Jahikoerapassi saamine.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas vana känd »

Ma pean ikka silmas noore koeraga jahil käimist.Koer ei või ju aasta otsa kodus vireleda ja näitust oodata. Seni on küll kõik kontrollijad sõbralikult ja arusaadavalt asjasse suhtunud.Lemmiklooma passis ka pilt ning kõik vaktsineerimised nähtaval, aga passi kaanel kiri: Siseriiklikuks kasutamiseks.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:Kas see tähendab siis seda,et jahikoerapassi polegi vaja ajada,kuna kõigil tõukoertel on ju EU lemmikloomapass olemas?


Jep. Uue JS järgi pannakse see ka seadusesse kirja, praegu lihtsalt "väga ei reklaamita".

BM
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Priidik Õun »

baddmann:
Kuna isikuid (antud juhul koeraomanikke) tuleb EL-is kohelda võrdselt, siis ...


Kui ma olen õigesti aru saanud, sis on jahikoer jahipidamisvahend ja lõastamata jahikoeraga metsas viibimine on jahipidamine, ning jahikoeraks loetakse jahikoerapassiga koera, või kuidas ?
Kui näiteks lääne-siberi laika on passitamata ja lippab lahtiselt metsas, kas siis on tegemist jahipidamisega või ainult koerte- ja kasside pidamise eeskirja rikkumisega ?

Võrdse kohtlemise korral, nii koerte kui nende omanike suhtes, oleks ju igati tervitatav lugeda lõastamata koera loodusesviibimist jahipidamiseks (mõningad erandid jne.) kõige sinna juurde kuuluvaga.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas baddmann »

Priidik Õun kirjutas:...
Võrdse kohtlemise korral, nii koerte kui nende omanike suhtes, oleks ju igati tervitatav lugeda lõastamata koera loodusesviibimist jahipidamiseks (mõningad erandid jne.) kõige sinna juurde kuuluvaga.



Kui pead silmas karistusõigust, siis võrdse kohtlemise või analoogiapõhimõtte rakendamisega ei saa mingit tegu täiendavalt kriminaliseerida, küll aga dekriminaliseerida (nagu JKP vs EU pass on toimitud). Minupoolest võiks muidugi lugeda nii nagu sa ütled, lihtsalt KKI-le tuleb see selgeks teha.

BM
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas maris »

Lemmikloomapassi "jahiloana" aktsepteerimise suur miinus on see, et veterinaarid kirjutavad lahtrisse 'koera tõug' ikka selle, mida omanik ütleb. Huvitav millise tulemusega lõpeb vaidlus, kus üheks osapooleks põtra ajanud 50 cm turjakõrgusega "taksi" omanik ning teisel pool mõni ametnik.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas vana känd »

Kaldun arvama, et jahikoerakutsikale kirjutatakse lemmiklooma pass ikka Eesti Kennelliidu poolt välja antud registreerimistunnistuse järgi.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas sooviku »

Euroopa Liidu Lemmiklooma pass on ju tegelikult looma tervisetõend ja selle saamiseks ei peagi tõuloom olema.Selle passi saavad kõik kassid-koerad ja ka tõhud .Pildi olemasolu pole kohustuslik.Kui nüüd jahikoerapassi vajadus ära kaob siis võib jahti pidama hakata jahikoeraga sarnase koeraga.Või kuidas?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sibiri
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 31, 2005 3:32 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas sibiri »

sooviku kirjutas::H Kindlasti kohe ei piisa noore koeraga jahil käimiseks lemmiklooma passi koopiast.Lemmikloomapass on kõikidel koertel,ka mittejahikoertel.


Koer öösiti on lahti,ja ise otsib endale saaki. :(
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:......Kui nüüd jahikoerapassi vajadus ära kaob siis võib jahti pidama hakata jahikoeraga sarnase koeraga.Või kuidas?


Jahikoera tõugu koer peab olema. Lihtsalt EKL monopol kaob ära (või õigemini, peaks ära kaduma). Kui on setter, siis on setter ja EKL ei pea selleks ütlema, et on setter. Ega uus JS ei räägi "puhtatõulisest" jahikoera tõugu koerast tõepoolest ja ongi hea. Kui lisaks suudetaks veel jahikatsed EKL tõukatsetest "lahti ühendada", oleks veel parem. Praegu kohtunikud ühed ja samad ning mittepuhtatõulised koerad ei saagi oma jahiomadusi ametlikult näidata.

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas baddmann »

maris kirjutas:...... Huvitav millise tulemusega lõpeb vaidlus, kus üheks osapooleks põtra ajanud 50 cm turjakõrgusega "taksi" omanik ning teisel pool mõni ametnik.


