Garmin koera GPS

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Suletud
urunugis
Postitusi: 14
Liitunud: P Okt 22, 2006 8:49 pm

Garmin koera GPS

Postitus Postitas urunugis »

Jagage teadmisi Garmin Astro 220 koera GPS kohta.Plaan on soetada selline aga kas see õigustab ennast ära.Piirkond, kus jahis käin, on väga mägine ja tiheda metsaga.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Olgerd »

TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas TOZike »

endal ka plaanis osta aga kas keegi oskab öelda, kas terjer ka selle kaelarihmaga hakkama saab.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas duma »

TOZike kirjutas:endal ka plaanis osta aga kas keegi oskab öelda, kas terjer ka selle kaelarihmaga hakkama saab.

Ururadar see just pole, kui terjer väga urus ei käi siis ei näe põhjust mix ei peaks hakkama saama. kui palju urus käib siis võib kaelarihma antenni ära murda muud midagi.
duo on parem
Juulius
Postitusi: 13
Liitunud: E Okt 29, 2007 10:14 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Juulius »

Mina üritasin seda oma Jack Russell Parsonile kaela riputada mille peale vaatasin mina, et GPS kuhu koera viid ning koer vaatas mind, et peremees kas sa oled päris lolliks läinud :shock:
Kuna koer oli alles 7 kuune tol aja otsustasin aparaadi üldse ära müüa. Minul oli Astro DC 30 variant, ehk siis kaelarihmaga, küll aga ma mõtlesin, et kui kaelarihmaküljest andur ära modida (teostatav) ja siis lasta õmmelda koerale vest ja sinna tasku kuhu sisse see andur pista. Nii nagu on nn. tutkal. Selline variant ilmselt toimiks. Muidugi hetkel koer töötab nii kenasti, et GPS pole vajagi (y)
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas kaspars »

Olen käinud metsas Astroga umbes kaks aastat. Väga hea aparaat. Mul see DC 20 variant aga plaanis osta DC 30 saatja juurde. Ainus viga mis komplektil on, on see et rihm, mis on mõeldud 20-ne jaoks koerale, on väga kehva(hakkab koera peal ringi käima, muidugi karjala karu koer on ka väikest kasvu, sõbral saksa linnukoer, seal super). Muidugi see kel GPS käes peab kuigi hästi kaarti tundma, et ise teada kuhu koer läheb ja et küttidele kah öelda. Mul regio eelmise aasta versioon kaardiks. DC 20-ne puuduseks on see et võrreldes DC 30-nega on tal antenn lühem, mis tähendab et DC 20-nega mul rekord 1,8 km, siis DC 30- nega 3,2 km. Ja kuna DC 20 on minu tehtud rihmadega koeral päris selja peal siis püherdamisega läheb antenn katki, tegelikult antenn jääb terveks, ainult korpuse sees, kust antenn on kokku joodetud, sealt murdub ära. Väga korralik masin, jahimehele, kes sõltumata asjaolust jookseb kogu aeg koerale appi. Nimelt Astroga olen oma koera kaks korda päästnud, viib kohale umbes 5 m täpsusega.
Ärge jätke oma nelja jalgset sõpra toetuseta.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Minul oli DC20-de baasil,USA st soetatud seade elu "parim investeering".Kuna mu koertest ühel on omapärane arusaam jahist-otsib mitte sealt,kuhu lähen,vaid sealt,kus looma on(piire ei tunne) ja jahipäeva lõpetab kah siis ja seal,kus tema õigeks peab,olen tänu selle aparaadile kõvasti närvirakke säästnud.Noorest peast oli koer kokku üle 10 korra metsas maganud enne,kui sommide tutka soetasin.
Nüüd,kus vestid hakkavad kuluma,on plaanis minna sama DC-ga üle kaelarihmale ilma lisaraskuste asetamisega-nimelt läbi nurgaliite ühendan DC20 külge DC30 antenni.Võibolla nats kauguses kaotan,kuid arvestades isetehtud suunatud lisaantenni olemasolule taskus,peaks ikka rahuldav olema.Aga kui mäed segavad sidet-roni ise puu otsa,küll siis ka signaali leiad :D
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Kasutatud hooaeg (dc30) ja ainult positiivsed muljed. Pikamaa antenn puru, sai ostetud uus tehnoturust. Igatahes väärt igat oma rahaühikut.
Viimati muutis Ax1600, E Aug 30, 2010 9:53 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Teab keegi kas Nordicu sagedused on vabastatud? Kuuldatavasti Idas esimesed trahvid juba saadud.
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas kaspars »

