Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas Delta »

Kas keegi on kasutanud õhukal punatäpp/ kollimaator sihikut? Mõte oli hankida 10 m (max 20 m) peale laskmiseks lahtise sihiku asemele. Mis aga kõhklusi tekitab on täpi suurus. 4-5 MOA, mida üldjuhul pakutakse, tundub päris palju. Teiseks parallaksi viga. Hea küll, osa tootjaid väidab, et nende torud on sellest veast vabad, aga seda ei taha hästi uskuda.

Ühesõnaga, kas on keegi kasutanud ja oskab muljeid jagada. Millised on tugevad/ nõrgad küljed jms...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:Kas keegi on kasutanud õhukal punatäpp/ kollimaator sihikut? Mõte oli hankida 10 m (max 20 m) peale laskmiseks lahtise sihiku asemele. Mis aga kõhklusi tekitab on täpi suurus. 4-5 MOA, mida üldjuhul pakutakse, tundub päris palju. Teiseks parallaksi viga. Hea küll, osa tootjaid väidab, et nende torud on sellest veast vabad, aga seda ei taha hästi uskuda.

Ühesõnaga, kas on keegi kasutanud ja oskab muljeid jagada. Millised on tugevad/ nõrgad küljed jms...


Tere Delta.

Olen kasutanud aga ainult standardse suudmekiirusega õhukal - ca' 170 m/s.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas Delta »

baikal kirjutas:Olen kasutanud aga ainult standardse suudmekiirusega õhukal - ca' 170 m/s.

Plaan oligi see ühele lahjemale isendile osta nii 10 m peale plõksimiseks. Lootus on, et sellega on sihtimine natuke lihtsam kui lahtise sihikuga. Kuidas enda kogemus on? Kas annab midagi juurde või on vahe lahtistega minimaalne?
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:
baikal kirjutas:Olen kasutanud aga ainult standardse suudmekiirusega õhukal - ca' 170 m/s.

Plaan oligi see ühele lahjemale isendile osta nii 10 m peale plõksimiseks. Lootus on, et sellega on sihtimine natuke lihtsam kui lahtise sihikuga. Kuidas enda kogemus on? Kas annab midagi juurde või on vahe lahtistega minimaalne?


Ei saaks öelda, et vahe võrreldes lahtisega minimaalne oleks. Arvan, et eelkõige sõltub punatäpp-sihikust, et millise kvaliteediga ja milliste võimalustega. Minul oli peal nn. lahtist tüüpi King Arms'-i sihik http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=KA-SC-08RGD&search=special&rs=red%20dot&catid=&cat=
(PS. link avaneb aeglaselt! :)). Tegelikult sai riistapuu soetatud poja airsoft MP5 -le. Vahepeal kasutasin ise. Samas tasub tähele panna, et nimetatud isend vajab 20mm reililt üleminekut 11mm -sele. Alguses arvasin küll, et õhukas lööb täpi "looja" või vähemalt paigast ära. Seda ei juhtunud. Täpp või ring või rist vms. jäid peale laskusid kenasti oma kohale. Kui soovid rohkem teavet, siis saada minu PM oma telefoni number. Siin kirjutades ja kõiki nüansse lahti rääkides läheks vist pikaks...
Kasutaja avatar
blas
Postitusi: 40
Liitunud: N Aug 07, 2008 9:14 pm

Re: Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas blas »

Tegelikult oleks kena kui leiaks ikkagi seda vaimujõudu, et nüansid lahti kirjutada:)
nii praeguste kui tulevaste põlvede harimise eesmärgil.
Ise mõtlesin vahepeal sellisele aga noh mõtteks on senini jäänud
http://www.field-target.ee/?section=et/ ... ems&id=199
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas baikal »

blas kirjutas:Tegelikult oleks kena kui leiaks ikkagi seda vaimujõudu, et nüansid lahti kirjutada:)
nii praeguste kui tulevaste põlvede harimise eesmärgil.
Ise mõtlesin vahepeal sellisele aga noh mõtteks on senini jäänud
http://www.field-target.ee/?section=et/ ... ems&id=199


ok...blas'-il on tegelikult õigus. Eriti, kui ka teisi huvilisi. Panen siis mõned tähelepanekud enda (rõhutan: ainult enda) kogemustest, mis muidugi ei pruugi ainutõde olema. Niisiis - miks tegin valiku avatud kollimaatorile ja mitte suletud, toru-kujulise punatäpp sihikule. Sai ikkagi eelnevalt oma ala spetsialistidega nõu peetud. Kuna minu kollimaatori-aluseks põhirelvaks on airsofti MP5, millega käiakse mängudel, kus tihtipeale päevavalgust napib (hooned, tihedad, hämarad metsad ja muidu hilised kella-ajad), siis oli oluline, et kollimaator ei hävitaks oma toonläätsega ka seda viimast valgust ja et sihtmärk oleks võimalikult selgesti nähtab ka kehvades valgustustingimustes. Siinkohal tuleb siiski selgitada kollimaatori kasutusala. Selge on see, et punatäpp ei asenda optilist sihikut. Vastupidi. Optilised sihikud on ette nähtud eelkõige tingimustes, kus on aega sihtmärk kinni püüda ja fikseerida, kollimaator hoopis tingimustes, kus sihtmärk on vaja väga kiiresti sihikule püüda ja kohe tulistada... Saate aru küll. Sihtmärgiks oleks ikkagi reaalses elus kiiresti asukohta muutev vaenlase elavjõud ja teps mitte 10-20 meetri kaugusele naelutatud õhupüssi märkleht :D
See selleks. Kollimaatorit kasutasin edukalt ca' 20 meetri kaugusele asetatud 0,33l Coca purkide "läbipuurimiseks". Ja üritasin seda teha võimalikult kiiresti. Niisiis - 5 Cola purki üksteisest ca' 50 cm kaugusele ja siis 5 kiirlasku järjest. Ärge siis imestage. Relvaks oli mul vana hea "venelane" Baikal IZH-61. Kes veel ei tea, siis on see 5 lasuline repeater.

See oligi mu pika jutu sisu. Jah - minu puhul tegi kollimaator tõepoolest head tööd. Aga siiski õige relva ja kogu situatsiooni kokkuklappimisel.

Tervitades
baikal
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Red dot/ kollimaator sihik õhukal

Postitus Postitas Sarvik »

püssist ja aimpointist

pildil oleva püssi (venelane? hiinlane?) raudosa on sõna otseses mõttes pärit prügimäelt.....algolekus suht lootusetu roostekärakas....

pulli pärast sai toru siiski lahti võetud (murda polnud võimalik :lol: )...ja oh imet.... vintraud oli pärast puhastamist ok.....kas on tegu kroomitud rauaga???... või pigem seinu kattev tina takistas korrosiooni??? :lol:......niipalju siis mittepuhastamise kasulikkusest..... :lol:

edasi leidin uue vedru (ilmselt palju tugevam kui originaal), kambriseina lihv, treisin paksust kummist uue kolvitihendi, päästik 3kg-ilt ühele kg-le ja....kruustangide vahelt lasi 7m peale kuul kuul (y) ....tekkis motiiv teha ka laad

laadi tegin samade seadistustega nagu mu vss võistluspüssil....kaalu ja raskuskeskme saavutamiseks tuli kinnitada torule lisaraskus.

kuna kolvikambril asuv optikakinnitussooned vastasid mu kombi soontele siis tõstsin ringi ka aimpointi.

minu meeli saab lasta 10-20 meetrile aimpointiga väga mõnusalt :lol:
Manused
Picture 242a.jpg
kärbes kirbule!
Vasta