Tõrked

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Tõrked

Postitus Postitas andrus »

Nii puhtalt huvi pärast küsin......
Kas on olnud ka teistel juhust,et 30-06 Sako Super Hammerhead-id 9,7g keelduvad "lahti minemast"?
Jahikaaslasel aasta alguse poole praktiliselt iga kolmas keeldus pauku tegemast.Sai neid proovitud ka teistes püssides aga tulemus sama.
Olen kuulnud mõningaid jutte ühe relvakaupluse sullerduste kohta ja nii puht huvi pärast uurin ka teistelt,et kas tõesti siis.
Esialgu jätaksin poe enda teada,et mitte tekitada asjatut negatiivset aurat ja laimu poodniku suhtes.
Kui aga kellegi on miskit konkreetsemat selle "loo" kohta, olge head ja andke ps-iga teada.
Selline sigatsemine ei ole nüüd küll tervitatav nähtus meie riigis.
jahismurf
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tõrked

Postitus Postitas hendrik »

Müstika! Viige poodnikule tagasi.

Kui tegemist on tehasemoonaga, siis on tehas sellisest tagastamisest väga huvitatud. Ja kui keegi on "piraati" mänginud, siis on tehas sellest kohe VÄGA huvitatud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas andrus »

Sinna nad teele lähevadki.Küll aga koguks ennem natuke infot.Juttude põhjal pidi taolisi asju toimuma ka 308 ja norma moonaga.
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas duma »

andrus kirjutas:Sinna nad teele lähevadki.Küll aga koguks ennem natuke infot.Juttude põhjal pidi taolisi asju toimuma ka 308 ja norma moonaga.

Norma oryx-ga pole veel siiamaani kordagi sellist juhust olnud. Ja neid ikka omajagu paugutanud.
Kyll oli selline juhus pakist yhe winchesteri pauguga. Kuna oli tegemist pyssile mittesobiva moonaga pole seal rohkem ka läbi uhanud.
duo on parem
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:Sinna nad teele lähevadki.Küll aga koguks ennem natuke infot.Juttude põhjal pidi taolisi asju toimuma ka 308 ja norma moonaga.

Mina olen oma püssist Norma Vulkanit, Alaskat ja Jaktmatch`i juba ca. 5 aastat läbi ajanud ja ainukeseks mõrudaks pilliks sai Alaska, mis enam mu poolautomaadis ringi ei tahtnud laadida (10 lasu peale ca. 3..4 tõrget). Muid tõrkeid selle ajaga null. Lugedes ka siinseid foorumeid, kus tõrke vältimiseks soovitati Norma -->Sako, läksingi hiljuti Normalt üle Sakole (Super Hammerdead`ile) ja enam pole ümberlaadimistõrkeid.
Püssiks Benelli Argo 308Win (poolautomaat).
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas andrus »

Kordan siin kohal veel üle.

Ühelegi kaupmehele näpuga ei näita ega alusetuid süüdistusi ei esita.Ennem kui asi 100% kindel ja maaletooja ning tehase käest vastus olemas. :!: :!: :!:
jahismurf
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas kahro »

Minulgi oli kahtlus 308 cal sama margi ja kaaluga padrunitega. Sai neid kaalutud ja mõõdetud vahed olid kaunikesti suured (minuarust) ühe padruni karbi suhtes,lisaks tundus et padruneid on korduvalt laetud. Kahtlus langes ise laadimisele! Mina hakkasin teist moona kasutama. Tõrkeid ei olnud ühtegi! Seda asja sai jahikaaslastega arutatud kuid sinns see asi jäi.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas Mart »

Seda, kas padrun on iselaetud või tehase toodang, saab visuaalsel vaatlemisel kindlaks teha. Kes padruneid ise laevad, küll need teavad.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas kormoran »

Kasutan seda sama moona, aga 11,7 g., sellega küll ei oleprobleme olnud. 9,7g. minu jaoks 30-06 -le.liiga suure energiaga, lõhub palju looma.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tõrked

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kasutan juba aastaid 30-06 9,7g SHH. Paljud minu jahikaaslased ka. Mulle väga meeldib selle kuuli toimimine.
Tõrkeid padruni süül ei ole olnud ca 7-8 aasta jooksul ainsatki!
Padrunid hangitud Küti Ärist ja Gladiusest. Viimasest viimasel ajal seetõttu et esimeses tihtipeale otsas.
Mõnd aega tagasi andis paar tõrget üks Rössleri tulenui aga see osutus relva kalaks.
Mis on Sako padrunitega olnud, et kunagist ühel karbil olid kuulid paigaldatud visuaalsel vaatlusel ca +/- 1 mm, et kokku 2 mm kanti siis. Karp sai kohe tagastatud ja uus anti asemele.
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas Tiberius »

Kasutasin 4 aastat sama moona, ühtegi tõrget ei esinenud.Täiesti nõus "kormoraniga"-30-06 9,7 g SHH lõhub jubedalt looma. Kitsest pole peale tabamust suurt midagi võtta. 11.7 g SHH oli jälle sihuke lugu, et et Browningu poolautomaat seda ümber ei laadinud-ilmselt padruni pikkus koos kuuliga oli pikavõitu. Läksin üle teisele moonale.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tõrked

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul vastupidi kogemus kui Tiberiusel aga teema pealkiri ei luba lahata.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Tõrked

Postitus Postitas kirp »

Endal pole poemoonaga kunagi tõrkeid olnud, ei kasuta ka eriti midagi peale Norma ja Lapua. Ise laadides küll vahel juhtub. Raske öelda millest, aga endale tundub, et sütiku liiga sügava paigaldamise korral (surutud liiga sügavale sütikupessa) tekivad tõrked (kui välja jätta 1-2 korda elus, kus rohi jäi padrunisse panemata :lol: ). Muud füüsikalised mõjurid vindipadrunite käitlemisel on vist vähem tähtsad - kunagi kusagil MasterRuzjos arutati teemal, et mitu tundi peaks kalashnikovi moona keetma, et paugud enam lahti ei läheks (vene sõdurid pidavat nii tegema enne vaenlasele althõlma sõjamoona müümist). Aga keetma nad jäidki - ikka läks enamus pauke lahti. Samas paadipõhjas niiskust saanud pardipaugud võivad väga sageli tõrget anda (isegi plastkesta puhul).
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas Kellapoiss »

Kunagi tõrkus poest ostetud norma moon.Peale seda pole julenud normat osta.Aga täna tõi noorik lauale peotäie Sako moona,mis ta pesumasinast välja õngitses(juba pestud).
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Tõrked

Postitus Postitas serx »

Eile siis lastud siga ca 100 m pealt. Moonaks tehase laetud Norma Oryx 10,7. Kuul sisenes külg ees ja jäi teisele küljele naha alla pidama. Pauk normaalne, tagasilöök normaalne. Aga kuul näeb küll väga kummaline välja :-) On teooriaid ?


Pilt kuulist.
Pilt kuulist.
Vasta