6,5x55

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 6,5x55

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

No palun ärge rääkige, et 6,5X55 ei tapa :shock:

Valige palun õige poolmantelkuul ja püüdke ära kasutada relva leebet tagasilööki suurema täpsuse saavutamiseks :)

Ja Norma padrunivalikust peaks sellele Rootsi kaliibrile leidma mitu väga head varianti! :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 6,5x55

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus kirjutas:Mul kunagi oli üks "selline" püss.Toz 34,vat see püss küll ei tapnud.Varest sai lasta õhus,sulgi lendas,tüüp tegi 3 saltot ja lendas edasi.Sai lasta lumel istuvat varest.Ümber varese oli maa must aga vares lendas rahulikult minema.Kahe rebase peale kulus 8 pauku,et ära sureksid.Tekkis küll mulje,et haavlivihul on keskel auk sees ja mõlemil raual.

Kaugus valesti hinnatud. :D Isiklikult ei ole näinud relva mis ei tepaks.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: 6,5x55

Postitus Postitas jahe »

No vot ei ole mitte käes hoidnud püssi mis ei tapaks ja siiani pole suutnud laskemoona ka leida mis looma või lindu ei surmaks.Nii harva kui mul seda ka juhtub,et ma mööda lasen :lol: :lol: :lol: ,siis on küll pisut probleeme 8).
243win
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: 6,5x55

Postitus Postitas vallo »

Olen kasutanud 6,5x55 cz 550 alates aastast 2004 põhilise kuulipüssina. Lasknud olen sigu ,kitsesid ,põtru , nii pisikesi ,kui suuri. Kõik kes on pihta saanud on surnud igati loodus ja füüsika seadusi pidi, ei mingit jama. Kasutan peamiselt Norma Oryxit ja Vulkanit.
Tore oli tiirus vaadata suuruluki laskekatset tehes kuidas ma oma ``tongipüssiga`` plõksides katse ära tegin 6 (loe kuus ) korda järsest ilma ühegi eksimuseta, kokku seega 36 lasku. Seitsmendal katsel tuli üks null, sealtmaalt lõpetasin plaksimise. Koos minuga oli tiirus veel miskit 4-5 meest, kaks neist 30-06 ga. Üks meestest tegi katse kolmandal korral ja teise tulemust ei mäleta. eelmainitud vaatamise toredus seisnes selles, et mehed hüppasid enne päästmist, päästmise ajal ja olid krambis veel pärast paukugi. Olen täiesti kindel ,et kui need paugukartjad laseksid vähe mahedamate kaliibritega, siis oleks neil laskepraaki oluliselt vähem . Seega tapaksid nende lasud kindlamalt.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 6,5x55

Postitus Postitas Välek »

Kas vanemate Gustavitega jookseb ka kergem moon, näiteks 6 grammi? Twisti poolest need relvad vist raskemale moonale sobilikumad :roll: On kogemusi?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 6,5x55

Postitus Postitas aivar00 »

6 -st ei ole proovinud aga tšehhidel vist oli miski 7, ... Kunagi sai ostetud ja minu kustist jooksis see kuul küll täpselt aga 20 padrunist 2 või 3 olid märklehes lapiti... Rohkem seda moona ei ole ostnud. Lapua ja Norma täismantel jookseb kah kenasti (kaalu peast ei mäleta).
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 6,5x55

Postitus Postitas Välek »

aivar00 kirjutas:. Lapua ja Norma täismantel jookseb kah kenasti (kaalu peast ei mäleta).
Kui mahti saad, viska karbile pilk peale ja anna teada. :)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 6,5x55

Postitus Postitas aivar00 »

Normal 7,8. Lapua hetkel otsas. Huvitav moon veel Jugoslaavlaste PRi partisan (vist oli nii kirjapilt). Raplas Waldu müüb. Minu kusti sööb selle 9 grammist täismantlit ja 10,1 -st poolmantlit samuti hästi. Eeliseks tiirus muidugi hind. Ulukit ei ole selle moonaga küttinud. 9,3 x62 -ga aga ajas jugoslaavlane põdra kenasti kummuli.
ikka lõbusalt
Vasta