Kas tead ka kui palju trahvi saadi nende keelatud sageduste eest?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas hundikütt »

Head foorumlased.andke nõu.Nimelt plaanis läänekatele saatjad kaela osta,kuid meie sektsioonis puudub kogemus.Mõte oli osta kahele koerale.Küsimus siis selline,et mida osta,kust osta,hind,vastupidavus,vead,eelised.
Seni loetust pole nagu õiget sotti saanud,küll ühel lõpeb levi aidataga,teisel on 15km.,üks ostis kohapealt 10000 eest,teine sai USA-st poolmuidu.Tänulik igatliiki info eest.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Hundikütt
Olin üks esimestest Eestis,kes soetas USAst toodud esimese versiooni, 2,5 aastat tagasi DC20 baasil.Läbiproovitud nii mõndagi,oman isiklikel kogemustel võrdlust "koiran tutkan" süsteemiga,katsetatud erinevaid antenne,parandanud teatud defekte.
Ära häbene,tõelisele huvilisele jagan kogemusi 5641369.Kui küsid,pole Sa kaugelt esimene ega viimane selles asjas küsija.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Eik »

Ax1600 kirjutas:Teab keegi kas Nordicu sagedused on vabastatud? Kuuldatavasti Idas esimesed trahvid juba saadud.


Astro Nordicule on luba olemas, kahjuks "Ameeriklased" sellest sagedusest väljas.

Raadiosageduste kasutamise tingimused ja tehnilised nõuded sagedusloast vabastatud raadioseadmetele

§ 171. Nõuded koerte kaugjälgimissüsteemi kasutamisele
(1) Koerte kaugjälgimissüsteem koosneb kaasaskantavatest raadioseadmetest, mida kasutatakse koera asukoha andmete edastuseks kaugjälgimisel.
(2) Koerte kaugjälgimissüsteemi on lubatud kasutada raadiosagedusel 155,450 MHz, suurim lubatud e.r.p. 2 W, suurim lubatud ribalaius 16 kHz.
(3) Asjakohased harmoneeritud standardid koerte kaugjälgimissüsteemi § 3 lõikes 1 sätestatud nõuetele vastavuse eeldamiseks on EN 60950 ja EN 301 489-1.

[i]§ 155. Raadiosageduste ebaseaduslik kasutamine

(1) Raadiosageduste ebaseadusliku kasutamise või kasutamistingimuste rikkumise eest – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.
(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.


[RTL 2010, 20, 359 – jõust. 24.04.2010][/i]
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Tänud!

Kas on võimalik programeerida Ameeriklase sagedus ümber lubatu piiridesse?
Trahvi saadi kuuldatavasti 18tuhhi, kuid need kuulujutud ja eks igaüks tea kas uskuda või mitte
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Eik »

Ax1600 kirjutas:Tänud!

Kas on võimalik programeerida Ameeriklase sagedus ümber lubatu piiridesse?
Trahvi saadi kuuldatavasti 18tuhhi, kuid need kuulujutud ja eks igaüks tea kas uskuda või mitte


Kuuldavasti olevat keegi raadio fänn proovinud aga täpsemalt ei tea kas õnnestus ka .
Suletud