Märki laskmine oma metsas.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas kaidojaht »

Põlva kandis hakkab suvalises metsas paugutamine normaalne olema. Hiljuti võeti otsus vastu, et lasta tohib ainult kolmapäeval vist oli neljast seitsmeni. Laskmine pidi ümbruskonna inimesi häirima. Sama jama pärast oli ka kunagi Riisalu kohal. **** ma hakkan varsti nõudma et muru niidetaks teisipäeviti kella kolmest viieni, muidu kaeban kuhugi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas andrus »

Sry aga mina kah ei taha,et minu maja juures KUSKIL pidevalt paugutatakse.Kui ma tean,et vot seal on nüüd konkreetne lasketiir siis jah olen rahul.Tean,et ohutu värk.Ja üldiselt on ikkagi tiirud rajatud kaugemale majadest.Ajutistes laskepaikades ei anta tuld 24/7.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas rajaleidja »

kaidojaht kirjutas:Põlva kandis hakkab suvalises metsas paugutamine normaalne olema. Hiljuti võeti otsus vastu, et lasta tohib ainult kolmapäeval vist oli neljast seitsmeni. Laskmine pidi ümbruskonna inimesi häirima. Sama jama pärast oli ka kunagi Riisalu kohal. **** ma hakkan varsti nõudma et muru niidetaks teisipäeviti kella kolmest viieni, muidu kaeban kuhugi.

Ära muretse, küll jõuab ka see aeg kätte. Paljudes maades on nädalavahetusel muruniitmine keelatud ja nädala sees ainult teatud kellaaegadeni õhtul. Ja kui naabrid piisavalt lähedal, siis võid kasutada ainult elektrilist muruniidukit, et müra naabreid ei häiriks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas honkomees »

Ja alles hiljaaegu lugesin kellegi kirjeldust jahist Taanis, metsa pole ollagi, meie mõistes puha tiheasustus ja paugutab (vist jäneseid) palju tahab, küsimusele kas naabrid sel ajal paugutamist pahaks ei pane oli vastus lihtne- omal maal võin teha mis tahan...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas kakuke »

Inimesed tikuvad lolliks jah minema äärmustega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Maamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Sept 06, 2005 2:53 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas Maamees »

Oma kinnistul ei keela mul mitte ükski seadus ohutult käsitulirelvast märki lasta!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas kakuke »

Soh, kust selline mõtteavaldus?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas Tiit Karp »

[/quote]
Ja kas metsas märki laskmine on enesekaitse või?
Relva võid kastuda selleks, milleks ta on mõeldud. Enesekaitseks soetatud relvaga niisama paugutamine ei ole kohe kindlasti enesekaitse. Loe seadus läbi ja saad teada, millal on õigustatud enesekaitseks relva kasutamine.
Kui jahirelvaga viibid metsas, on tegemist jahipidamisega. Märki võid lasta kas lasketiirus või registreeritud laskepaigas. Ajutise laskepaiga puhul pidi vist iga kord omavalitsust ka selle kasutamisest teavitama(võin siinkohal ka puusse panna, kuskilt see igatahes meelde jäänud)[/quote]

Küsiks veel, et kust algab enesekaitse? Kas siis kui kuuli pahale poisile kerese kihutad? Või on parem kodumetsas pauku teha ja sellega teavitada, et mul on relv ja ma suudan ennast kaitsta?
Maamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Sept 06, 2005 2:53 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas Maamees »

Maamees kirjutas:Oma kinnistul ei keela mul mitte ükski seadus ohutult käsitulirelvast märki lasta!


Sest mitte ükski seadus seda ei keela! Tsivilistil mis ei ole keelatud on lubatud!
Ainult kui laskmisega hakkad teiste kodurahu rikkuma siis selle eest saaks vastutusele võtta ja ongi kõik.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas duma »

Maamees kirjutas:
Maamees kirjutas:Oma kinnistul ei keela mul mitte ükski seadus ohutult käsitulirelvast märki lasta!


Sest mitte ükski seadus seda ei keela! Tsivilistil mis ei ole keelatud on lubatud!
Ainult kui laskmisega hakkad teiste kodurahu rikkuma siis selle eest saaks vastutusele võtta ja ongi kõik.



Sa oled millestki väga valesti aru saanud :lol:
duo on parem
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas Tormis »

honkomees kirjutas:Ja alles hiljaaegu lugesin kellegi kirjeldust jahist Taanis, metsa pole ollagi, meie mõistes puha tiheasustus ja paugutab (vist jäneseid) palju tahab, küsimusele kas naabrid sel ajal paugutamist pahaks ei pane oli vastus lihtne- omal maal võin teha mis tahan...

Jah käisin Taanis faasanijahil, oli laupäev ja lisaks meile toimusid ümbruskonnas ka teised jahid. Ma ei valeta aga kuulsin kusagil 400-500 pauku. Minu küsimise peale, et mida naabrid ütlevad, ei saadud nagu aru, kuid siis vastati, et jahipidamine on maaomaniku õigus, võttis sõnatuks, sest tuvijahis meil, kui teed üle kümne paugu on kisa lahti!!!
Maamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Sept 06, 2005 2:53 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas Maamees »

Mis on relva kasutamine -
Relvaseaduse § 10. (2) Relva kasutamine käesoleva seaduse mõistes on vahetu ja eesmärgipärane tegevus objekti tabamiseks või kahjustamiseks relvaga.

Ka märki laskmine on eesmärgipärane tegevus objekti tabamiseks!

