Kest matriitsis kinni!

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas M695 »

Mure selline et kestad jäävad matriitsi kinni. Ühe sain kätte, järgmine mida kalibreerida püüdsin jäi jälle kinni. Kasutasin Hornady one shot hülsimääret, matriitsid on ka hornady omad.
Kas keegi oskab nõu anda milles võib viga olla, kas liigne määre võib ka seda põhjustada?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas kakuke »

Hornadyl One Shot määret vähemalt 2 tk. Üks neist spray´na mis kuivab peale pihustamist kiirelt ja teine on emulsioon. Esimest suht tülikas kasutada, kuna kuivab kiirelt ja teisest vist ka siin foorumis juttu olnud, et nendega kestad tikuvad kinni jääma. Ka mul on seda sellega korra juhtunud just Hornady matriitsiga. Õigemini 2x on mul Hornady matriitsi üldse kest kinni jäänud. Sellepärast ja asjaolu tõttu, et teise firma matriitsiga kalibreerimine palju kergem ja vähem peavalu, loobusin üldse selle ettevõtte matriitsidest. Tõsi, kuuli paigaldamise matriitsi ikka kasutan, see töötab laitmatult.
Määrde poole pealt soovitan vaadata pigem vähem viskossete asjade poole, mida mingi siinne rahvas ka meeks kutsub. Näiteks http://www.baltichunter.ee/pood/product ... c987feaa39
Määrimisega ei soovita liialdada. Selle tõttu endal esimest korda kleepuski kest kinni Hornady matriitsi. Õigemini kalibreerisin kesta ära ja siis tekkis endal küsimus, et kas ikka kannahoidja käib vastu matriitsi ja surusin sama kesta uuesti matriitsi ja hoidsin surnud punktis. Sinna see ka jäi. Reddingul näiteks selle pulli peale, kus määret liiast lükkab kesta mõlki, aga välja tuleb sealt igal juhul (kaotab kesta, mitte matriitsi tervise). Igal omad hädad, ühel võiksemad teisel suuremad, aga kui nüüd peaks uuesti matriitsid soetama siis prooviks hoopis RCBS´id ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas M695 »

kakuke kirjutas:Hornadyl One Shot määret vähemalt 2 tk. Üks neist spray´na mis kuivab peale pihustamist kiirelt ja teine on emulsioon. Esimest suht tülikas kasutada, kuna kuivab kiirelt ja teisest vist ka siin foorumis juttu olnud, et nendega kestad tikuvad kinni jääma. Ka mul on seda sellega korra juhtunud just Hornady matriitsiga. Õigemini 2x on mul Hornady matriitsi üldse kest kinni jäänud. Sellepärast ja asjaolu tõttu, et teise firma matriitsiga kalibreerimine palju kergem ja vähem peavalu, loobusin üldse selle ettevõtte matriitsidest. Tõsi, kuuli paigaldamise matriitsi ikka kasutan, see töötab laitmatult.
Määrde poole pealt soovitan vaadata pigem vähem viskossete asjade poole, mida mingi siinne rahvas ka meeks kutsub. Näiteks http://www.baltichunter.ee/pood/product ... c987feaa39
Määrimisega ei soovita liialdada. Selle tõttu endal esimest korda kleepuski kest kinni Hornady matriitsi. Õigemini kalibreerisin kesta ära ja siis tekkis endal küsimus, et kas ikka kannahoidja käib vastu matriitsi ja surusin sama kesta uuesti matriitsi ja hoidsin surnud punktis. Sinna see ka jäi. Reddingul näiteks selle pulli peale, kus määret liiast lükkab kesta mõlki, aga välja tuleb sealt igal juhul (kaotab kesta, mitte matriitsi tervise). Igal omad hädad, ühel võiksemad teisel suuremad, aga kui nüüd peaks uuesti matriitsid soetama siis prooviks hoopis RCBS´id ära.