Vaidlust ei saagi tekkida, kuna taks võib põtra ajada :) Eeldusel, et on põdrajahi hooaeg ja luba on olemas jne. Kuid taks kui tõug on põdrajahiks lubatud.

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas sooviku »

Marisel oli see poole meetri kõrgune taks jutumärkides :) .Kes ja kuidas hakkab seda kontrollima,et on jahikoeratõugu koer.
Naine võib olla,koer peab olema!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:Marisel oli see poole meetri kõrgune taks jutumärkides :) .Kes ja kuidas hakkab seda kontrollima,et on jahikoeratõugu koer.


Ma nägin, et jutumärkides. Keegi ei hakkagi kontrollima, milleks. Jah, arvata võib, et kui laikavälimusega koerale on kirjutatud EU passi, et tegu on karmikarvalise saksa linnukoeraga, siis äkki määratakse ekspertiis vms. Kuid kui nii ilmseid mittevastavusi pole, siis milleks vaja kontrollida ? Et EKL poolt aastaid tambitud tõed nii kõvasti vormunud ?

BM
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas ozz »

Tegelikult on täiesti normaalne kui ma saan ajada metsas looma sellise koeraga millega tahan. Vot ei saa aru miks, peab olema tõukoer? Vahet pole, mis värvi on kass, peaasi, et hiiri püüab! Ma nagu ei saa aru poleemikast, ku ipole inimesel ID kaarti või passi kas ta on siis vähem inimene? Ja absoluutsaelt ei saa aru süsteemist- milleks ma pean käima koeraga näitusel ja milleks ma pean teda kellelegi näitama ja milleks on vaja mingit täiesti idiootlikku süsteemi, et saada jahikoera pass???? Mul on täiesti suva mis värvi on koer, peaasi, et ta looma ajab. Ja milleks ma pean teda kellegagi paaritama-vot ei saa aru? Kui mul on koer kes teeb tööd- sorry, no jumal temaga las ta siis teeb oma asja! Kui minu koeral on Euroopa lemmiklooma pass, vahet pole milline ta välja näeb, kui on seadusesse sisse kirjutatud, et Euroopa lemmiklooma passiga ja jahikoera tunnustega koer loetakse jahikoeraks on ok!
Kasutaja avatar
Kivakas
Postitusi: 2
Liitunud: T Sept 28, 2010 10:02 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas Kivakas »

ozz kirjutas:Tegelikult on täiesti normaalne kui ma saan ajada metsas looma sellise koeraga millega tahan. Vot ei saa aru miks, peab olema tõukoer? Vahet pole, mis värvi on kass, peaasi, et hiiri püüab! Ma nagu ei saa aru poleemikast, ku ipole inimesel ID kaarti või passi kas ta on siis vähem inimene? Ja absoluutsaelt ei saa aru süsteemist- milleks ma pean käima koeraga näitusel ja milleks ma pean teda kellelegi näitama ja milleks on vaja mingit täiesti idiootlikku süsteemi, et saada jahikoera pass???? Mul on täiesti suva mis värvi on koer, peaasi, et ta looma ajab. Ja milleks ma pean teda kellegagi paaritama-vot ei saa aru? Kui mul on koer kes teeb tööd- sorry, no jumal temaga las ta siis teeb oma asja! Kui minu koeral on Euroopa lemmiklooma pass, vahet pole milline ta välja näeb, kui on seadusesse sisse kirjutatud, et Euroopa lemmiklooma passiga ja jahikoera tunnustega koer loetakse jahikoeraks on ok!


Tere
Kas sain õigesti aru, et võtad ilma ühegi paberita koera ja lähed Looma arstile ja too väljastab Euroopa lemmiklooma passi ,ning peale seda on sul seaduse silmis õigus koera jahil kasutada.?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerapassi saamine.

Postitus Postitas sooviku »

Sama asja võiks siis ju relvade ja autode peale ka teha.Et kui on relva välimusega relv :wink: ja luba olemas siis võib ka jahti pidada.Auto välimusega autoga võib loa olemasolu korral ka sõita ja küti välimusega mees võib ka jahti pidada.Ei poolda mina sellist asja.Võimalik,et olen vanades tõdedes kinni.Nüüd on siis õige aeg hakata laikasid hagijatega paaritama(saab häälega jälge ajava laika) ja hagijaid taksidega paaritama(saab urgu mineva hagija).Sedasi kaotab mõtte ka Jahikoerte Tõuühing.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta