Koera eest looma laskmine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas Ax1600 »

Küsimus nimelt selles, kuidas surmata siga kui ümber siblivad kaks laikat. Näiteks linnukoera on võimalik õpetada lamama laskmise hetkel. Kes kuidas toimib, et laika viga ei saaks? Räägiksime ainult tuli- mitte külmrelvade vaatevinklist.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas hundikütt »

Polegi erilisi variante.Kui koerad ikka liiga lähedal ja laskmine ohtlik,siis tuleb loom laskmata jätta.Koera elu ja tervis ikka eelkõige tähtis.See siis kütiliinis olijatel,koeramehel metsas tavaliselt ikka võimalus tekib.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas Ats »

Nii mõnigi siga on jäänud laskmata, kui 2 ja rohkem koeri metsas sea kallal, siis tavaliselt juhtunt nii, et koer enne sihil, siis siga ja teine koer, ning vaatadki uhkelt optikast kuda kutsu sea kõrval seisab ning pole teha miskit.
Pole looma, pole probleemi!
jyri

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas jyri »

Ei ole lugenudki,palju sigu niivisi ära läinud.Koerte elu ikka olulisem.
Kuid kui siga haavatud,olen kohe mitmeid kordi kasutanud käsitulirelva-teatavasti haavatud uluki surmamine pole jaht,seega pole mõtet lõõpida ja targutada käsitulirelva kasutamise seaduslikkusest-see on palju ohutum,sest võimaldab sooritada lasku vertikaalselt ülevalt alla,mida püssiga teha praktiliselt ei saa.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui ohutut võimalust ei teki, siis ei lasegi. Tavaliselt mingil hetkel võimalus ikkagi tekib. Passid peale, liigud kaasa, nagu ikka. Mingil hetkel tavaliselt võimalus tekib. Kas siis kusklit kraavist läbi minnes või kui siga koeri ründab ja koerad hetkeks eemale viskab. Aga eks neid jääb laskmata ka.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Minul eelmisel aastal 2 kindlat võimalust sigalasta rajaleidja koerte eest ei realiseerunud.
Tagast järgi hinnates teha lask koeri vigastamata ca 50/50.
No sekundiga ei otsusta ja laskmata nad jäävad, ei näe probleemi.

Eelmisel aastal oli lahe juhus põdraga, tuli välja piigiga ilus pull põlla peale ca 40 m kaugusele ja vahtis seal mind. Laika kargas ümberringi. Nigu relva tõstsin jooksis koer eemale ja tõmmas kõrvad lidusse- no nüüd kärakas tuleb. Ei tuld, lasin püssi alla ja koer kohe põdra kallale ja nii paar kolm korda. Lõpus vaatas pull, et sellest mehest asja ei saa ja pani jooksu. Laika vaatas üle õla minu otsa, see solvunud pilk jääb mulle kauaks meele: "Sa krdi loll püssi kasutada ei oska ja mina aja siin nii et keel ripakil ja nüüd lähen ajan edasi", ning pani põdrale järgi. :lol:

Minu jaoks on sarnased hetked need, mille pärast jahis käin ja loodan, et jäksan ka peale uue seaduse jõustumist mõne sarnase hetke endale lubada.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas GC »

Küsimus vist ikka haavatud looma surmamise kohta... vaevalt, et keegi kütiliinis külmrelva kasutab.
Peale haavamist sõltuvalt looma seisukorrast, kas ootan momenti kui koerad on eemal ja tulistan või lähenen tagant poolt, käratan koerad eemale, toru kõrva taha tümps ja valmis.
Võõraste koertega ei pruugi muidugi nii ladusalt minna.
P.s. Koeramehena kasutan ajus peaaegu alati sileraudset relva... ülevaade sea ümber toimuvast oluliselt parem!
koos koeraga
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas rajaleidja »

GC kirjutas:Küsimus vist ikka haavatud looma surmamise kohta... vaevalt, et keegi kütiliinis külmrelva kasutab.
Peale haavamist sõltuvalt looma seisukorrast, kas ootan momenti kui koerad on eemal ja tulistan või lähenen tagant poolt, käratan koerad eemale, toru kõrva taha tümps ja valmis.
Võõraste koertega ei pruugi muidugi nii ladusalt minna.
P.s. Koeramehena kasutan ajus peaaegu alati sileraudset relva... ülevaade sea ümber toimuvast oluliselt parem!

Miks just haavatud? On ju koerad ka haavamata seal ligi või kallal. Kesikule selja tagant läheneda ja toru kuklasse panna...ei taha enam :lol: Seljatagant lähenemine muidugi kõige ohutum, aga kui koerad siga ikka 100% paigal ei hoia(otse kontaktis ei ole), siis mina väga sinna taha ka ronida ei taha. Siga piisavalt väle ja äkiline. Eelmine aasta oli juhus, kus ootasin momenti, no ei teki. Vaatasin, et koerad panid sea kraavi põhjas ilusti paika, lähenesin tagant, libastusin kraavi pervel, selle peale keeras siga ümber ja oligi mu säär seal suus :lol: Purihamba jäljed olid päris pikalt jala peal.
Ja ülevaade sea ümber toimuvast on ühtemoodi hea iga lahtise sihikuga. Olgu relvaks siis sile või vint. Aga ise eelistan ka metsas siledat.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas GC »

Me jõuame ikka ja jälle selle teema juurde tagasi... noaga või pauguga.
Kui noaga ei taha, siis õpetage oma koerad hoidma loomaga distantsi.
Ma pole koerte juureolekul ühtegi siga lõpetanud noaga ja mul pole peaaegu kunagi olnud probleeme, et koerad oleks seale laskmiseks liiga ligidal. pean silmas tervet looma. Haavatud loomaga käitumisest juba kirjutasin.
Seda, mida Joosep kirjutas koera paugu ootamisest, olen ka ise täheldanud.
koos koeraga
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas baddmann »

GC kirjutas:...
Seda, mida Joosep kirjutas koera paugu ootamisest, olen ka ise täheldanud.