Tänan. Katsun kesta uuesti kätte saada. Ise kasutasin määretest seda mis sprayna on.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas duv »

Mina Mardilt ostetud Lee matriitsidega väga rahul, kuigi räägitakse , et Hornady ja RCBS parem pole sellest küll aru saanud. Tegelikult otse vastupidi just nendega rohkem kesti lötsi läinud, kuigi Lee´ga tunduvalt rohkem töötatud. Määrdeks vana hea Oruzeinaja shmaska, made in vene kroonu, pärast kalibreerimist õlised kestad kohe äädika lahusesse seisma ja peale seda soodavees neutraliseerimine ja puhastamine. Tööd veidi on, aga masstoodangut pole vaja teha igatahes minu ja jahikaaslase vajadused katab ära. Ma ei saa eriti aru neis isekuivavatest määretest, pole ju vaja, nagunii ei kõlba tahmane kest kasutada vähemasti mul peab ta olema piinlikult puhas ja tänu sellele pole mul ükski tänapäevaste komponentidega laetud padrun tõrkunud. Ausõna! Samas omalajal jahikaaslane ostis kellegi laadija käest 100 laetud padrunit millest 5-6tk. vaikisid ja mõnel tuli kuul otsast. Minu jaoks on 5-6 sajast igatahes rekord, mida pole omal ajal sõjaaegseid valides ja ümber laadides pooltki saavutanud.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas Olavi Kool »

vaadake see kätekreemi taoline isekuivav määre on hülsi kaela seest määrimiseks, mina isiklikult olen kasutanud tavalist pihustatavat relvaõli, vene sõjaväe õli mis on väga hea ja ka tavalist automootori õli ning veel kõikvõimalikke õlisid. Tähtis, et läbi ei leotaks ja et kuivaks ei jääks ning probleeme ei ole, peale kalibreerimist lapiga üle ja korras
naised saunas rääkisid
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas M695 »

Sama jama kestab! Sain kalibreeritud 27 kesta (sako omad), kuini üks jäi taas kinni, pärast kesta matriitsist eemaldamist kõik järgnevad kestad matriitsis kinni (sako omad). Vahepeal proovisin Norma kestasid kalibreerida, nendega ei ole probleeme, tundub et kest on kõvemast materjalist neil. Kõik kestad on mu oma püssist (Tikka T3 Varmint) 222 REM lastud.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas wsm »

Tuleks võtta kasutusele http://www.ambientsw.com/gs52151.html
ja ei tohiks küll enam kinni jääda
Edu!
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas M695 »

wsm kirjutas:Tuleks võtta kasutusele http://www.ambientsw.com/gs52151.html
ja ei tohiks küll enam kinni jääda
Edu!

Nüüdseks siis probleem lahenenud, viga oli ikkagi määrimises. Algul proovisin Hornady one shot spray- ga aga sellega kalibreerides jäid kestad koguaeg kinni. Tavalist relvaõli kasutades aga ei ole tekkinud mingeid probleeme.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas Mart »

Ei saa aru, mida nad seda One Shot'i sinna komplekti topivad. Terve maailm kisendab, et hülsid jäävad kinni. :D
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas gunnar »

Mart kirjutas:Ei saa aru, mida nad seda One Shot'i sinna komplekti topivad. Terve maailm kisendab, et hülsid jäävad kinni. :D


eks laojäägid tahavad realiseerimist :D Mulgi 1 pudel laual täis ja nii ta jääb...
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Mul on üks sprei olemas kasutamata ja tipp-topp vormis kes tahab võtke ühendust annan ta ära ilma midagi vastu tahtamata. Ühte asja peab see mees siiski lubama, et kui selle õliga mingi jama on siis ära mulle tagasi helisata. :twisted:
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas kormoran »

Räägite küll määrimisest, et enam kinni ei jääks, aga kui on juba kinni jäänd, kuidas siis kätte saab ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas kakuke »

Ise sain ainult selliselt, et andsin kuuma. Jõuga ei mänginud välja.
Mis firma matriitsiga tegu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas kormoran »

Hordany
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Kest matriitsis kinni!

Postitus Postitas Ten »

Sain minagi kunagi 30.06 kesta Hornady matriitsi kinni.Määre oli RCBS.Ju siis määrisin lohakalt.Kätte sain hüdro pressiga.Kohal millega kest kinni jäi oli nagu keevitus jälg.
Vasta