Ja kuna on lubatud kasutamine -
Karistusseadustik
§ 28. Hädakaitse
(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.
(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.
(3) Võimalus vältida rünnet või pöörduda abi saamiseks teise isiku poole ei välista õigust hädakaitsele.
§ 29. Hädaseisund
Tegu ei ole õigusvastane, kui isik paneb selle toime, et kõrvaldada vahetut või vahetult eesseisvat ohtu enda või teise isiku õigushüvedele, tema valitud vahend on ohu kõrvaldamiseks vajalik ning kaitstav huvi on kahjustatavast huvist ilmselt olulisem. Huvide kaalumisel arvestatakse eriti õigushüvede olulisust, õigushüve ähvardanud ohu suurust ning teo ohtlikkust.

Ja kui relva kasutatakse hädakaitseks või hädaseisundis siis ei ole piiranguid kohavalikul.

Väiksed piirangud tulevad siiski relvaseadusest -
§ 49. Relvakandmine
Relvakandmise all mõistetakse käesolevas seaduses relva endaga kaasaskandmist väljaspool hoiukohta.
§ 50. Relva ja laskemoona kandmise üldine kord
(1) Relva ja laskemoona võib kanda koos vastava relvaloa või relvakandmisloaga.
(2) Relva ja laskemoona tuleb kanda avalikus kohas varjatult ning viisil, mis välistab nende kadumise või sattumise teise isiku valdusse, samuti juhusliku kahju tekitamise. Kantava tulirelva, välja arvatud revolvri padrunipesas ei tohi olla padrunit.
(3) Relva ja laskemoona on keelatud kanda:
1) alkoholijoobes, narkootilise või psühhotroopse aine mõju all;
2) koosolekul, meeleavaldusel, piketil, pidustusel ja teistel avalikel üritustel, välja arvatud nimetatud avalikel üritustel teenistus- või tööülesannet täitval isikul.
(6) Jahirelva kandmist jahil reguleerib jahiseadus ja selle alusel antud õigusaktid.

Relvaseadusses § 84. Lasketiir ja laskepaik
1) Lasketiir on käesoleva seaduse mõistes laskevõistlusteks või -harjutusteks alaliselt kasutatav ehitis, ruum või territoorium.

See § ei kohusta mul treeninglaskmisi just seal läbi viima.

Aga minu mets on mulle ajutine(ühekordne) laskeharjutuseks mõeldud territoorium.

Vastutus -
§ 891. Relva, tulirelva olulise osa või laskemoona käitlemise nõuete ning arvestuse ja registreerimise korra rikkumine
(1) Relva, tulirelva olulise osa või laskemoona kandmise, hoidmise, üleandmise, valmistamise, ümbertegemise, parandamise, müümise, laenutamise, veo või käitlemise muude nõuete või arvestuse või registreerimise korra rikkumise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.

Sõna kasutamine ei ole!

Kui oma maapeal lasketreeninguda häirin naabreid siis vastutus
Karistusseadustik
§ 262. Avaliku korra rikkumine
Avalikus kohas teiste isikute rahu või avaliku korra muu rikkumise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni sada trahviühikut või arestiga.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas rajaleidja »

Sa ikka tead, et lasketiir ja laskepaik peavad olema registreeritud :?:
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas kaliiber »

rajaleidja kirjutas:Sa ikka tead, et lasketiir ja laskepaik peavad olema registreeritud :?:


On päris palju asju mis registreeritud peavad olema.
Nt kui tahan oma telekast hakata kaaslinlastele filme näitama, pean ilmselt kino registreerima.
Mis aga ei tähenda, et ma omas kodus või aias oma telekat ei või vahtida nii et silmad punnis, kui mu tegevus naabrite rahu ei häiri, ega muul moel kaaskodanikele ohtu ei kujuta.

Paraku reaalses elus siiski asjad käivadki sedapidi, et mis pole seaduses väga ühemõtteliselt keelatud, on lubatud.
Või peaks seaduses olema täpselt üles tähendatud kõik asjad, mis inimesele lubatud on?
A´la tohid nina nokkida, mune sügada, jne, jne.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Märki laskmine oma metsas.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Sest mitte ükski seadus seda ei keela! Tsivilistil mis ei ole keelatud on lubatud!
Ainult kui laskmisega hakkad teiste kodurahu rikkuma siis selle eest saaks vastutusele võtta ja ongi kõik.

Sellise "tõlgendamise" alusel soovitan sul asi järgi proovida. Ennem tahaks muidugi teada kes on "tsivilist" :lol:
Kui õieti arvan, siis mõtled selle mõiste all tavalist kodanikku kes ei ole sõjaväelane (ehk siis militarist :lol: ).
Tooks siis mõned näited ka sinu "tõlgendamise" järgi:
-"tsivilistil " ei ole keelatud üheski seaduses EV-s laduda kaupluses ostukorv nodi täis ning mööduda kassast selle eest tasumata.
- "tsivilistil" ei ole keelatud üheski seaduses EV-s kaevata enda kinnistule näiteks 3*3*3 meetrit auk ning katta see okstega (püünise konkreetne kirjeldus seaduses puudub-järelikult ei ole tegemist püünisega :lol: :lol: :lol: )
- "tsivilistil" ei ole keelatud üheski seaduses EV-s peksta 5*15 puuprussiga naabrimees vigaseks kuna seaduses ei ole kirjeldatud 5*15 puuprussi juppi kui relva...

Selliseid näiteid võiks tuua lõputult.
Lisan veel juurde, et samad õigused kehtivad ka "militaristidele" või kellele iganes :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Vasta