Kirjeldan siinkohal ühte ammust kogemust saksa k/k linnukoera käitumisest jahil. Nimelt oli mu saksa k/k linnukas (1991 - 2001) suuteline täiskasvanuna püüdma kinni ja peatama lagedal põllul leitud rebase. Rebane pöördus talle järele jõudnud koerale tavaliselt vastu, koer automaatselt ei rünnanud ja murdnud, vaid sundis looma haukumisega peatuma (okei, juhtus kah, et veidi väiksema rebase murdis ise maha) . Kui siis jõudsin koerale järgi üksinda, oskas koer --- ma ei tea kuidas või mismoodi --- olla täpselt minu poolt vaadates rebase taga. Kui ma jõudsin koerale järele koos vanaisaga, siis tõeliselt imestust väärivana oskas koer jagada kahe jahimehe ja ühe koera vahel rebase piiramise ringi enamvähem kolmeks võrdseks osaks (ehk 120 kraadisteks sektoriteks), nii et kõik katsid võrdseid kaari. Ja siis kui üks meist jahimeestest tõstis relva, andis koer koheselt seda tähele pannes võimaluse looma lasuga surmamiseks, liikudes lasu suuna taustalt kiiresti 2-3 meetrilt kõrvale. Keegi talle seda kuidagi ei õpetanud, ta õppis seda täielikult iseseisvalt.

BM
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas Ax1600 »

Küsimus siis õpetamise kohalt. Kuidas õpetada käsklust eemale, enne lasu sooritamist. Vaevalt see enamus koertel ise välja tuleb. Ja kuidas õpetada distantsi hoidmist loomaga, nagu eelmine kirjutaja kirjutas?
jyri

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas jyri »

Kui sul laikad,siis AINULT kas kaasasündinud omadus või teise,vanema koeraga ,kes seda oskab,paaris.Meil sõpradega oli 7 laikat kolme peale,kaasasündinud "eemale hüppamise instinkt" püssi tõstmisel oli ainult ühel.Kui aga põdrajahil tõid looma kütiliinile,siis kõik laskjad väitsid,et niipea kui püssi tõstsid,hüppasid KÕIK koerad eemale.Ehk eeskuju oli nakkav.
Paraku leidub ka isendeid,kes nii ei tee ega hakkagi tegema.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Nädalapäevad tagasi ,oleks paremal juhul ka minu püksid lõhki olnud,pigem oleks möödalasu korral siga mind siiski "maha pannud".Praktiliselt lage metsaalune,kolm laikat hoitsid siga kinni.Lähenesin ,et oma võimalust realiseerida,mingil hetkel pääses siga lahti ja põgenes ,koerad kannul.Nähes mind ,tegi silmapilkselt suuna muutuse otse minule peale,optikst sihtimisest polnud juttugi.Lasin praktiliselt paarilt meetrilt" puusalt",siga maandus peaaegu vastu minu jalgu.Õnneks oli tabamus täpselt ajudesse.Siga oli möödundkevadine,seega päris arvestatav vastane.Pärast oma tegevust analüüsides ,tõdesin,et oleks lasknud end pikali joosta küll. :VS Oleks ju võimalus olnud puu taha hüpata,aga laetud püss käes ei tulnud nagu selle peale.Ühesõnaga lootsin ainult püssile.Mis kõik oleks võinud juhtuda,oleks näiteks olnud püssil tõrge ,v püss vinnastamata.Olekseid võib siin veelgi lugeda! Moraal enda jaoks see,et sellises olukorras tasub ikka kõrvale põigata küll :)
jyri

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas jyri »

kult kirjutas::Mis kõik oleks võinud juhtuda,oleks näiteks olnud püssil tõrge ,v püss vinnastamata.

Üks põhipõhjus,miks mul ainult kaheraudsed-koertega kombi ja varitsuses 2xvint.Viimasele lasin meelega teise päästiku külge ehitada,et oleks nagu kaks erinevat püssi käes.Karabin "ekstreemjahil",nagu selleks seajaht koertega,pole kõikse parem asi kohe kindlasti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koera eest looma laskmine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul relvaks ,küll poolautomaat,aga pole esimest pauku, ei tule ka teist :) Antud olukorras küll aega teiseks täpseks päästmiseks poleks olnud,vahet seega miline relv ...... :M Muidugi on paaar korda olnud juhus kus pauku ei tulnud,lukk lahti /padrun rauda laskmata,olukorrad õnneks polnud nii kriitilised :VS :)
Vasta