sako85 bavarian

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
sam
Postitusi: 6
Liitunud: P Aug 01, 2010 4:38 pm

sako85 bavarian

Postitus Postitas sam »

Tere! Selline küsimus, Sako85 bavariani 3006 omanikele. Kuidas relv toimib ja kas tasub sellist osta? Mis on selle relva head ja vead? Lugesin siit foorumist, et sako75 oli padruni väljaviskamisega ja uue laadimisega probleeme, kui kiiresti laadida. Kas sako85 on sama viga või see probleem juba lahendatud?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ümberlaadimisega pead olema lihtsalt hoolikam, kui mõne teise tulenuia puhul.
85-l tundub sama süsteem olema.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas hendrik »

sam kirjutas:Tere! Selline küsimus, Sako85 bavariani 3006 omanikele. Kuidas relv toimib ja kas tasub sellist osta? Mis on selle relva head ja vead? Lugesin siit foorumist, et sako75 oli padruni väljaviskamisega ja uue laadimisega probleeme, kui kiiresti laadida. Kas sako85 on sama viga või see probleem juba lahendatud?


Mul on kodus 3 erinevat sakot ja ei ole ma ümberlaadimisega probleeme näinud, rahulolev kasutaja aastast 1998. Üks 30-06 bavarian "käib" vahel minuga koos jahil, omanik on äärmiselt rahul. Soeta lihtsalt relvale vääriline sihik ja jalad, muu on harjumise ja harjutamise asi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas baddmann »

Mul niipalju Sakosid ei ole kui Hendrikul, aga ma kah probleeme ei näe. Ei viitsi küll hetkel teemaalgataja poolt kaudselt viidatud teemasid otsida, aga minu ettekujutuses on ---juhul, kui üldse --- probleem pigem sellisel juhul, kui lastud hülssi väga aeglaselt välja tõmmata. Kuna Sakol puudub lukuotsas pisike spets vedrusüsteem kesta väljaheitmiseks (nt Saueril on see olemas), siis sõltub kesta küljele lendamise edukus luku tagasi liikumise kiirusest. Mida aeglasemalt lukku rebid, seda väiksema jõuga kesta külgsuunas visatakse. Küll aga ei ole sellest vähimatki häda normaalsel kiirusel luku liigutamise puhul.

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas Joosep Käba »

No nüüd on küll BM puust ja punaseks teind.
Jah kunagi sai seda teemat lahatud. Paljudel, ka Tikkal, tänapäeva relvadel on lukk selle vedrukonstruiga. Mulle igaljuhul tundub asjalikum kui Sako mehaaniline lahendus. Ei oska arvata mis põhjus on Sakol seda mehaanilist varianti teha?
Korra päris algul on üks siga jäänd laskmata selle pärast. Hiljem mingeid probleeme enam pole. Käe(pea :shock: ) see on laadimine ilmselt juba.

Minu Sako 2-e realisel salvel(30-06) on vahel omadus padruni tagaosal jääda mingisse poolkõvasse asendisse kui on salv laetud 5-e padruniga. Lukk läheb ette lükates üle padruni seda kaasa võtmata. Selleks puhuks on rohi, et ei ole jahis kunagi üle 4 padruni salve laadinud. Siiani pole puudu ka tulnud väga tihti.
Kaherealist salve on hea laadida kui salv relva all. Samas mul jälle see variant, et kui salves 3 padrunit ja relva kallutada küljelt küljele siis on selgelt kuulda kilks-kolks padruni liikumisest salves.
Kokkuvõttes on Sako hea relv, lihtsalt arvan, et minu ootused relvale võibolla liiga suured. :wink:
Peaks Mannlicheri võtma? :wink: :M
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas baddmann »

Joosep Käba kirjutas:...

Minu Sako 2-e realisel salvel(30-06) on vahel omadus padruni tagaosal jääda mingisse poolkõvasse asendisse kui on salv laetud 5-e padruniga. Lukk läheb ette lükates üle padruni seda kaasa võtmata. Selleks puhuks on rohi, et ei ole jahis kunagi üle 4 padruni salve laadinud. Siiani pole puudu ka tulnud väga tihti.
Kaherealist salve on hea laadida kui salv relva all. Samas mul jälle see variant, et kui salves 3 padrunit ja relva kallutada küljelt küljele siis on selgelt kuulda kilks-kolks padruni liikumisest salves. ...


Julgen oletada, et Sako äkki ei ole viitsinud väga palju erinevaid salvesid välja töötada ja kasutab võimaluse korral eri kaliibritel sama salve. Nt 300 WM on Sako 75 salv 4 lasuline, kuid 5. padrun läheks nibin-nabin napikalt sinna sisse (tegelikkuses ei lähe). Kui nüüd samasse salve laadida 30-06 veidi peenemaid padruneid, siis oleks salv vabalt 5 lasuline (minu oletus ainult küll). Joosepi jutt, et justkui üks padrun oleks liiast, tundub seda teooriat toetavat - see poolkõva asend lihtsalt näitab, et peenem padrun ei tsentreeru õigesse kohta kaherealises veidi võimekamas salves.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas hendrik »

Sako salved on vastavalt lukukoja suurusele: Joosepi 30-06 on IV ja BM-i 300wm V. Kaliibrite kaupa nad erinevad ei ole, ainult lukukoja järgi.

Sako laadimine on täitsa ok, ei ole tegelikult tõsiseid hädasid. Iga relva puhul tuleb teha liigutused korralikult ja korrektselt, pudistades tekivad need "poolkõvad" juhused. Liiga aeglase/kiire liigutamisega võivad kindlasti olla ka sakodel mingid iseärasused, samuti liigpikkade padrunite puhul jms. Ei midagi ületamatut.

Kummaline on see padruni loksumise asi?? Vedru peaks suruma ju padrunid kergelt pingesse, midagi ei tohiks seal loksuda. Vedru väsinud?
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas kivikas »

kroonu ajast tuleb meelde, et sama viga oli kõigil Kalashnikovi süsteemi mudelitel, millel kaherealised salved. sääl aitas sellest kui täis salve pealmisele padrunile vajutades (nii kaugele kui läks) ja kiirelt vabastades padrunid "ise paika jooksid". samas peaks aitama ka kui viimase padruni salvest välja nokid, ehk siis ühe vähem salve paned kui minema peaks...
kahjuks jahirelva kaherealise salve kogemust pole; minu üherealises kõik timm. küll aga usun, et asjale lahendus olemas, näit. Küti Äri telefonilt on alati abi antud ;)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sako85 bavarian

Postitus Postitas Joosep Käba »

kivikas kirjutas:kahjuks jahirelva kaherealise salve kogemust pole; minu üherealises kõik timm. küll aga usun, et asjale lahendus olemas, näit. Küti Äri telefonilt on alati abi antud ;)


Ja-jah telefon ei tuldki meelde. :shock: Küll on aga salv isiklikult kohal käinud. Parimat.
Vasta