suvitajad tahavad metsavaikust nautida. Püstoliga asi muidugi märksa lihtsam, nii lühikest distantsi(ei ületa tavaliselt 50m) saab ka hästi vanades tootmishoonetes(maal asustamata laudad, mida praegu üksjagu palju) korraldada. Sellel juhul, kui aknad uksed ees piisab, kui saab omanikuga kokku leppida ja laskekoht olemas ilma ümbruskonda häirimata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas aivar00 »

Eks jah- laut on hää küll, aga kuidas sa seal kiviseinte vahel enda ohutuse rikošettide näol kindlustad. Ja kus mahajäetud karjalaudal need aknad veel terved on :M
Samas on seda nn. karjalauda teemat arutatud sisetiiruks ehitamise kandi pealt. Üldiselt tundub väljaspoolt suurt linna suht mõttetu teema olevat. Sellepärast oma seltsil ongi laskepaiga ehitus pooleli. Vallast on kah kooskõlastus olemas. Vaja veel nn. märklehe käru vedamise mehhanism paika sättida- siis ei ole sellega probleemi- plärtsuta palju tahad. Aga muidu jah muud seaduslikku võimalust ei ole, kui jahirelva puhul avada väikeuluki luba ja oma paugud ohutus kohas ära teha.
Enesekaitseks kasutatava relva puhul antud variant aga ei kehti. Seega ainuke õige koht ongi kas ametlik lasketiir või laskepaik.
ikka lõbusalt
Vasta